کد خبر: ۷۰۳۷۷۹۰
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰

استاندار ایلام بر لزوم کمک به تولیدکنندگان و برداشتن موانع از سر راه آن‌ها تاکید کرد.

هر محصولی که در استان تولید می‌شود باید در اولویت مصرف قرار گیرد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ،قاسم سلیمانی دشتکی روز پنجشنبه ۲۴ مرداد ماه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور معاون امور صنایع وزارت صمت برگزار شد، اظهار داشت: هر محصولی که در استان تولید می‌شود باید در اولویت مصرف قرار گیرد و ذیحساب‌ها حق پرداخت و تامین مالی برای محصولات مشابه خارج استان ندارند.

اودر ادامه بر واگذاری امور به مردم و بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: بخش خصوصی باید مورد توجه دولت باشد و بی توجهی به این بخش عارضه‌ای برای دولت است.

سلیمانی دشتکی تاکید کرد: در شرایط کنونی باید به تولید کننده کمک کرد و تلاش جدی در راستای رفع موانع پیش روی آن‌ها انجام گیرد.

استاندار ایلام در ادامه بر لزوم سرمایه گذاری جهت بهره برداری از ظرفیت‌های استان تاکید کرد و گفت: ابتدا بایست زیرساخت‌ها مهیا شود تا سرمایه گذار وارد استان شود.

او افزود؛ برای ایجاد شهرک‌های تخصصی باید پیگیری لازم صورت گیرد تا حداقل دو تا سه شهرک در استان ایجاد شود.

استاندار ایلام در ادامه بیمه امنیتی برای سرمایه گذاری در مرز را ضروری دانست تا سرمایه گذار با خیال راحت سرمایه خود را در مرز مستقر نماید.

اوبیان کرد: منابع بانک‌ها منابع مردمی است و دولت توان مالی در این شرایط ندارد و پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ برای بانک‌ها مشکل ایجاد کرده است.

وی افزود؛ تسهیلات یارانه‌ای محدود بوده و اولویت پرداخت باید به طرح‌های در آستانه راه اندازی و بالای ۶۰ درصد اختصاص یابد.

سلیمانی دشتکی ادامه داد : تولیدکنندگان و سرمایه گذاران خارج از استان که دارای طرح هستند باید حساب بانکی در داخل استان افتتاح کنند تا گردش مالی بانک‌های ایلام افزایش یابد.

استاندار ایلام در پایان از همه مدیران استان خواست با حذف بوروکراسی اداری در راستای رفع نواقص و هموار کردن مسیر سرمایه گذاری و تولید تلاش کنند.

انتهای پیام/غ

کمک به تولیدکنندگان و برداشتن موانع سر راه آن ها 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر