کد خبر: ۷۰۳۸۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸

استاندار چهارمحال و بختیاری با دو خانواده شهید و یک آزاده دوران دفاع مقدس استان دیدار کرد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، به مناسبت ۲۶ مرداد سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری به همراه جمعی از مسئولین استان با حضور در منزل شهید سید رحمان مرتضوی، شهید قربانعلی امیدی ارجنکی و آزاده سرافراز دوران دفاع مقدس حمیدرضا حبیبی، از رشادت‌ها و فداکاری‌های آنان تجلیل و قدردانی کرد.

عباسی در دیدار‌ها با تأکید بر زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و قدردانی از مقام ایثارگران، جانبازان و آزادگان سرافراز کشور، اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و امروز ایستادگی یک ملت بزرگ در برابر قدرت‌های جهانی بدون ایثار، گذشت، فداکاری، ایستادگی و آمادگی برای دفاع از میهن و شهید شدن امکانپذیر نبود.

او گفت: انقلاب اسلامی ایران در برابر رژیم تا دندان مسلح، ملتی با دست خالی، اما با اراده‌ای محکم و مسیری روشن و رهبری مدبرانه را در پیش روی خود داشت و توانست در برابر آن قدرت استبدادی پیروز شود.

عباسی با بیان اینکه شهادت اوج کمال انسان است افزود: شهادت از برترین واژه‌های فرهنگ اسلامی و از مقدس‌ترین مفاهیم معارف الهی است که باید بیش از پیش به تبیین جایگاه آن برای نسل جوان اهتمام ورزید.

او اضافه کرد: دستاورد اساسی امام خمینی (ره) در رهبری انقلاب اسلامی، احیای اسلام ناب محمدی (ص) و مهمترین ویژگی آن احیای فرهنگ شهادت و ایثارگری بود که با مروری گذرا بر فرآیند نهضت امام راحل و قوام نظام اسلامی می‌توان به خوبی دریافت که اگر فرهنگ شهادت‌طلبی و ایثارگری نبود امروز نظام اسلامی و ملت ایران به این پیروزی‌ها و موفقیت‌های گسترده دست نمی‌یافت.

انتهای پیام/ز

شهادت از مقدس‌ترین مفاهیم معارف الهی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر