کد خبر: ۷۰۳۸۳۶۶
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
رئیس کل بانک مرکزی؛

همتی نوشت: بازار ارز در روز‌های اخیر تدریجاً به سمت پایداری و پیش بینی پذیری حرکت می‌کند.

تلاش بانک مرکزی  در بازار ارز بر مدیریتو ساماندهی آن بوده استبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی  در یادداشت اینستاگرامی نوشت: همانگونه که فعالان اقتصادی و مردم آگاهی دارند، بازار ارز پس از یک دوره سخت، که بیشتر از ناحیه فشار‌های خارجی و تحریم همه جانبه و انتظارات منفی ناشی از آن بود، در دوره اخیر، تدریجاً به سمت پایداری و پیش بینی پذیری حرکت می‌کند. همانگونه که پیشتر نیز گفته ام، تلاش بانک مرکزی در یکسال گذشته عمدتاً متمرکز بر مدیریت بازار و سامان دهی به آن بوده است.


بیشتر بخوانید: کندی شرکت‌های واردکننده دولتی عامل دپوی واردات 


در این میان، طرح مباحثی مانند تأمین مالی دولت یا کمک به بانکها، از طریق تحولات نرخ ارز، نه تنها بر اساس آمار بی اساس است، بلکه جفای بزرگی در حق بانک مرکزی است.

کارشناسان محترم می‌دانند که کنترل نوسانات نرخ ارز، فرآیند پیچیده‌ای است که با ابزار‌های در اختیار بانک مرکزی انجام می‌گیرد. به همین منظور، بنده همچنان بر عهد و برنامه یکسال پیش خود مبنی برصیانت از ذخایر بانک مرکزی پا برجا هستم وبه صورت فزاینده به تقویت آن اهتمام جدی دارم. بخش با اهمیت دیگری از اقدامات در دست بانک مرکزی آن است که دوره تخطی برخی از بانک‌ها، از مقررات ابلاغی و برخی نسبت ها، بویژه درصد‌های سهامداری، اجرای حاکمیت شرکتی، اعطای وام‌های خاص، خصوصاً به اشخاص و شرکت‌های مرتبط به سرآمده است و بانک‌ها باید در چارچوب برنامه‌های بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی، دستورالعمل‌ها و تصمیمات جدی وقاطعی راکه در بانک مرکزی اتخاذ وبه آن‌ها ابلاغ خواهد شد، با جدیت تمام پی گیری واجرا کنند.

انتهای پیام/

کنترل نوسانات نرخ ارز، فرآیند پیچیده‌ای است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر