کد خبر: ۷۰۳۸۸۷۱
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی همدان تاکید کرد؛

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی همدان گردشگری را از مهمترین راهبرد‌های توسعه‌ای استان عنوان کرد.

گردشگری مهمترین راهبرد توسعه استان همدانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، اسکندر صیدایی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی همدان روز شنبه در نشست قرارگاه اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر صمت گردشگری را از مهمترین راهبرد‌های توسعه‌ای استان همدان دانست و گفت: با ۱۴ هتل و ۳۰ اقامتگاه بومگردی و توسعه زیرساخت‌ها به دنبال جلب گردشگران داخلی و خارجی هستیم.

او کاهش نرخ بیکاری همدان به ۶ و یک دهم درصد و کسب رتبه نخست کشوری در این زمینه از جمله موفقیت‌ها و دستاورد‌های قرارگاه اقتصاد مقاومتی این استان است.

 بر اساس اطلاعات اعلام شده توسط مرکز ملی آمار نرخ بیکاری استان همدان به ۶ و یک دهم درصد کاهش یافت که در این زمنیه رتبه نخست کشوری را کسب کرده است.

اسکندر صیدایی این توفیق را یکی از دستاورد‌های قرارگاه اقتصادمقاومتی دانست که با همکاری و تلاش مسئولان به دست آمده است.

او خاطرنشان کرد: چهار کمیته عمرانی، اقتصادی، گفتمان سازی و علم و فناوری زیر مجموعه ستاد اقتصاد تشکیل شده است که کار‌ها در این کمیته‌ها به صورت کارشناسی و دقیق پیگیری می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی همدان افزود: سند راهبردی استان بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تهیه و تدوین شده که توجه به معیشت مردم محور این سند سه ساله است.

صیدایی با اشاره به نا هماهنگی‌های بین بانک‌ها و دولت خواستار همراهی بیشتر بانک‌ها سرمایه و پشتوانه بخش اشتغال و تولید شد.

او  با بیان اینکه تاکنون ۵۲۶ طرح به بخش خصوصی واگذار شده است گفت: سد خرم رود تویسرکان به عنوان یکی از طرح‌های بزرگ و نیمه تمام استان به بخش خصوصی واگذار شده است.

صیدایی در باره فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه کشاورزی به ویژه بهبود ژنتیک گردو اظهار داشت: در این راستان اجرای طرح پیوندک گردو در تویسرکان و طرح فراز در ملایر بهبود معیشت کشاورزان را به دنبال داشته است.

انتهای پیام/د.ا

واگذاری ۵۲۶ طرح به بخش خصوصی در استان همدان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر