کد خبر: ۷۰۳۹۶۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
در نشست خبری مطرح شد؛

احسان علیخانی از آغاز ساخت فصل دوم «عصر جدید» برای زمستان ۹۸ خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، نشست خبری عوامل برنامه «عصر جدید» با حضور احسان علیخانی، آریا عظیمی نژاد، سید بشیر حسینی، امین حیایی و ایمان قیاسی در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

احسان علیخانی تهیه‌کننده و کارگردان برنامه «عصر جدید» در این نشست گفت: به طور مشخص در برنامه فینال درباره استعدادیابی صحبت می کنیم، فراتر از ارسال ویدئو چند مرحله داریم و تصویر ارسالی یک شخص تا تصویر او در فینال نشانگر تفاوت چشگمیر است.

وی با بیان اینکه تیمی ۷ نفره در استودیو، راستی آزمایی ویدئو را با واقعیت تطبیق داده و زیر نظر مربی جلو می رفتند، افزود: ما دو باشگاه مهارت برای بچه ها گذاشتیم و اینکه تصور شود کسی یک ویدئو ارسال کند و روی صحنه بیاید، اینطور نبوده  است.

ساخت فصل دوم «عصر جدید» برای زمستان ۹۸

علیخانی ادامه داد : بسیاری از این بچه ها تا به حال تهران نیامده و جلوی دوربین قرار نگرفته بودند، روی آن ها کار شد تا شرایط آنها برای روی صحنه رفتن فراهم شود.

وی گفت:برنامه «عصر جدید» یک برنامه استعداد یابی عمومی است و من تصور می‌کنم برای این برنامه فراتر از ضبط یک برنامه تلویزیونی وقت گذاشته شده است.

ارائه اعتبار تخصصی به برنده ها برای توسعه استعداد و توانایی

علیخانی درباره فصل جدید برنامه گفت: قرار است به نفر اول تا پنچم، ۵ اعتبار تخصصی از سوی برنامه به آن ها داده شود تا بعد از این برنامه رها نشوند. شعار ما رسیدن بوده و با مشورت داوران، اعتبار تخصصی به بچه ها برای توسعه استعداد و توانایی آن ها داده می شود. قطعا یک همکاری یک ساله ها با آن ها داریم و در فصل جدید از آن ها دعوت به کار می کنیم.

«عصرجدید» سخت ترین کار زندگی من بود

وی ادامه داد : باید این بچه ها مسیر خود را با قدرت ادامه دهند و نباید رهایشان کرد، برای فصل جدید صحبتی شده است، این سخت ترین کار زندگی من بوده زیرا موضوعات برای کار زیاد است اما برای زمستان ۹۸ فیلمبرداری این برنامه را آغاز می کنیم.

علیخانی در خصوص رای داوران گفت : چند نکته در برنامه ما وجود دارد اینکه  میزبان ها در برنامه به عنوان وکیل بچه ها هستند. دیگری بحث ها و گفت و گوها بعد از اجرا است که این گفت و گو کمکی به آن ها خواهد کرد و دیگری گفت و گو با مهمان های برنامه است. در خصوص داوری باید بگویم که ۴ داور ما با ذائقه مختلف هستند و در بعضی موارد چالش هایی بین آنها ایجاد می شد. در مرحله دوم داورها یک نفر را حذف می کردند و اگر این اتفاق نمی افتاد، ماجرا را مهیج نمی کرد.

ساخت فصل دوم «عصر جدید» برای زمستان ۹۸

وی ادامه داد : برخی مواقع توقعاتی از ما دارند و ما را با آموزش و پرورش و وزارت علوم اشتباه می گیرند البته ما آمادگی داریم که با سازمان ها و نهادها همکاری در زمینه استعدادیابی داشته باشیم. روزی که قرار شد من این برنامه را بسازم حتی یک نفر به من نگفت که این خوب است همه گفتند این برنامه جوابگو نیست و ریسک نکن ولی از جایی به بعد تصمیم گرفتم این کار را انجام بدهم.اگر توانسته باشیم حسی را درخصوص استعداد بچه ها برانگیخته کنیم، اتفاق خوبی افتاده است.

بومی سازی «عصرجدید» کار مهمی بود

علیخانی در خصوص استفاده از استعداد یابی های رایج دنیا و استفاده از محتویات آماده که کشورهایی دیگر انجام داده اند، بیان کرد : فکر می کنم ماجرای استعداد یابی قدمت ۷۰ ساله دارد و در کشورهای مختلف انجام می شود و این ساختار برنامه سازی جواب داده است، اگر بخواهیم نگاه کپی داشته باشیم همه برنامه ها کپی است ولی ما چقدر می توانیم آن را بومی و متناسب با فرهنگ خود کنیم. ما به نسبت دوره های اول که هر کشور این برنامه ها را برگزار کرده، جلو هستیم.

وی افزود : اجراهایی در «عصر جدید» دیده شده که تا الان هیچ جایی دیده نشده بودند که این اتفاق بسیار خوبی بود. حضور میزبان در «عصر جدید» و گفت و گوهایی که اتفاق افتاد و ماجراهای اجتماعی که در برنامه وجود داشت از تفاوت های این برنامه بود.

بزرگترین معضل ما در «عصر جدید» مشکلات مالی است

احسان علیخانی درباره بودجه گفت : ما فصل اول را پرداخت کردیم ولی یکی از بزرگترین معضلات ما مشکل مالی است که از تولید سریال بسیار سخت تر بود. باید از دوستان تشکر کنم و اگر اقبال مردم به «عصر جدید» نبود، بچه ها به لحاظ سختی کار و حقوق از کار دست می کشیدند.

وی درباره برنامه «ماه عسل» و آوردن آن در برنامه «عصر جدید» گفت : من باور دارم استعدادیابی زیر ساخت واقعیت است، خروجی کار دو احساس دارد و هیچ وقت نمی توان احساس را از ما گرفت. من به ماجرای سیل زدگان در برنامه افتخار می کنم و بیش از ۷۰ میلیارد تومان پول از طریق این برنامه وارد سازمان هلال احمر شد.

تفکیک اجراها، پویایی را از برنامه ها می گیرد

علیخانی درباره تفکیک اجراهای برنامه گفت : اگر اجراها را تفکیک کنیم و هر روز را به یک قشر مانند ورزشی، خوانندگی و... اختصاص دهیم، بخشی از بیننده ها برنامه را نگاه نمی کنند. ما باید پویایی داشته باشیم و مردم منتظر شخص بعدی برای اجرا باشند.

وی ادامه داد : من از شبکه سه و مدیران تشکر می کنم که پای بچه های برنامه «عصر جدید» ایستادند. کسی برای اینکه بفهمد برنده چه کسی است با من تماس نگرفته است. طرح برنامه «عصر جدید» از سال ۹۶ است اما آن زمان فکر می کردم ساخت این برنامه ناممکن است.

۱۰۳۸ نفر به صحنه «عصر جدید» آمدند

علیخانی گفت:۱۰۳۸ نفر در قالب اجراهای انفرادی و گروهی، از عشایر تا شهرستان ها برای اجرا به صحنه «عصر جدید» آمدند. من غایت «ماه عسل» را «عصر جدید» می دانم و احساس می کنم جامعه ما به شادی نیاز دارد. خیلی از بچه ها می گفتند ما پیش از برنامه به مهاجرت فکر می کردیم ولی الان در شهرهای مختلف اجرا می کنیم و در کنار مردم هستیم.

وی تاکید کرد: کسی در برنامه ما رکود گینس را ثبت نکرد اگرچه در برنامه رکورد گینس زده شد؛برای نمونه کسی که در برنامه عصر جدید اجرایی داشت می گفت می دانم آخرین رکورد گینس این است و من این رکورد را می زنم. 

ساخت فصل دوم «عصر جدید» برای زمستان ۹۸

سید بشیر حسینی یکی از داوران «عصرجدید»  گفت: مهمترین کار در برنامه «عصرجدید» بومی سازی آن بود که انجام دادیم چرا که اگر یک کار تقلیدی درست در جای خود فرهنگ سازی نشود، کار خوبی نخواهد شد.

وی ادامه داد : طنز در دنیا وجود دارد و زمانی که مسئله ای برای مردم جدی شود با آن شوخی می کنند که اگر با نقدهای اجتماعی خوبی همراه شود، استقبال می کنیم؛ «ناخونک» برنامه خوبی است و ما آن را دوست دارم.

حسینی ادامه داد:من داستان ناراحت شدن درباره برنامه «ناخونک» را تکذیب می کنم. من پشت صحنه «ناخونک» رفته ام و حتی با دوستان عکس گرفته ام و از سازندگان تقدیر کردم. من پیش از این با داریوش فرضیایی که فیلمی با ابراهیم شفیعی گرفته بود، ارتباطی نداشتم ولی از آن ها نیز تشکر می کنم.

ساخت فصل دوم «عصر جدید» برای زمستان ۹۸

آریا عظیمی نژاد در این نشست گفت : از مرحله دوم، ما درگیر احوالات شرکت کنندگان شدیم و طبیعی است که جایگاه اجتماعی آن ها در رای دادن ما مهم بود البته استعداد آن ها در رتبه اول برای ما اهمیت داشت. ما توانستیم در این برنامه کمکی به مردم کنیم و التیامی برای آن ها بود. اگر این بخش ها در برنامه نبود، برنامه «عصر جدید» برای من هم جالب نبود. من خیلی چیزها از این برنامه یاد گرفتم؛ این برنامه با همت بچه های «عصر جدید» رخ داد و خوشحالم که مردم آن را دوست داشتند.

ساخت فصل دوم «عصر جدید» برای زمستان ۹۸

امین حیایی درباره تجربه خود در برنامه «عصر جدید» گفت : این برنامه فرصتی ناب برای ما بود، قبل از این میلی به همکاری برای مدتی در تلویزیون نداشتم و می خواستم کارهای سینمایی را انجام بدهم، زمانی که طرح برنامه «عصر جدید» را دیدم، نظر خوبی به آن داشتم و تا به حال تجربه داوری نداشتم که این فرصت ناب برای من پیش آمد.

ایمان قیاسی در این نشست گفت : به لطف آقای علیخانی دیده شدم و دیده شدن هم شعار برنامه ما است، این برنامه تجربه خوبی برای ما است، و خوشحالم که در این برنامه حرفه ای کار کردم.

گفتنی است قسمت پایانی برنامه «عصر جدید» دوشنبه ساعت ۲۱:۱۵  پخش می‌شود. رای‌ها پنج شنبه در شبکه سه  ساعت ۱٢ بسته و جمعه ۱ شهریور نفرات برتر اعلام می‌شود.

برای دیدن تصاویر بیشتر این نشست خبری اینجا کلیک کنید

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۳
در انتظار بررسی: ۰
الهه علیخانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
عصر جدید واقعا یک برنامه هیجان انگیز و واقعا یک برنامه استعداد یابی بینظیر است و امیدوارم این برنامه پایدار بماند و از اقای علیخانی بسیار متشکرم بابت برنامه بسیا خوبشون و از همه داوران و واقعا اقای علیخانی از مجری های برجسته هستند و امیدوارم موفق و پاینده باشید.
فرشته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
خواهش میکنم خانم رویا نونهالی عضو داور ها بمانند و ایشون از عصر جدید حذف نکنند خواهش میکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
برنامه عصر جدید خیلی خوبه لطفا قسمت بعدی را پخش کنین
زینب
|
United Kingdom
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
سلام
خسته نباشید برای این همه تلاش و پشتکار.
من میخوام نظر شخصی خودم رو بگم عصر جدید به پایان رسید ولی به کمال نرسید .
میخوام بگم عصر جدید واقعا عالی بود، ولی هنوز مصل یه طفل نو پا هست و کلی جای پیشرفت و ترقی داره ، هنوز به حد اعلای خودش نرسیده. عصر جدید تموم شد با وجود تمام اختلاف سلیقه ها و تمامی اتفاقات خوبش.
میخوام بگم خیلی عالی بود ، ولی این کافی نیست باید پیشرفت کنه این برنامه .
از تمامی عوامل عزیز عصر جدید تشکر میکنم ، دست تک تک شون رو می بوسم و بابت اعتماد و اعتباری که این وسط گذاشتید تشکر میکنم. آقای علیخانی مثل همیشه قلب تپنده ی ما هستند و حرف شون حجت و لازم الاجرا هست برای ما . خیلی دوستتون دارم ، مخصوصا آقای علیخانی. واقعا مثل ایشون در تاریخ این مرز و بوم تکرار نمیشه . خواستم یه نکته ای رو اشاره کنم که خودم تازگی به این نتیجه رسیدم و در حال حاضر هم دارم به شدت پیگیری میکنم که تو کشور ما ایران باید گسترده بشه باید بهش اهمیت داده بشه و باید براش برنامه ریزی انجام بدیم . بحث بیمه زندگی هست ، هر اتفاق بد و یا ناگوار و یا خدایی نکرده حادثه ای قابل کنترل هست به شرط اینکه از قبل براش برنامه و سرمایه گذاری انجام داده باشیم.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
عالی بود امیدوارم هرچه زودتر فصل بعدشم ساخته شه
مهنوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
سلام منم هر چقدر فیلم میفرستم ارسال نمیشه خواهشا راهنمایی کنید ممنون از برنامه عصر جدید
مبینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
خواهش میکنم خانم رویا نونهالی روعوض نکنید وجزو داورا بمونن ممنون
هوشنگ
|
United States
|
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
سلام آقای علیخانی خیلی ممنونم بابت ساخت عصر جدیدوخواهشمندم امین حیایی جزو داور هاباشه ودختران نینجادوباره در فصل بعدشرکت کنند باتشکر خسته نباشید
مهاسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
احسان این قسمت اخردیگه حوصلمونوسربردی عزیز انقدرحرف میزدی . خوب دوقسمت میکردی برنامه دیشب اعلان نتایجو . بخاداازحرف زدنای زیادت سرم بشدت دردمیکنه . ولی جدا خسته نباشی .
امید زارعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
سلام اقای علیخانی لطفن کنین راهنمایی کنین ویدیو هر چقدر میفرستم نمیاد ممنون میشم
امید زارعیی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
سلام اقای علیخانی عزیز بند ویدیو فرستادم ولی نمیاد چیکار کنم خواهش میکنم کمکم کنین من ب این برنامتون نیاز دارم واقعا خواهش میکنم کمک کنین راهنمایم کنین ممنون میشم خیر ببینین
مری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
در جواب "من"
که بگم بالاتر پیام داده بودن
دوست عزیز مشخصه شما تا حالا این برنامه رو ندیدی پس حق انتقاد هم نداری چون اصلا از محتوا خبر نداری!!!!!!
اون هفتاد میلیارد رو مردم کمک کردن چون علیخانی توی برنامه اش اعلام کرد و مردم هم کمک کردن.
این برنامه توی 70 کشور جهان اجرا شده و مسابقه استعداد یابی هستش و تا وقتی استعداد باشه این برنامه هم میتونه ادامه پیدا کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
از هرلحاظ عالی بود.دم احسان علیخانی گرم
Z
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
خواهش می کنم که آریا عظیمی نژاد جضو داورهای شما باشه
پاسخ ها
مرتضی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
کاش بهروز صفاریان رو بیارن جاش
پ
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
نخیرم عوضشون نکنن لطفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
لطفا برای فصل جدید رفیق بازی را کنار گذاشته داورهای درست وحرفه ای را انتخاب کنید نه داور وهنرمند دست چندم
مریم خامسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
برنامه عصر جدید بسیار عالی و سرگرم کننده بود موفق باشید.
من
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
چه خبر؟!! چرا از استعدادهای برنامه ساز تلویزیون استفاده نمیکند يه برنامه کپی شده رو میخوایید هی تکرار کنید. درثانی علیخانی مدعی شده که پول ساخت عوامل به زور جمع کرده پس هفتاد میلیارد به سیل زدگان از کجا آورده؟؟ من فک کنم خود علیخانی رو آب برده و سیل بهش زده..... به خدا این کشور به جز علیخانی آدمهای تحصیلکرده خوب زیاد داره که تو حوزه هنر و تلویزیون حرف هنری خوب داشته باشن
پاسخ ها
ک
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
باهوش پول رو مردم دادن نه آقای علیخانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
لطفا با داور های جدید!!!
پاسخ ها
مرتضی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
احتمالا امین حیایی و خانم نونهالی دیگه میرن سمت پروژه های سینما و دکتر حسینی و آریا عظیمی نژاد فصل بعد دوباره هستن :( :(
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
باریکلا علیخانی همیشه خوب برنامه میسازی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر