کد خبر: ۷۰۳۹۸۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱

مرکز تحقیقات مجلس آلمان اعلام کرد اقدام انگلیس در توقیف کشتی حامل نفت ایران مغایر با حقوق دریایی و بین‌الملل بوده است.

مجلس آلمان: اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایران غیرقانونی بودبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، شش هفته بعد از اقدام انگلیس در توقیف «گریس ۱»، کشتی حامل نفت ایران در جبل الطارق، مرکز تحقیقات مجلس آلمان پس از بررسی‌های کارشناسانه اعلام کرد که این کار انگلیس مغایر با حقوق دریایی و بین‌المل بود و هیچ مبنا و دلیل قانونی نداشت.

مجله اشپیگل هم نوشت رفع توقیف گریس ۱ موفقیتی برای ایران به شمار می‌رود.

هر چند این رفع توقیف باعث خشم و عصبانیت مقامات آمریکایی شده است، اما بر اساس تحلیل کارشناسان انگلیس هر گزینه‌ای را در شرایط کنونی بهتر و کم هزینه‌تر از رفع توقیف نفتکش ایران نمی‌دید.

پاسخ دفتر ریاست جمهوری آلمان به انتقادی بی اساس درباره ایران

دفتر ریاست جمهوری آلمان نیز به انتقاد بی اساس نشریه نزدیک به صهیونیست‌ها درباره مراسم تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران پاسخ داد. نشریه بیلد که گرایشی صهیونیستی دارد از اینکه پرچم جمهوری اسلامی ایران در روز تقدیم استوارنامه سفیر جدید کشورمان، در کنار پرچم آلمان قرار گرفت انتقاد کرد.

دفتر ریاست جمهوری آلمان اعلام کرد: تقدیم استوارنامه به رئیس جمهور مبتنی بر قانون اساسی این کشور و در چارچوب تشریفات مرسوم انجام شده است.

محمود فرازنده که به تازگی به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان جانشین علی ماجدی شده است، دیروز با حضور در کاخ ریاست جمهوری این کشور استوارنامه خود را تقدیم رییس جمهور کرد. در این مراسم پرچم جمهوری اسلامی ایران در میان پرچم‌های آلمان و اتحادیه اروپا به اهتزار در آمد.

نشریه بیلد که سابقه گزارش‌هایی ضد ایرانی دارد هر سال از رئیس جمهور آلمان بابت ارسال پیام تبریک به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، انتقاد می‌کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر