کد خبر: ۷۰۳۹۹۳۹
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۷
استاندار سمنان:

علیرضا آشناگر گفت:تجمیع و بهره‌گیری ازهمه ظرفیت‌ها برای توسعه و پیشرفت شهرستان میامی ضروری است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، علیرضا آشناگر استاندار سمنان جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی با محوریت سند تفصیلی توسعه شهرستان میامی و راهکار‌های اجرایی آن گفت: میامی یکی از ۳۱ شهرستان در کشور است که به عنوان مناطق کمتر توسعه یافته انتخاب شده است.

او بر تجمیع و بهره‌گیری ازهمه ظرفیت‌ها برای توسعه و پیشرفت شهرستان میامی تاکید کرد و افزود: استفاده از اعتبارات مصوب برخی بنیاد‌ها و تشکل‌ها از جمله بنیاد‌های علوی، برکت و آستان قدس رضوی و نیز تسهیلات بانک‌ها در تحقق این هدف راهگشاست.

استاندار سمنان در نظر گرفتن مشوق‌هایی نظیر کاهش نرخ تسهیلات و مالیات در این شهرستان با هدف جذب سرمایه‌گذار را از دیگر راهکار‌ها برای توسعه پایدار در میامی عنوان کرد.

به گفته آشناگر، طبق ماده ۲۷ قانون برنامه ششم در خصوص توسعه سالانه پنج هزار روستا در کشور ۸۷ روستا سهم استان سمنان که از این تعداد ۱۶ روستا در شهرستان میامی است.

استاندار بر پیگیری روند اجرای طرح‌ها و پیشرفت اجرای طرح‌ها تاکید کرد.

ایجاد شهرک صنعتی در کالپوش و شهرک تخصصی معادن در شهرستان میامی و ظرفیت‌های کشاورزی این شهرستان از دیگر مواردی بود که استاندار سمنان توجه به آن‌ها در سند توسعه خواستار شد.

ارائه گزارش عملکرد ستاد توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی موضوع ماده ۲۷ قانون برنامه ششم توسعه کشور در سال ۹۷ و بررسی و تصویب توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستای لاسجرد از توابع شهرستان سرخه از دیگر موارد مطرح شده در جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، وستاد اقتصاد مقاومتی بود.

در این جلسه همچنین گزارشی از عملکرد گروه‌های جهادی استان در بازسازی مناطق سیل زده لرستان و نیز کمک به آسیب دیدگان ارائه و از تعدادی از مدیران فعال در این زمینه قدردانی شد.

انتهای پیام / م

بررسی روند توسعه میامی با اجرای سند تفصیلی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر