کد خبر: ۷۰۴۰۵۰۵
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حاشیه جشنواره تئاتر عروسکی همدان را فرصتی برای راه‌اندازی کسب و کار در این حوزه و توجه به اقتصاد هنر دانست.

توجه به اقتصاد هنر در کارگاه‌های آموزشی جشنواره تئاتر عروسکیبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، احمدرضا احسانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه جشنواره تئاتر عروسکی برای اولین بار در سطح استان‌های کشور در همدان برگزار می‌شود گفت: این جشنواره در کنار سایر جشنواره‌های نمایشی که برای کودکان و بزرگسالان برگزار می‌شود، می‌تواند ظرفیت‌های جدیدی در حوزه هنر‌های نمایشی ارائه دهد که فقط منحصر به مخاطب کودک یا بزرگسال نیست بلکه همزمان می‌تواند همه اقشار جامعه را مخاطب قرار دهد.

او با تأکید بر وجود پتانسیل‌های تئاتر عروسکی، هنرمندان این حوزه، عروسک سازها، طراحان صحنه و استقبال مخاطبان از جشنواره اضافه کرد: با توجه به این موارد، می‌توان امیدوار بود این جشنواره در دوره‌های بعدی به صورت منطقه‌ای و یا حتی ملی برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه باید اهداف مشخصی برای برگزاری این جشنواره در همدان تعریف شده و برنامه‌ریزی‌های متناسب با آن انجام شود عنوان کرد: توجه به اقتصاد هنر و درآمدزایی هنرمندان این رشته از طریق تولید و ساخت عروسک‌های نمایشی از مواردی است که اگر به صورت جدی مد نظر قرار بگیرد، در آینده‌ای نه چندان دور می‌تواند به رشته‌ای درآمدزا در حوزه هنر‌های نمایشی تبدیل شود.

او برگزاری کارگاه‌های آموزشی در کنار این جشنواره را از مواردی برشمرد که می‌تواند زمینه ایجاد کسب و کار جدید در حوزه هنر را فراهم کرده و آموزش‌های لازم را به مخاطبان علاقمند به این رشته ارائه دهد.

نخستین جشنواره عروسکی همدان با عنوان آمادای از ١٩ تا ٢٩ مرداد ماه در مجموعه تئاتر شهر همدان در حال برگزاری است.

مراسم اختتامیه این جشنواره همزمان با عید سعید غدیرخم در مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ ش

برگزاری نخستین جشنواره عروسکی همدان با عنوان آمادای

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر