کد خبر: ۷۰۴۰۵۷۴
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
در همایش فرماندهان بسیج و مسئولین حراست دستگاههای اجرایی مطرح شد؛

وزیر اطلاعات گفت: باید با هوشیاری و وحدت از نفوذ دشمن جلوگیری کنیم.

علوی: وحدت عامل موفقیت در برابر دشمنان است/ هوشیاری در وحدت مانع از نفوذ دشمنبه گزارش حوزه دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات روز یکشنبه در همایش فرماندهان بسیج و مسئولین حراست وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی کشور که در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: هم‌افزایی و همگرایی از مهمترین موضوعاتی است که باید به آن توجه شود. سربازان یک جبهه اگر در خط مواجهه با دشمن تمام توجه خود را به دفع شرارت‌ها و تجاوزات آن‌ها منعطف کنند به پیروزی دست پیدا می‌کنند. اما اگر سربازان یک جبهه به جای نشانه گرفتن دشمن همدیگر را هدف قرار دهند و انرژی خود را صرف خنثی کردن خود بکنند یقینا شکست می‌خورند و آموزه‌های دینی هم ما را از تشتت و اختلاف منع می‌کند.

او ادامه داد: خداوند متعال در قرآن می‌گوید با یکدیگر نزاع نکنید و درگیر نشوید چرا که فشل و زمین‌گیر می‌شوید و ابهت شما از بین می‌رود؛ رسول اکرم (ص) در حدیثی می‌فرماید ملت‌هایی که قبل از شما دچار اختلاف شدند هلاک شدند و از بین رفتند.

وزیر اطلاعات اظهار کرد: اختلاف بستر موفقیت نیست، اختلاف بستر از بین رفتن و نابودی است و فرقی هم نمی‌کند جمع مسلمان یا غیرمسلمان اختلاف کنند، اختلاف عامل نابودی است در هر جمعیتی که می‌خواهد باشد.

او افزود: وحدت، همدلی و هم افزایی عامل موفقیت خواه مسلمان یا نامسلمان است، وحدت به گونه‌ای نیست که اگر دشمن آمد با یکدیگر باشیم. حتی اگر دشمنی هم در برابر ما نباشد، باید باهم باشیم. وحدت، برادری و هم افزایی مانند دارو نیست که در هنگام مرض آن را مصرف کنیم. وحدت مثل غذا برای زنده بودن است بنابراین برای پیشرفت و موفقیت ولو اگر دشمنی هم در کار نباشد باید وحدت داشته باشیم و دست در دست هم بدهیم و انرژی هایمان را در جهت آرمان‌های انقلاب و نظام تحت فرماندهی معظم کل قوا به کار بگیریم.


بیشتر بخوانید: اقدامات حراستی و اطلاعاتی باید به نفع امنیت باشد/ پیوند حاکمیت و مردم موجب خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان می‎شود


علوی با تاکید بر حساس بودن کار بسیج و مسئولان حراست وزارت خانه‌ها گفت: بسیج مراکز وزارتخانه‌ها و مسئولان حراست باید امروز دل‌ها را یکی کنند و برای حل مشکلات موجود گام‌های مستحکمی بردارند.

او افزود: باید هوشیاری در وحدت داشته باشیم و با این هوشیاری از نفوذ دشمن جلوگیری کنیم؛ چرا که دشمن هیچ‌گاه بیکار نمی‌نشیند و زمانی که این وحدت را از بین ببرد، امید پیدا می‌کند که انقلاب اسلامی را شکست دهد.

وزیر اطلاعات در ادامه با بیان اینکه مذهب اهل بیت (ع) پرجاذبه است، گفت: ما هم باید بیان و عمل‌مان بر اساس دین و اهل بیت باشد و اگر بسیجی شدیم، باید با رفتارمان مردم را به دین‌داری دعوت کنیم.

او افزود: بسیجی باید با اخلاق خوب خود مِهر امام راحل و امام خامنه‌ای را در دل مردم بیاندازد، نباید رفتار ما به گونه‌ای باشد که باعث انزجار از انقلاب و حتی دین شود، اگر رفتار ما به گونه‌ای باشد که مردم نسبت به دین و انقلاب اسلامی زده شوند، جفا به انقلاب اسلامی است.

او با اشاره به نامه پیامبر اکرم (ص) به والی یمن اظهارداشت: حضرت پیامبر به والی یمن نوشت که به مردم سخت نگیر چرا که آن‌ها یک ظرفیتی دارند، سخت بگیری زده می‌شوند و فاصله می‌گیرند. طبع انسان این گونه است که هیچ عقیده‌ای را با تحمیل نمی‌پذیرد و اگر عقیده‌ای داشته باشد با فشار دست از آن عقیده بر نمی‌دارد و با فشار عقیده اش محکم‌تر می‌شود.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: آن چیزی که عقیده نادرست را متزلزل می‌کند شبهه و استدلال حکیمانه و منطق است.

او ادامه داد: ما در وزارت اطلاعات به دوستان خود گفتیم در برخورد با این فرق مانند صوفیه، اهل حق، اسماعیلیه یا فِرق دیگر برخورد ما طوری نباشد که آن‌ها زده شوند بلکه باید آن‌ها را به سمت عقیده درست و صحیح بیاوریم.

او با اشاره به اینکه علم با اخلاق و عقلانیت با اخلاق امروز در جامعه ما گره‌گشا خواهد بود، افزود: امروز ما نیازمند اخلاق و گسترش آن در جامعه هستیم و باید هوشیارانه به نظام و مردم خدمت کنیم.


بیشتر بخوانید: شناسایی و ضربه به یک شبکه تخلفات ارزی توسط سربازان گمنام امام زمان(عج)


وزیر اطلاعات با بیان اینکه در اسلام حکومت بر مردم نداریم و حکومت بر مردم از آنِ خداوند است، گفت: امروز با تأسی از احادیث قرآن و در سایه هدایت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف بر دشمن پیروز می‌شویم.

حجت‌الاسلام علوی با بیان این که امروز گام‌های بلندی در مقابله دشمن برداشتیم که این نشانه بصیرت است گفت: امروز دشمن گاهی با زبان دین وارد عمل می‌شود و به گونه‌ای عمل می‌کند تا بین ما نفوذ کند بنابراین باید هوشیار باشیم و با بصیرت عمل کنیم.

انتهای پیام/

تاکید وزیر اطلاعات بر لزوم وحدت در جامعه 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر