کد خبر: ۷۰۴۰۵۸۰
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان پاسخ داده شد؛

کتاب میرجلال الدین کزازی با نام « در سایه آفتاب » همین چند هفته پیش در نشر گویا از چاپ درآمد

درسایه آفتاب منتشر شدمیرجلال الدین کزازی شاهنامه پژوه و  پژوهشگر ادبی، در  گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص انتشار کتاب جدیدش گفت: کتابم با نام «در سایه آفتاب» چند هفته پیش از چاپ درآمد. این کتاب جنگی از جستارها و نوشته های دیگری است که دو، سه سال پیش به صورت پراکنده چاپ شده است و هم اکنون با تلاش نشر گویا به طور یک‌جا به چاپ رسیده اند.

وی افزود: هنوز کتابی در دست نگارش ندارم؛ اما چند کتاب است که به زیر چاپ رفته اما بیرون نیامده؛ یکی کتابی با نام «دمی با جادوی زیر و بم» که درباره خنیا و موسیقی در ایران است. این اثر درباره پیشینه خنیاگری و ساختار این هنر است. در این کتاب هنر خنیا را با  دیگر هنرها سنجیده‌ام. این کتاب را نشر یحیی به زیر چاپ برده است و می بایست سال پیش منتشر می شد، اما به  بهانه های گوناگون هنوز چاپ نشده است.

این شاهنامه پژوه با اشاره به کتاب دیگری که به زیر چاپ رفنه است و «نهاد نامه داد» نام دارد، بیان کرد: «نهاد نامه داد» ۱۰ گفتاری را که در دوره نخستین شاهنامه شناسی به زبان آورده ام، دربرگرفته است. این دوره چند ماه پیش در دانشکده زبان و ادب پارسی و زبان‌های خارجی وابسته به دانشگاه علامه طباطبایی آغاز و انجام گرفت. نشر گویا این کتاب را به زیر چاپ برده است. گفته اند تا چند روز دیگر از چاپ بیرون خواهد آمد. همین نشر دوره دوم شاهنامه شناسی را که همچنان در ۱۰ گفتار انجام گرفته است، با نام «خردنامه خرمی» چاپ خواهد کرد.

این پژوهشگر ادبی گفت: دفتری از سروده هایم با نام «آستان آسمان»، سروده‌های سال ۹۷ من است. کتاب دیگرم را هم که نشر برسان زیر چاپ برده است، «در این خم چرخ» نام دارد. این کتاب دفتری است از سروده‌هایی که سال ۱۳۹۶ به هم پیوسته است.

انتهای پیام/

کزازی از کتاب های در دست انتشار خود گفت

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر