کد خبر: ۷۰۴۰۹۲۵
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
رئیس سازمان بهزیستی کشور در مازندران:

رئیس سازمان بهزیستی کشور از افزایش مستمری مددجویان بهزیستی امسال به ۲ هزار و ۷۶۰ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌هایباشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در آیین تکریم سید سعید آرام و معارفه  باقری بعنوان سرپرست بهزیستی مازندران با اشاره به افزایش مستمری مددجویان بهزیستی از هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در پارسال به ۲ هزار و ۷۶۰ میلیارد تومان در امسال گفت: با اقدامات صورت گرفته، سهم بهزیستی از هدفمندی یارانه‌ها از ۲۴ درصد به ۳۳/۳ درصد افزایش پیدا کرد.

او در این مراسم در ابتدا با تقدیر از تلاش آرام مدیرکل سابق بهزیستی مازندران در خدمت رسانی به جامعه هدف بهزیستی افزود: آنچه در خدمت رسانی اهمیت دارد استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود و تلاش صادقانه است.

قبادی دانا با اشاره به معارفه باقری بعنوان سرپرست جدید بهزیستی مازندران گفت: از تمامی همکارانم در بهزیستی مازندران سپاسگذارم که با کمترین حد دستمزد بیشترین تلاش، ایثارگری و فداکاری را برای مددجویان متقبل هستید.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تجربه باقری در درمان و بازتوانی اعتیاد و همچنین در مدیریت شهری افزود: امیدوارم این تجربه موفق مازندران را به استان پیشرو در بحث مناسب سازی بدل کند.

او حضور معلولان در خانواده و فراهم نمودن زندگی مستقل و با منزلت برای آن‌ها را از مهمترین اهداف بهزیستی عنوان کرد و گفت: در حوزه شبه خانواده نیز بهزیستی به دنبال حضور فرزندان در کانون گرم خانواده است.

قبادی دانا بهزیستی را متولی اصلی سلامت اجتماعی در برنامه ششم توسعه دانست افزود: تمامی اقدامات بهزیستی با هدف ساماندهی شرایط برای نهادینه کردن بهتر زیستن در جامعه صورت می‌گیرد.

او آموزش و پرورش کودکان در مهد‌های کودک را وظیفه مهم بهزیستی در گام دوم انقلاب عنوان و گفت: شاد زیستن و آموزش زندگی اجتماعی، در پی زندگی مشارکت جویانه بودن، افزایش تاب آوری و آموزش مهارت‌های زندگی سرفصل‌های اقدامات بهزیستی در مهد‌های کودک است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ مرکز تخصصی مشاوره و روانشناسی برای بهره‌مندی آحاد جامعه در سراسر کشور مستقر شده است.

او به تجمیع تمامی خدمات در دفاتر بهزیستی در آینده نزدیک اشاره کرد و افزود: با الگویی برگرفته از دفاتر پیشخوان دولت و با توجه به نقشه تراکم جامعه هدف، دفاتری برای سهولت بیشتر دریافت خدمات در دسترس عموم مردم قرار خواهد گرفت.

او ضمن ابراز خرسندی از استقرار دولت الکترونیک در جهت سهولت در امر نظارت گفت: سیاست‌های سازمان به گونه‌ای است که ارزیابی و رصد فعالیت‌های شرکای اجتماعی بهزیستی توسط خودشان صورت گیرد.

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه در حال حاظر تعداد خانواده‌های خواهان فرزند از کودکان بی‌سرپرست بیشتر است افزود: سامانه ملی فرزندخواندگی برای تسهیل در پروسه فرزند خواندگی طی روز‌های آینده نهایی خواهد شد.

او گفت: سامانه دیدبان نیز برای دریافت گزارش نواقص و تخلفات در تمامی مراکز بهزیستی سراسر کشور از مهرماه آماده راه‌اندازی خواهد بود.

قبادی دانا با اشاره به تاثیر سامانه خسارت‌های سیل در افزایش خدمت رسانی، مازندران را دارای بهترین عملکرد در ورود اطلاعات این سامانه و رکورد دار سرعت در تعمیر، بازسازی و تحویل مسکن سیل زدگان عنوان کرد و افزود: دکتر آرام از منظم‌ترین و شفاف‌ترین مدیران بهزیستی بود که در مدت مدیریت خود عاشقانه فعالیت کرد.

در پایان در حکمی دکتر جمال باقری نسامی بعنوان سرپرست بهزیستی مازندران و از دکتر آرام بخاطر بیش از پنج سال خدمت صادقانه قدردانی شد.
انتهای پیام/س
 

آیین تکریم و معارفه سرپرست بهزیستی مازندران برگزار شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
سعید امیری
|
France
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
من ۳۸ ساله از کرمانشاه هستم دوپا و یک دستم معلوله ماهی دوبار بیرون رو نمیبینم با ماهی ۱۶۰ هزار پول آژانس یه روز پارک رفتن و یه بسته اینترنت خریدن نیست حداقل یا فکر به حال ما کنید یا مارو ذره ذره شرمنده تر نکنید من مادرم هم معلوله اون با سوند معده تغذیه میکنه
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
سلام خوبید عید تون مبارک واقعا متاسف برای مسئولین بهزیستی که وعده الکی میدند من معلول شدید هستم بیکار هستم و تو خونه هستم ۸ ماه تو بستر هستم روماتیسم هم گرفتم هر چی زنگ زدم رسیدگی کنند همش بی فایده هست توی سال ۹۷ تقاضای مستمری داده ام . هیچ رسیدگی نمی کنند بعد ریئس بهزیستی کشور میاد توی تلوزیون می گه تمام کسانی که تا اخر ۹۷ تقاضا مستمری داده ند وصل شده است .اصلا توی این مملکت هیچ کس به فکر کسی نیست من نمی دونم کسی نیست بیاد رسیدگی کنه خواهشا برای رضای خدا هم شده یکم به حال ما رسیدگی کنید
احمد عبا سنگراب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
سلام شرمنده خانوادهام از خدا مرک می خواهم ۷ سر عیله مادر بی پناه سه دانشجو وضع مالیم خوب نیست برای دخترا م خوستگار نمی اید تو را خدا به وضع کشور برسید
حاتم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
همش شعار همش حرف همش وعده ر ئیس جمهور محترم ایا میدونی قیمت یک ویلچر چند هست انهم دستی 12ملیون ایا میدونی افراد خانواده معلول همه از دیسک کمر رنج میبرن بخاطر اینکه قدرت خرید ویلچر سبک را ندارن معلول دیگه حسی براش نمونده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
سلام من معلول ضایعه نخاعی گردنی خیلی شدید هستم پدر ومادر ندارم و هیچ درآمد دیگری هم ندارم یه پسر10ساله دارم تمیتونم خرجش رو بدم دربدر خونه دیگرانه ماهی161 هزار تومن به من میدن هروقت هم بری بهزیستی مشکل داشته باشی
اسما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
پس مددکاران چی ؟
زاید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
همه اش الکی دوساله که میگن افزایش هیچ خبری نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
مستمری ما که امسال اصلا زیاد نشده است.تحت پوشش بهزیستی هم هستیم.اطلاع رسانی هم نشده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
پس بقیه استانهاچی
ققنوس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
این افزایش مستمری واقعا کجاست تنها تغییری که در مستمری مددجویان ایجاد شده تاخیر در پرداخت مستمری بوده اگر امکان افزایش وجود نداره با وعده وعید های توخالی دل این قشر اسیب پذیر خوش نکنید
بهرام حسن پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
سلام وقت بخیر
بنده دارای معلولیت درجه متوسط هستم از مرداد سال 97 ثبت نامم تو اداره بهزیستی انجام شده و کارت هم دریافت کردم اما تا الان هیچ گونه پاداش و حقوقی برام واریز نشده هر دفعه هم مراجعه میکنم میفرمایند بودجه کم است همین روزا براتون واریز میشه میخواستم بدونم تکلیفم چیه نیارمندم؟
از استان گیلان شهرستان آستارا باتشکر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر