کد خبر: ۷۰۴۰۹۴۰
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴

به منظور مشارکت در تامین زیر ساخت لازم در راستای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی ستاد اربعین به همت شهرداری آبادان تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،حسین حمیدپور شهردار آبادان روز یکشنبه در نشست هماهنگی ستاد اربعین شهرداری این شهر گفت: با توجه به ضرورت آمادگی برای استقبال هرچه بهتر از زائران حسینی، شهرداری آبادان با بسیج امکانات در تلاش برای حفظ آمادگی به منظور خدمت رسانی هرچه بهتر به زائران می باشد.

او افزود: همایش اربعین یک موضوع کاملا اعتقادی است و مدیران شهرداری آبادان امسال نیز همچون سالهای گذشته بدون چشم داشت مالی در این حرکت معنوی و خودجوش شرکت می کنند.

شهردار آبادان گفت: با توجه به حذف روادید سفر به عراق پیش بینی می شود اربعین امسال شاهد افزایش چشمگیر زائران در مرز شلمچه باشیم که به این منظور و در راستای خدمت رسانی مطلوب لازم است از حیث امکانات، پشتیبانی و ایجاد زیرساخت های  ظرفیت های بیشتری در این گذرگاه مرزی پیش بینی و آماده شود.

حمید پور ادامه داد: زمان زیادی تا اربعین باقی نمانده است و شهرداری آبادان در کنار شهرداری‌های سایر شهرها و دیگر دستگاه‌های اجرایی در تلاش است تا در فرصت باقیمانده نسبت به آماده سازی و بسیج امکانات به منظور خدمت به زائران امام حسین علیه السلام اقدام کند.

او گفت: ستاد اربعین شهرداری آبادان نسبت به مکان یابی پارکینگ زائران ، تامین اتوبوس برای جابجایی زائران ، تعریف کریدورهای ارتباطی از آبادان تا مرز شلمچه، برنامه های تبلیغاتی و اطلاع رسانی همچنین برپایی موکب و زائرسرا برای میزبانی و نیز تسطیح و آماده سازی قطعه آبادان وارد عمل شده است.

شهردار آبادان گفت: شهرداری آبادان در اربعین امسال ۱۰ دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران و ۲ دستگاه خودرو آتش نشان در مرز شلمچه مستقر می‌کند.

اربعین پارسال بیش از ۱۰۰ هزار زائر اربعین از میدان مقاومت خرمشهر تا مرز شلمچه جابجا شدند که پیش بینی می شود امسال به ۲ برابر افزایش  یابد.

حمیدپور اظهار داشت: امسال ۳۰ چشمه سرویس بهداشتی و ۱۵ حمام نیز از سوی شهرداری آبادان در مرز شلمچه برپا می‌شود. ضمن اینکه تعدادی از  نیروهای خدماتی این شهرداری نیز در ایام اربعین در مرز شلمچه مستقر می‌شوند.

پنج استان و هشت شهرستان به عنوان ستادهای معین در اربعین امسال ، خرمشهر را برای میزبانی زایران اربعین حسینی یاری می کنند.

 پیش بینی می‌شود در ایام اربعین امسال ۴۰۰ موکب در مرز شلمچه مستقر شوند که طبق برنامه ریزی انجام شده ۱۲۰ موکب از شهرستان خرمشهر، ۱۲۰ موکب از شهرستان آبادان و ۱۶۰ موکب از استان ها و شهرستان های معین در شلمچه خواهند بود.

 در اربعین پارسال ۴۵۰ موکب مردمی در مسیر ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت خرمشهر تا نقطه صفر مرزی در گذرگاه شلمچه به زائران اباعبدالله الحسین(ع) خدمت رسانی کردند.

انتهای پیام/ د

تشکیل ستاد اربعین

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر