کد خبر: ۷۰۴۰۹۵۸
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶
معاون وزیر صنعت خبر داد؛

صالحی نیا گفت: برای سرمایه گذاری در شهرک‌های مرزی مشترک با ایران تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.

حمایت از استقرار واحد‌های تولیدی در شهرک‌های صنعتی/ تسهیلات سرمایه گذاری برای شهرک‌های مرزی مشترک با ایرانبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شاتا، محسن صالحی نیا مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی در شهرک صنعتی شوش، افزود: یکی از اهدافی که در شهرک‌های صنعتی به دنبال آن هستیم این است که مسایل زیست محیطی به خوبی رعایت شود؛ در این زمینه امروز شاهد ساخت و افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی شوش هستیم.

صالحی نیا تصریح کرد: در سیاست‌های کلان وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال حمایت از استقرار واحد‌های تولیدی در شهرک‌های صنعتی هستیم، زیرا در شهرک‌ها می‌توانیم به صورت متمرکز عمل و زیرساخت‌ها را نیز تکمیل کنیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در شهرک‌های صنعتی با توجه به تمرکز در استقرار واحد‌ها به خوبی می‌توان مشکلات آن‌ها را رصد کرد و از این رو از استقرار واحد‌های تولیدی در شهرک‌های صنعتی حمایت می‌کنیم.

صالحی نیا عنوان کرد: با توجه به تجربیات کشور‌های توسعه یافته این امر یک نتیجه مثبت دارد و علاوه بر تامین زیرساخت‌ها می‌توانیم زمینه را برای توسعه توانمندی‌های واحد‌های تولیدی، حمایت از خوشه‌های صنعت و غیره فراهم کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم برای توسعه واحد‌های صنعتی مستقر در شهرک صنعتی شوش و همچنین حل مشکلات این واحد‌ها اقدامات موثری را انجام دهیم.


بیشتر بخوانید: شهرک مرزی مشترک؛ گامی موثر درتوسعه صادرات غیرنفتی مشترک


معاون وزیر صمت با اشاره به بحث شهرک‌های مرزی مشترک عنوان کرد: در حال حاضر ۳ کشور ترکیه، عراق و آذربایجان برای بحث شهرک‌های مرزی مشترک با ایران در نظر گرفته شده‌اند.

صالحی نیا ادامه داد: در این زمینه یکسری تسهیلات در ایران برای سرمایه‌گذاران آن کشور فراهم خواهد شد و بالعکس آن در کشور مدنظر نیز تسهیلاتی برای سرمایه‌گذاران ایرانی فراهم می‌شود.

وی گفت: هم اکنون در خصوص دو شهرک با کشور آذربایجان تفاهم‌نامه منعقد شده است و در این زمینه تجربیات خوبی به دست آمده که می‌توان برای دیگر شهرک‌های مرزی مشترک نیز استفاده کرد.

صالحی نیا اظهار کرد: برای استان خوزستان نیز این آمادگی وجود دارد که شهرک صنعتی مورد نظر را انتخاب و به طرف عراقی معرفی کرد تا بحث شهرک‌های مرزی مشترک در استان خوزستان نیز پیگیری و پیش رود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر