کد خبر: ۷۰۴۱۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۶

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه از راه‌اندازی ستاد مطالبه‌گری حقوق عامه استان خبر داد.

طرح آموزش همگانی حقوق در ۴۲ مسجد اجرا می شودبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  رسول بهرامی پور  اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبات گذشته هیئت اندیشه‌ورز سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه اقداماتی انجام شده است.

وی طرح آموزش همگانی حقوق با عنوان «هر مسجد، یک حقوقدان» را از جمله این اقدامات برای کاهش دعاوی عنوان کرد و افزود: فاز اول این طرح را در ۴۲ مسجد در سطح استان کرمانشاه کلید زدیم در این طرح مربیان و کارشناسان حقوقی استان بعد از نماز‌های مغرب و عشا طی یک هفته سخنرانی حقوقی و یک هفته مشاوره حقوقی را به مردم در مساجد منتخب این طرح ارائه می‌دهند.

بهرامی‌پور مطالبه‌گری حقوق عامه را از دیگر اقدامات در دست اجرای سازمان بسیج حقوق‌دانان استان برشمرد و بیان کرد: ستادی نیز برای این موضوع راه‌اندازی شده است.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به دستور کار دیگر این جلسه با موضوع ایده‌های خلاقانه برای تحول در قوه قضاییه گفت: بعد از انتصاب ریاست  جدید دستگاه قضا از سوی رهبر معظم انقلاب رییس سازمان بسیج حقوقدانان کشور طی نامه‌ای آمادگی جامعه حقوقدانان برای تعاملات در این حوزه را به رییس دستگاه قضا ارسال کردند.

وی فلسفه تشکیل این هیئت‌ها را آسیب‌شناسی حقوقی و ارائه راهکار برای حل مشکلات این حوزه بیان کرد و تحول در هر نهادی را مستلزم جمع‌آوری ایده‌ها و راهکار‌های خلاقانه و ابتکارانه دانست.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه این رویکرد تحول‌آفرینی را نیازمند رصد متخصصان و ارائه راهکار‌های مناسب دانست و این امر را موجب حل زیربنایی و اساسی مشکلات برشمرد.

 

انتهای  پیام/ز

 

اجرای طرح هر مسجد، یک حقوقدان

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر