کد خبر: ۷۰۴۱۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲
مدیر کل کمیته امداد استان تهران خبر داد؛

مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: یک سوم اشتغال کشور در سال گذشته توسط کمیته امداد ایجاد شده است.

کمیته امداد یک سوم اشتغال کشور را ایجاد کرده استبه گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا شیران مدیر کل کمیته امداد استان تهران در همایش آغاز پویش تا مهر با همدلی اظهار کرد: ۱۵۰ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد استان تهران هستند.

وی با بیان اینکه امداد در همه زمینه‌ها به صورت قطره‌چکانی می‌توانند به نیازمندان کمک کند چرا که توان ایران ندارد که بخواهد به صورت مطلق نیازمندان را حمایت کند، گفت: حمایت‌های کمیته امداد در زمینه‌های درمان معیشت مسکن اشتغال مسائل فرهنگی دانشجویی و دانش‌آموزی سفر‌های زیارتی مشارکت مردمی تهیه جهیزیه برای نوعروسان خدمات قرض الحسنه و ... است.

شیران گفت: در سال گذشته یک‌سوم اشتغال کشور توسط کمیته امداد انجام شد.

وی با بیان اینکه برای شروع یک کسب و کار ابتدا مشاوره شغلی و آموزش ارائه داده خواهد شد، گفت: بعد از پرداخت وام به طور مستمر ۵ سال ناظر اشتغال به کسب و کار ایجاد شده سر می‌زند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه در سال‌جاری اعطای وام از ۵۰ میلیون تومان آغاز و تا ۲۵۰ میلیون تومان هم ادامه دارد، افزود: سال گذشته ۲ هزار نفر از طریق طرح‌های اشتغالزایی خودکفا شدند.

وی با بیان اینکه خانواده‌های تحت پوشش امداد مصرف کننده نیست بلکه تولید کننده اند چرا که سهم بسزایی در کشاورزی و دامپروری دارند، ادامه داد: ۲۰ درصد صنایع دستی کشور توسط خانواده امداد تولید می‌شود.


بیشتر بخوانید: اولین پویش همگانی تا مهر با همدلی اجرا می‌شود 


شیران گفت: سال گذشته ۱۷۰ میلیارد تومان در استان تهران جمع‌آوری شد.

وی با بیان اینکه با توجه به این مبلغ سهم هر نفر در ماه ۱۵۰ هزار تومان است، تصریح کرد: سهم هر فرد تحت پوشش کمیته امداد استان از نذورات صندوق صدقات ۲۲ هزار تومان است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت ۴۰ میلیارد تومان از صندوق صدقات استان جمع آوری شد که هیچ ریالی از آن به غیر از نیازمندان نمی‌رسد.

شیران با بیان اینکه تلاش شده است برای ابتدای سال تحصیلی تا ۱۵ شهریور لوازم التحریر به دست نیازمندان برسد خاطر نشان کرد: همیشه کار دست مردم بوده است و مردم در سیل و زلزله توسط مردم کنترل و هدایت شده است.

انتهای پیام/

۴۰ میلیارد تومان از صندوق صدقات استان تهران جمع آوری شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر