کد خبر: ۷۰۴۱۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
با گذشت ۱۴۰۰ سال؛

نماینده، ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: در پس قرون متمادی می‌بینیم هیچکس نتوانست همتای علی علیه السلام سخن بگوید و گواه بر این ادعا نهج البلاغه امام است که بعد از گذشت ۱۴۰۰ سال هنوز تازه است.

سخنان گوهر بار امام علی (ع) در نهج البلاغه هنوز تازه استبه گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،  آیت الله مصطفی علما نماینده، ولی فقیه در استان کرمانشاه صبح امروز دوشنبه در جلسه درس اخلاق که به مناسبت عید سعید غدیر خم در محل استانداری کرمانشاه با حضور استاندار و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد اظهار داشت: فلسفه فرمایشات امام علی علیه السلام این است که ما یک انسان الهی و کامل باشیم.

نماینده، ولی فقیه در استان کرمانشاه با تاکید بر اساس خلقت و فلسفه اشراف مخلوقات بودن انسان افزود: امتیاز ما انسان‌ها همین خدایی بودنمان است، زیرا بر اساس فرمایش حضرت علی علیه السلام ما به واسطه تربیت شدگان خداوند می‌باشیم.

آیت الله علما بیان کرد: موقعیت ویژه ما این است که تربیت شده دست امام علی علیه السلام هستیم، زیرا حضرت می‌فرماید، پیامبر را خدا تربیت نمود، من را پیامبر و مؤمنان هم توسط من تربیت می‌شوند و این فصل رجحان مومن از غیر مومن است.

او با اشاره به سخنان دانشمندان اهل تسنن پیرامون امام علی علیه السلام بیان کرد: نویسندگان بزرگی همچون عبد الفتاح و این ابی الحدید معتقدند، خداوند بعد از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم شخصی را همانند علی علیه السلام تربیت نکرد، زیرا فرمایش امام علی توحید خالص است.

این استاد اخلاق حوزه‌های علمیه گفت: در پس قرون متمادی می‌بینیم هیچکس نتوانست همتای علی علیه السلام سخن بگوید و گواه بر این ادعا نهج البلاغه امام است که بعد از گذشت ۱۴۰۰ سال هنوز تازه است و سخن برای انسان‌ها دارد و در هزار زمانی افراد خاصی مفهوم سخن امام را درک می‌کنند.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به عظمت حضرت علی (ع) بیان داشت: خداوند متعال در قرآن تجلی کرده و، چون حضرت علی علیه السلام قرآن ناطق است، پس خداوند در علی علیه السلام هم تجلی نموده و این امتیاز بعد پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم به احدی جز علی علیه السلام اعطا نشده است.

آیت الله علما با اشاره به عظمتی که با معنویت نصیب انسان‌ها می‌شود گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری تاکید فراوانی بر حفظ معنویات شده، زیرا این حفظ معنویات باعث عظمت نظام و مردم ایران گردید و اگر ایران اسلامی با قدرت به استکبار و آمریکا سیلی می‌زند و آن‌ها جرأت مقابله ندارند، همین حفظ معنویت در جامعه است.

انتهای  پیام/ز

حفظ معنویات باعث عظمت نظام و مردم ایران گردید

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر