کد خبر: ۷۰۴۱۸۷۹
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
خرازی:

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی گفت: علی رغم همه فشار‌ها و تحریم ها، ولی آنچه که دشمن پیش بینی می‌کرد محقق نشد اگرچه فشار بر روی مردم است، اما ما حاضر نیستیم عزت خودمان را بفروشیم و این فشار‌ها را تحمل می‌کنیم.

فشار را تحمل می‌کنیم، ولی عزتمان را نمی‌فروشیمبه گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سید کمال خرازی رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی امروز در مراسم رونمایی از بخش روسی، اسپانیولی و فرانسوی سایت دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با بیان اینکه فضای رسانه‌ای فعلی با زمان دفاع مقدس متفاوت شده است، گفت: در زمان جنگ با مشکلات زیادی برای رساندن ندای مظلومیت رزمندگان به جهانیان مواجه بودیم، اما امروز این امکانات افزایش یافته و به راحتی می‌توان اخبار را به جهان مخابره کنیم.

او با بیان اینکه دفاع از انقلاب اسلامی و ایران عزیز از ابتدای انقلاب برعهده اصحاب رسانه بوده است، افزود: در واقع اصحاب رسانه رزمندگان انقلاب اسلامی در صحنه ابلاغ ایده‌های انقلاب به جهانیان هستند.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی با تأکید براینکه امروز فضای مجازی در حال پیشرفت است و در آن امکانات جدیدی به وجود آمده است، تصریح کرد: یکی از این سرمایه‌ها در فضای مجازی کشورمان جوانان هستند که باید از این طریق ندای انقلاب اسلامی را به گوش جهانیان برسانیم.

خرازی با بیان اینکه هوش مصنوعی امروز در شبکه‌های اجتماعی تأثیرگذار است و باید در آن جدی ورود کنیم، گفت: امروزه تأثیرگذاری بر ذهن‌ها یک امر پیچیده است این زمینه‌ای است که باید توانایی‌های خود را در آن توسعه بدهیم و بدانیم که چگونه می‌توان بر ذهن‌ها تأثیرگذاشت.

او تصریح کرد: هر انسانی مدل ذهنی خودش را دارد و اگر ما از دریچه چشم آن انسان به آن مسائل نگاه نکنیم آنچه را که خود می‌بینیم نمی‌توانیم به او انعکاس بدهیم و بر ذهن آن فرد تأثیرگذار باشیم. در این زمینه باید کار‌های بیشتری انجام دهیم.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی با بیان اینکه رسانه‌ها به ویژه دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب از اهمیت زیادی برخوردار هستند، گفت: اگر سیر تحول جوامع از ۵۰ سال پیش را بررسی کنیم، نه تنها ایران دچار تغییر و تحول عظیم شده بلکه برخی کشور‌ها براثر انقلاب ایران متحول شدند.

خرازی اضافه کرد: به طور مثال بنده قبل از انقلاب اسلامی به ترکیه سفر می‌کردم و در آن زمان آثار اسلامی در این کشور ضعیف بود و کمتر در شهر‌های بزرگ ان کشور حجاب رعایت می‌شد، اما بعد از انقلاب اسلامی در ایران نوع پوشش و حجاب متفاوت شده است که این ناشی از تأثیر از انقلاب اسلامی ایران است.

او با تأکید براینکه یکی از محور‌های ندای انقلاب اسلامی آزادی خواهی، مبارزه با سلطه طلبی و استقلال خواهی است، عنوان کرد: این ویژگی انقلاب اسلامی جذابیت‌های خاص خود در همه کشور‌هایی که به دنبال استقلال طلبی مبارزه هستند دارد منادی استقلال خواهی جمهوری اسلامی در جهان پیچیده است که باید این موضوع نیز از طریق رسانه هابه جهانیان انعکاس بیشتری داشته باشیم.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی با بیان اینکه امروز با سیاست‌های ریاست جمهوری امریکا وابستگی کشور‌ها به امریکا بیشتر و روشن شده است، گفت: اروپایی‌ها یک نوع وابستگی دارند که این وابستگی سرآغازش بعد از جنگ جهانی و ایجاد سیستم مالی جهانی و اعلام شدن دلار به عنوان یک ارز جهانی آغاز شد که از آن موقع نیز سلطه مالی امریکا بر جهان ریخته شده است.

خرازی ادامه داد: در دهه‌های اخیر نیز وابستگی مالی و اقتصادی سایر کشور‌ها به امریکا بیشتر شده است که از همین جهت است امروز ترامپ می‌تواند تحریم ثانویه بگذارد و کشور‌ها را تحت فشار قرار دهد.

او با بیان اینکه متأسفانه کشور‌های اسلامی منطقه نیز نه تنها امروز وابسته شده‌اند، بلکه مورد تحقیر امریکا نیز قرار می‌گیرند، اظهار داشت: آنچه که ترامپ درباره عربستان گفت مورد خوشایندی نبود که این نتیجه وابستگی است.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی با بیان اینکه یک فرانسوی چند وقت پیش به ایران آمده بود به بنده گفت که با این حجم تحریم‌ها شما چه راهکار‌هایی دارید و چه می‌کنید، افزود: بنده گفتم آنچه که آن‌ها پیش بینی می‌کردند محقق نشد اگرچه فشار بر روی مردم است، اما ما حاضر نیستیم عزت خودمان را بفروشیم و این فشار‌ها را تحمل می‌کنیم.

خرازی افزود: من از آن فرانسوی پرسیدم اگر چنین تحریم‌هایی برضد شما اعمال می‌شد شما چه کار می‌کردید آیا آن را تحمل می‌کردید؟ او جواب داد اگر تحریم‌های حداکثری ضدما اعمال می‌شد ما نمی‌توانستیم تحمل کنیم.

او گفت: ما امروز در برابر زورگویی‌ها ایستاده‌ایم و پیروز شده‌ایم به مخیله به کسی نمی‌آمد که پهپاد امریکایی را سرنگون کنیم و آنها عکس العمل نشان ندهند، کشتی ما را بگیرند ما عکس العمل نشان بدهیم و آنها کشتی را آزاد کنند. این‌ها قدرت و اقتدار ملی کشورمان را نشان می‌دهد که برای سایر آزادی‌خواهان نیز جذاب است.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی تصریح کرد: این ظواهر قضیه را نبینید که فحاشی می‌کنند، اما خودشان در خفا به قدرت ما اذعان می‌کنند به طور مثال وزیر دفاع امریکا عکس سردار قاسم سلیمانی را در اتاق خود گذاشته است اگر چه او می‌خواهد که بگوید با جمهوری اسلامی و قاسم سلیمانی دشمن است، اما به قدرت ما نیز اذعان دارد.

خرازی با اشاره به کشور‌هایی که امروز سایت دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب به زبان آنها رونمایی شد، گفت: این کشور‌ها از نظر ژئوپلوتیک مهم هستند روسی زبانان که شامل قفقاز و آسیای میانه است یک جمعیت بزرگ را شامل می‌شود فرانسوی زبانان در اروپا و افریقا هستند که آشنایی آن‌ها با آثار رهبرانقلاب مهم است.

او با تأکید براینکه زبان اسپانیایی بسیار مهم است، گفت: بعد از چین اسپانیولی زبان‌ها بزرگترین زبان جهان هستند که به زبان مادری صحبت می‌کنند. ۵۰۰ میلیون اسپانیولی زبان در جهان وجود دارد در امریکا لاتین جمعیت زیادی را تشکیل می‌دهند ۶۰ درصد مردم در این منطقه به این زبان صحبت می‌کنند و در امریکای لاتین نیز انقلاب اسلامی طرفدار دارد.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی تصریح کرد: در خود امریکا نیز ۴۶ میلیون اسپانیولی زبان داریم و زبان دوم امریکا نیز اسپانیولی است و در مدارس این کشور ۷۰ درصد دانش آموزان اسپانیایی صحبت می‌کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر