کد خبر: ۷۰۴۲۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
وزیر کار:

شریعتمداری گفت: تمامی روستاییان و عشایری که بیمه نیستند، تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

تمامی روستاییان و عشایر تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرندبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد شریعتمداری با اشاره به جلسه روز گذشته هیات دولت اظهار کرد: دولت مکلف است به منظور تحقق سیاست‌های کلی سلامت، تأمین منابع مالی پایدار برای بخش سلامت، توسعه کمی و کیفی بیمه‌های سلامت و مدیریت منابع سلامت از طریق نظام بیمه اقدامات لازم را به عمل آورد.


بیشتر بخوانید؛ دانشجویان چگونه می‌توانند بیمه شوند؟ 

وی در این باره توضیح داد: در این جلسه مصوبه خوبی به تصویب رسید که بر اساس آن، تمام افراد بیمه نشده و تمامی روستاییان و عشایری که بیمه نیستند، تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

شریعتمداری در ادامه با بیان این که همچنین، مطابق قانون برنامه، پوشش بیمه سلامت برای تمامی آحاد جمعیت کشور اجباری است، تصریح کرد: برخورداری از یارانه دولت جهت حق سرانه بیمه از طریق ارزیابی وسع و سایر ضوابط، بر اساس آیین‌نامه‌ای است که به تصویب دولت می‌رسد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این که این حق بیمه شامل سرپرست خانوار و کلیه افراد تحت تکفل آنان است، ادامه داد: بر اساس این مصوبه هفت درصد درآمد خانوار در اختیار بیمه قرار می‌گیرد و سهم کارفرما و دولت نیز توسط دولت پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: براساس این مصوبه، خانوار‌هایی که دارای حقوق دریافتی زیر ۴۰ درصد حداقل حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی کار هستند، حق بیمه به صورت کامل توسط دولت پرداخت می‌شود.

شریعتمداری با اشاره به این که همچنین خانوار‌هایی که بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصد حداقل حقوق مصوب درآمد دارند، تا ۵۰ درصد حق بیمه آن‌ها توسط دولت پرداخت می‌شود، تاکید کرد: خانوار‌هایی که از ۱۰۰ درصد حداقل حقوق و بالاتر دریافت می‌کنند با پرداخت حق بیمه خود می‌توانند از بیمه سلامت ایران بهره‌مند شوند.

گفتنی است: بر اساس این مصوبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است حداکثر ظرف یک ماه پاسخ آزمون وسع را به سازمان بیمه سلامت ایران ارائه دهد و بیمه سلامت بر این مبنا مکلف به بیمه کردن افراد متقاضی بیمه است.

انتهای پیام/

تصویب آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» در هیات وزیران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
بیمه ای که نه از کارافتادگی داره و نه بازنشستگی و ... به چه دردی میخوره ؟؟؟
همه باید بیمه تامین اجتماعی بشن نه سلامت.
یا علی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر