کد خبر: ۷۰۴۲۷۲۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی از بهره برداری از ۲۵ پروژه آب رسانی در روستا‌های استان خبر داد.

علیرضا رضوی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی در گفتگو با  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،  گفت: همزمان با هفته دولت ۲۵ پروژه آبرسانی در روستا‌های استان افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.
 
رضوی افزود: پروژه‌های مذکور شامل ۴۹ طرح می‌باشد و برای اجرای آن‌ها بیش از ۱۰ میلیاردو ۷۴۶ میلیون تومان هزینه شده است که در روستا‌های ارومیه، خوی، مهاباد، میاندوآب، بوکان، چالدران، تکاب، شوط، ماکو و سردشت، به بهره برداری می‌رسند.
 
او اظهار کرد: با بهره برداری از این طرح‌ها ۱۰ هزار و ۳۹۶ خانوار روستایی با ۴۰ هزار و ۳۲۹ نفر جمعیت از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند.
 
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی از آغاز عملیات اجرایی دو طرح مهم مجتمع‌های ۱۶۵ روستایی بوکان و ۱۶ روستایی چالدران همزمان با هفته دولت خبر داد واظهار کرد: عملیات اجرایی طرح‌های تامین آب آشامیدنی مجتمع تپی و حصار در شهرستان بوکان، تامین آب آشامیدنی روستای ملحم و کنگرلو شهرستان سلماس و طرح تامین آب آشامیدنی روستای عبداله کرده مهاباد نیز همزمان با هفته دولت آغاز خواهد شد.
 
رضوی با بیان اینکه برای اجرای این طرح‌ها بیش از ۲۵۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی، استانی و مشارکت بنیاد علوی اختصاص داده شده است، افزود: با اتمام عملیات اجرایی و بهره برداری از این طرح ها، ۱۹ هزار و ۱۳۹ خانوار روستایی با ۸۲ هزار و ۸۱۵ نفر جمعیت از آب آشامیدنی سالم وبهداشتی برخواردار خواهند شد.
 
انتهای پیام/م

 

افتتاح پروژه های آبرسانی در آذربایجان غربی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر