کد خبر: ۷۰۴۲۸۴۱
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
کد خبر : ۷۰۴۲۸۴۱
دوستی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

هدف از تغییر هیئت رئیسه شورای شهر فرافکنی است/ احتمال جدایی برخی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: در بین اعضای شورای شهر کسی بهتر از هاشمی برای ریاست شورا وجود ندارد.

هدف از تغییر هیئت رئیسه شورای شهر فرافکنی است/ احتمال جدایی برخی اصلاح طلبان در انتخابات مجلساسماعیل دوستی، عضو سابق شورای شهر تهران و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌ها گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به گمانه زنی‌های برخی اصلاح طلبان مبنی بر تغییر هیئت رئیسه شورای شهر اظهار کرد: تغییر هیئت رئیسه شورای شهر و شخص آقای هاشمی را تکذیب می‌کنم، البته معتقدم که رئیس شورای شهر توفیق زیادی نداشته است.

فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: برای اداره شورای شهر در حال حاضر شخصی بهتر از آقای هاشمی وجود ندارد، البته انتقاداتی به رئیس شورای شهر وارد است، زیرا آن چیزی که انتظار مردم تهران و پرسنل شهر بود تا کنون که ریاست شورا بر عهده هاشمی بوده برآورده نشده است.


بیشتر بخوانید: دو دیدگاه مخالف برای انتخابات در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان/ عارف در تصمیم‌گیری استقلال ندارد 


او با بیان اینکه در بین اعضای شورای شهر کسی بهتر از هاشمی برای ریاست شورا وجود ندارد، گفت: اینکه برخی اصلاح طلبان دم از تغییر هیئت رئیسه شورای شهر می‌زند، بیشتر هدفشان فرافکنی است، زیرا شورای شهر در انتخاب شهردار موفق نبوده و اگر قرار به تغییر هیئت رئیسه باشد وضعیت از این هم بدتر می‌شود.

دوستی با انتقاد به عملکر شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در انتخابات شورا‌ها و مجلس، تصریح کرد: تصمیم گیری‌های شورای عالی برای انتخابات مجلس و شورا‌ها بیشتر بر اساس رفیق بازی بود تا اینکه بر اساس نظر احزاب باشد.

عضو سابق شورای شهر ادامه داد: هنگام انتخابات شورا‌ها دو اتفاق افتاد، ابتدا داورانی که از اعضای شورای عالی بودند به خود رأی دادند، مانند محمدجواد حق شناس، حسن رسولی، محمود میرلوحی، الهام فخاری، زهرا نژاد بهرام و زهرا صدر اعظم نوری سپس دیگر اعضا بر حسب رفیق بازی تصمیم گیری کردند، یعنی رفقای بیرون شورای عالی با فشار به رفقای داخل شورای عالی در ارائه لیست شورای شهر تأثیر گذاشتند و احزاب به طور جدی نقشی ایفا نکردند.

فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به گمانه زنی‌ها مبنی بر ورود احزاب اصلاح طلب به طور مستقل از شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو تصریح کرد: معتقدم نباید در جریان اصلاحات اختلافی به وجود بیاید، بلکه باید انسجام داشته باشیم؛ اما متأسفانه اعضای شورای عالی انتقادات را نمی‌پذیرند و به همین دلیل احتمال اینکه برخی شخصیت‌های برجسته اصلاح طلب ساز جدایی بزنند وجود دارد.

او در پاسخ به این سوال که آیا منتجب نیا قرار است به صورت مستقل از شورای عالی وارد انتخابات شود؟، گفت: نه تنها منتجب نیا بلکه بسیاری از اصلاح طلبان دیگر به شورای عالی نقد دارند و احتمالا به صورت ائتلاف با شورای عالی وارد النتخابات نمی‌شوند.

دوستی تصریح کرد: منتجب نیا و برخی دیگر از اصلاح طلبان انتقادات تندی به شورای عالی دارند، معتقدم شورای عالی باید نظر این افراد را بپذیرد و در جهت انسجام گام بردارد، نه در جهت افتراق.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
باید روزی پاسخگوی عملکردشان باشند
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر