کد خبر: ۷۰۴۲۹۱۸
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
عضو هیئت رئیسه دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد؛

کچوئیان با اشاره به روند برگزاری آزمون اصلح برای مهارت آموزان ماده ۲۸ گفت: داوطلبان از امروز (۲۹ مرداد) امکان دریافت کارت ورود به جلسه خود را دارند.

امروز؛ آغاز دریافت کارت ورود به جلسه آزمون اصلحبه گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از دانشگاه فرهنگیان، رضا کچوئیان عضو هیئت رئیسه دانشگاه فرهنگیان از برگزاری آزمون جامع مهارت آموزان ورودی سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ و افراد باقی­­ مانده سال ۱۳۹۵ در اول شهریور ماه سال جاری به طور همزمان در ۳۱ استان کشور خبر داد و اظهار کرد: مهارت آموزان می­ توانند با مراجعه به سامانه هدف از امروز سه شنبه( ۲۹ مرداد ماه)  نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.

کچوئیان آغاز فرآیند آزمون جامع روز جمعه را از ساعت ۸:۳۰ صبح اعلام و تاکید کرد: درب ورود به محل آزمون از ساعت ۸:۴۵ بسته خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه فرهنگیان نشانی حوزه‌های برگزار کننده آزمون در تمام استان‌ها را بر اساس حوزه انتخابی مهارت­ آموزان روی کارت­‌های ورود به جلسه قابل رویت خواند و تصریح کرد: علی­ رغم در دسترس بودن سامانه هدف، برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تا قبل از زمان شروع فرآیند آزمون، به مهارت آموزان توصیه می‌شود در اسرع وقت برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون اقدام و نسبت به شناسایی محل برگزاری آزمون خود از یک روز قبل اقدام کنند.

این مقام مسئول از برگزاری آزمون در دو بخش کتبی چند گزینه‌ای و کتبی عملکردی سخن گفت و تاکید کرد: برای مهارت­ آموزان ورودی سال ۱۳۹۷ تعداد ۲۰ سوال چند گزینه‌ای مرتبط با مولفه فرهنگی در انتهای دفترچه درج شده است.

او خطاب به این داوطلبان تاکید کرد: به منظور افزایش امتیازات خود در مولفه فرهنگی، پاسخگوی سوالات باشند.

کچوئیان زمان در نظر گرفته شده برای پاسخگویی به سوالات آزمون را در مجموع ۲۱۰ دقیقه اعلام و افزود: مدت زمان پاسخگویی به سئوالات تستی و عملکردی به ترتیب ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه است.

استاد دانشگاه، زمان در اختیار قرار گرفتن دفترچه و پاسخنامه سوالات عملکردی به مهارت آموزان را ۵۰ دقیقه پس از شروع آزمون چند گزینه‌ای ذکر کرد.


بیشتر بخوانید: اول شهریور؛ زمان برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای/ برگزاری آزمون اصلح برای معلمان مدارس غیردولتی


آزمون نمره منفی ندارد

او از عدم احتساب نمره منفی برای هر یک از سئوالات آزمون با هدف مراعات حال مهارت آموزان در پنجمین مرحله برگزاری آزمون جامع خبر داد و از مهارت آموزان خواست با توجه به نحوه تصحیح موقعیت­‌های عملکردی، برای پاسخ به این موقعیت­‌ها دقت کافی داشته باشند.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان در ادامه، پاسخ به موقعیت‌های یک، دو و سه در پاسخنامه را به ترتیب به رنگ‌های سبز، قرمز و آبی معرفی کرد.

کچوئیان، به همراه داشتن کیف، موبایل، جزوه و کتاب در آزمون را ممنوع و به منزله تخلف در جلسه آزمون اعلام و تاکید کرد:خروج هر گونه اقلام آزمون از حوزه برگزاری آزمون نیز تخلف است.

او تحویل پاسخنامه‌ها و دفترچه سئوالات به مسئول مربوطه در سالن را ضروری خواند و در پایان تصریح کرد: برای پاسخ به موقعیت‌های عملکردی سه­ گانه به ازاء هر سئوال، ۱ تا ۴ صفحه با رنگ مشخص در نظر گرفته شده است و مهارت­ آموزان می‌توانند با توجه به میزان دانش، ضرورت و خلاقیت خود از چند سطر تا ۴ صفحه پاسخگوی سئوالات باشند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر