کد خبر: ۷۰۴۳۰۱۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳

رئیس اداره هواشناسی قشم گفت: وضعیت متلاطم و ویژه‌ آب‌های مجاور جزایر همانند دو روز گذشته تا پایان امروز نیز ادامه دارد.

وضعیت تلاطم در آب‌های جزایر خلیج فارس ادامه داردبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، محمد کاملی‌دیرستانی رئیس اداره هواشناسی قشم در باره ناآرامی‌های جوی و دریایی روزهای گذشته در آب‌های جزایر خلیج فارس با بیان اینکه وضعیت متلاطم و ویژه‌ آب‌های مجاور جزایر همانند دو روز گذشته تا پایان امروز نیز ادامه دارد اظهار داشت: تا آخر هفته وزش باد جنوبی شرقی خواهیم داشت و احتمال دارد که چهارشنبه پس از سه روز اسکله‌های مسافری و صیادی محددوه قشم،‌ بندرعباس و هرمز باز شود.

او ادامه داد: شرایط دریا از ظهر چهارشنبه به بعد بسیار بهتر از امروز سه‌شنبه می‌شود، هر چند که به دلیل تلاطم چند روز اخیر برای فردا بعد از ظهر نیز موج مرده (موج‌هایی که پس از افت وزش باد به دلیل تداوم تلاطم‌ها همچنان ادامه دارد) در دریا پیش‌بینی می‌شود که شناورها باید نهایت احتیاط را داشته باشند.

رئیس اداره هواشناسی قشم یادآور شد: آب‌های هرمز، لارک و قشم اکنون به شدت درگیر وزش باد جنوب شرقی هستند که بعضا موج‌ها را به حدود یک و نیم می‌رساند.

 اداره کل هواشناسی هرمزگان نیز اعلام کرده است که با توجه به نامساعد بودن شرایط دریا شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی در مناطقی چون جاسک، سیریک، جنوب هرمز، قشم، لارک و جزیره هنگام خودداری کنند.

همچنین این سازمان از دستگاه‌ها و مالکان شناورها و متصدیان خطوط دریایی خواسته است، تمهیدات لازم در بنادر مناطق شرقی و مرکزی استان از جمله در مسیر تردد به قشم و لارک صورت گیرد.

توصیه شده شناورهای سبک تا روز جمعه در تردد‌های خود در ساعات صبح احتیاط بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/ب

وضعیت هوای جزایر خلیج فارس 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر