کد خبر: ۷۰۴۴۰۳۲
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
استاندار قم مطرح کرد؛

سرمست گفت: تاکنون ۲۴۴ مصوبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان داشته‌ایم که بیش از ۵۰ درصد این مصوبات اجرایی شده است.

اجرایی شد‌ن ۵۰ درصد مصوبات ستاد تسهیل رونق تولید قمبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، بهرام سرمست استاندار قم پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح فاز نخست مجتمع تولیدی فیبر نوری و اکسسوری نیرا منطقه ویژه سلفچگان، گفت: با توجه به نام‌گذاری امسال تحت عنوان سال رونق تولید، یکی از اولویت‌های بسیار مهم و ارزشمند برای مدیریت استان حمایت از تولید بوده است؛ به‌نحوی‌که در اولویت‌های استانی حداقل یک روز در هفته را به رونق تولید اختصاص داده‌ایم.

استاندار قم افزود: هر هفته روز‌های سه‌شنبه به جلسه ستاد تسهیل و رونق تولید استان اختصاص‌یافته و یک هفته در میان بازدید از واحد‌های تولیدی یکی از بخش‌های استان داریم، تاکنون ۲۴۴ مصوبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید داشته‌ایم که بیش از ۵۰ درصد این مصوبات اجرایی شده است.

او ادامه داد : تاکنون ۱۸ جلسه اصلی و ۳۱ جلسه کمیته‌های فرعی ستاد تسهیل در استان برگزارشده است.

سرمست در پایان تأکید کرد: در حالت کلی عزم مدیریت استان برای رونق تولید و کار اجرایی و عملیاتی بوده است، همچنین برای رفع نواقص و عقب‌افتادگی‌های استان نیازمند عزم جدی مسئولان استان هستیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان نیز در این مراسم اظهار داشت: این مجموعه ۲۲ سال سابقه فعالیت داشته و زیربنا‌های فاز یک و دو که حدود ۵۳۰ هکتار هست آماده است، این مجموعه خصوصی بوده، اما همیشه در طول این مدت از حمایت مسئولان استان برخوردار بوده‌ایم.

سید مهدی علیزاده طباطبایی با بیان مشکلات منطقه ویژه سلفچگان گفت: یکی از این مشکلات استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده بوده که بسته‌شده و آن را موکول به بانک مرکزی کرده‌اند، منتهی بانک مرکزی دستورالعملی که باید بنویسد را ننوشته‌اند.

او ادامه داد: مصوبه‌ای که فروردین‌ماه گذشته سران قوا داده‌اند مشکل استرداد مالیات بر ارزش‌ افزوده به‌ تدریج حل و مشکل بیش از ۲۴۰۰ کالا حل شد، اما کالا‌های بسیاری هنوز در گمرک مانده و برنگشته است.

انتهای پیام/الف

۵۰ درصد مصوبات ستاد تسهیل رونق تولید قم اجرایی شد‌

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر