کد خبر: ۷۰۴۴۰۵۶
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸

نمایشگاه عکس‌های «از تفتان تا مکران، گستره زیبایی» با عکس‌هایی از سیستان بلوچستان در گالری بهار خانه هنرمندان ایران برپا می شود.

به گزارش خبرنگار حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، این نمایشگاه با نگاهی مستند به بخش هایی از استان زیبای سیستان و بلوچستان می‌پردازد که تا به حال کمتر به مخاطبان نشان داده شده است.

حامد صادقی یکی از عکاسان حاضر در این نمایشگاه با اعلام اینکه در مواجه با اخبار منفی دیداری و شنیداری که از آن استان مخابره میشد شخصا بر آن شدم که با سفر به آن منطقه با ناشناخته هایش بیشتر آشنا شوم و این سفر مرا بر آن داشت که  آنچه را که دیده ام و ثبت کرده ام به همگان نشان دهم چرا که تمام آن اخبار و تبلیغات منفی از سیستان و بلوچستان نشانی از واقعیت ندارد و حقیقت چیز دیگری است.

میزبانی خانه هنرمندان ایران از «از تفتان تا مکران، گستره زیبایی»

این مواجه متفاوت را حسین امین جعفری دیگر عکاس حاضر در نمایشگاه به گونه‌ای دیگر تجربه کرده است.

وی با بیان اینکه هر سفری تلاشی است برای نشان دادن آنچه در جهان عکاس به وجود آمده است، این نمایشگاه را تلاشی برای نشان دادن آن جهان عکاس که با آن مواجه شده می‌داند و معتقد است که سرزمین زیبای سیستان و بلوچستان به زیبایی جهانی متفاوت در کار‌های او ساخته است.

سروش جوادیان عکاس حاضر در نمایشگاه هم با تایید صحبت‌های بالا ادامه داد که به واسطه سفر‌های بسیاری که داشته ام همیشه دغدغه انتقال درست جاذبه‌های فرهنگی و سنتی کشورم را داشته ام. در این سال‌ها ترس از مواجهه با این خطه مرا با این سوال مواجه کرد که چطور می شود این سرزمین جادویی را درست به تصویر کشید. این موضوع انگیزه سفرهایم شد و عکس‌های این نمایشگاه هم حاصل همین کنش درونی من به عنوان یک هنرمند شد.

علیرضا فراهانی دیگر عکاس نمایشگاه هم با سحرانگیز خواندن جغرافیای سیستان و بلوچستان، متعقد است که این خطه کشش بسیاری برای هنرمندان، جهت کار در زمینه‌ های مختلف هنری دارد.

وی با بیان اینکه با زبان هنر می‌توان محرومیت‌های اجتماعی موجود در منطقه را بسیار کاهش داد از نگاه بی مهر مسئولان سیستان و بلوچستان نسبت به هنرمندان و عدم حمایت‌ها گلایه داشت.

نمایشگاه عکس‌های «از تفتان تا مکران، گستره زیبایی» با عکس‌هایی از سیستان بلوچستان از یکم شهریور ماه تا ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۸ در گالری بهار خانه هنرمندان ایران به نمایش در خواهد آمد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر