کد خبر: ۷۰۴۴۴۱۳
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۹
آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: باید مسؤولان و دولتمردان محترم را به امتیازات و موقعیت ویژه این استان توجه داد تا آنچه شایسته این شهر مذهبی و علمی است، اتفاق بیفتد.

دولت به قم و حوزه بدهکار استبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار استاندار قم با تبریک دهه امامت و ولایت بویژه عید سعید غدیر، شهر مقدس قم را به دلیل وجود بارگاه منور کریمه اهل بیت (ع)، مسجد مقدس جمکران و حوزه‌های علمیه، دارای موقعیتی ممتاز و استثنایی خواند.

وی تاکید کرد: قم مرکز حوزه‌های علمیه، پایگاه اصلی فقاهت و مرجعیت، خاستگاه انقلاب و دارای جاذبه‌های معنوی و مذهبی بسیاری است و سالانه بیش از ۱۰ میلیون نفر از داخل و خارج کشور به این شهر سفر می‌کنند.

این مرجع تقلید، ویژگی دیگر قم را سابقه تاریخی آن دانست و تصریح کرد: شهر قم از زمان ائمه معصومین (ع) مورد توجه بوده و وجود مسجد مقدس امام حسن عسکری (ع) دلیل و شاهدی بر این مدعاست؛ همچنین قمی‌ها و رجال این شهر از قدیم‌الایام مورد توجه بوده اند.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه دیگر شهر‌های کشور جز مشهد چنین امتیازاتی را ندارند، خاطرنشان کرد: این موقعیت و جایگاه توجه بیشتر و ویژه دولتمردان را می‌طلبد، اما متاسفانه دولت آن عنایت شایسته و لازم را نسبت به این شهر ندارد.

وی با تاکید بر اینکه دولت به قم و حوزه بدهکاری دارد، تصریح کرد: باید مسؤولان و دولتمردان محترم را به امتیازات و موقعیت ویژه این استان توجه داد تا آنچه شایسته این شهر مذهبی و علمی است اتفاق بیفتد.

این مرجع تقلید تاکید کردند: همه باید دست به دست هم دهند تا شهری آباد، بالنده و با نشاط معنوی و دینی داشته باشیم؛ امیدواریم شما بتوانید در این مسیر قدم‌های خوبی بردارید، ما نیز برای موفقیت شما دعا می‌کنیم.

انتهای پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر