کد خبر: ۷۰۴۴۶۰۹
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
با دستور رئیس جمهور؛

سامانه بومی پدافند برد و ارتفاع بلند باور ۳۷۳ با حضور آقای روحانی رئیس‌جمهور رونمایی شد.

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سامانه بومی پدافند برد و ارتفاع بلند باور ۳۷۳ همزمان با ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور به طور رسمی رونمایی شد.

در این مراسم رئیس جمهور از وزیر دفاع، متخصصین صنعت دفاعی و همه دست‌اندرکاران صنایع دفاعی در ساخت باور ۳۷۳ تشکر و قدردانی کرد.

سامانه بومی پدافند باور ۳۷۳ رونمایی شد

بیشتر بخوانید: فضای کار ما در حوزه دفاعی جهادی است/ در حوزه دفاعی از مهندسی معکوس عبور کردیم 

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح پنجشنبه در حاشیه مراسم گرامیداشت روز صنعت دفاعی کشور، از سامانه بومی پدافند هوایی برد و ارتفاع بلند باور ۳۷۳ بازدید و فرمان رونمایی از این سامانه را صادر کرد.

رئیس جمهور در ابتدای حضور در محل برگزاری مراسم گرامیداشت روز صنعت دفاعی کشور، پس از نواخته شدن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و ادای احترام به مقام والای شهیدان، از یگان تشریفات مستقر در محل سان دید و سپس از نمایشگاه دستاورد‌ها و توانمندی‌های وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح بازدید کرد.

بیشتر بخوانید: اولین فراری منطقه ما در روز خطر، خود آمریکایی‌ها هستند/ دوستان ترامپ هم این روزها حرفش را قبول ندارند 

آقای روحانی همچنین در بازدید از قسمت‌های مختلف سامانه بومی پدافند هوایی باور ۳۷۳، از جمله لانچر، رادار جستجوگر، رادار ردگیر، موشک صیاد ۴ و مرکز فرماندهی و کنترل با توضیح وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و متخصصان صنعت دفاعی کشور در جریان روند ساخت این سامانه بومی و کارکرد آن قرار گرفت.

رئیس جمهور در فرمان رونمایی از سامانه بومی پدافند هوایی باور ۳۷۳، گفت: به حول و قوه الهی و با توسل به روح امام هفتم موسی ابن جعفر (ع) و در آستانه هفته دولت از سامانه بومی پدافند هوایی برد و ارتفاع بلند باور ۳۷۳ رونمایی و دستور الحاق آن را به شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور صادر می‌نمایم.

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع با بیان اینکه متخصصان صنعت دفاعی‌در همه حوزه‌ها از مهندسی معکوس عبور کرده و به محصولات مورد نظر با طراحی بومی رسیده اند، گفت: باور ۳۷۳ مهم‌ترین پروژه موشکی پدافندی بومی است که ساخت آن از چند سال قبل شروع شده و می‌تواند علیه اهداف متعدد هوایی در ارتفاع بالا بکارگیری شود.

متخصصان صنعت دفاعی امروز در دوران شکوفایی، اقتدار، خودکفایی، بالندگی و پیشرفت‌های بزرگ و چشمگیر در حوزه‌های دفاعی و امنیتی، توانسته‌اند با قطع هر گونه وابستگی به استبکار جهانی و با اتکاء کامل به صنعت و تکنولوژی بومی و ملی، پیشرفته‌ترین و مجهز‌ترین تجهیزات و سلاح‌های دفاعی را با صرفه جویی در هزینه‌ها، برای حفظ و حراست از کیان و حدود و ثغور ایران اسلامی تولید و در اختیار نیرو‌های مسلح قرار دهند.

متخصصین متعهد و ولایتمدار وزارت دفاع با تبعیت کامل و محض از رهنمود‌ها و تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری عزمی جزم و همتی والا، توانستند با روحیه خود‌باوری منبعث از تفکر ناب و الهی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در مقابل تمامی تحریم‌ها و فشار‌های سیاسی و تبلیغات سوء و منحرف کننده غرب ایستادگی نموده و با اتکاء و دانش بومی و داخلی با بهره‌گیری از تجربه گرانسنگ هشت سال دفاع مقدس در مسیر فرآیند تحقیق، پژوهش، تولید، خودکفایی و نوآوری به قله‌های رفیع عزت و افتخار و سربلندی نائل شوند.


بیشتر بخوانید: همه چیز درباره سامانه پدافند هوایی باور ۳۷۳ ایرانی +فیلم


صنعت دفاعی که امروز به عنوان افتخار ملت ایران قابل معرفی است، حاصل تلاش و مجاهدت چهل ساله متخصصین و دانشمندان جوان این ملت است که بنای آن با تدبیر خودکفایی که توسط معمار کبیر انقلاب حضرت امام (ره) گذاشته شد و با حمایت‌ها، هدایت‌ها و تدابیر رهبر معظم انقلاب در مسیر رشد و اعتلا حرکت کرد و امروز به نقطه‌ای رسیده ایم که قادر به تامین کلیه نیاز‌های تسلیحاتی و تجهیزاتی نیرو‌های مسلح در چارچوب دفاع اطمینان بخش هستیم.

یکی از دستاورد‌های مهم و خیره‌کننده متخصصان صنعت دفاعی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در اوج تحریم‌های سخت دشمن، ساخت مهم‌ترین و پیشرفته‌ترین سامانه دفاعی کشور به نام باور ۳۷۳ است که امروز با حضور رئیس جمهور، وزیر دفاع و جمعی فرماندهان نیرو‌های مسلح رونمایی شد.

سامانه بومی پدافند باور ۳۷۳ رونمایی شد

ویژگی‌های منحصربه فرد سامانه باور ۳۷۳

سامانه باور ۳۷۳، یک سلاح پدافند هوایی زمین‌پایه است که در کلاس برد و ارتفاع بلند جای می‌گیرد و طراحی آن با نگاه به سامانه‌های روز دنیا و با تکیه بر دانش و تجربیات متخصصان ایرانی و با بهره‌گیری از فن‌آوری‌سامانه‌های بومی صیاد ۲ و ۳ انجام شده است.

سامانه سلاح پدافند هوایی باور ۳۷۳، محصول وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح است که متخصصان سازمان صنایع هوافضا مسئولیت یکپارچه سازی و سیستمی آن را به عهده داشته و با هدایت عملیاتی نیروی پدافند هوایی ارتش و مشارکت شرکت صاایران و سازمان صنایع دفاع، طراحی و تولید شده است.

این سامانه می‌تواند اهداف هوایی را در صحنه نبرد با اصابت مستقیم موشک یا با اصابت ترکش‌های سرجنگی موشک ساقط نموده و مانع از ورود اهداف هوایی به محدوده عملیاتی خود شود.

از جمله قابلیت‌های این سامانه می‌توان به تحرک بالا، حجم آتش زیاد، توانایی درگیری با اهداف متنوع (هوایی و کروز)، برد و ارتفاع بلند، احتمال برخورد و کشندگی مناسب، عملکرد مناسب در برابر جنگ الکترونیک، تعمیر و نگهداری بومی و ساده، عملیات در شرایط حملات (شیمیایی، میکروبی و هسته‌ای) و قابلیت مقابله با بمب‌های الکترومغناطیس، عملیات در شرایط مختلف آب و هوایی کشور، توانایی مقابله با اهداف روز دنیا، ارتباط با لایه‌های پدافندی کشور، قابلیت اطمینان و نیز قیمت بسیار کمتر از نمونه‌های مشابه خارجی اشاره کرد.

از بین قابلیت‌های بیان‌شده‌ی فوق‌الذکر، تحرک، حجم آتش و ارتباط با لایه‌های پدافندی کشور برای یک سامانه پدافند هوایی بسیار حیاتی هستند.

طراحی و ساخت سیستم‌های پدافند هوایی جدید با قابلیت‌های عملیاتی بالا و دستیابی به فناوری ساخت تجهیزات مدرن پدافند هوایی برای مقابله با سلاح‌های راهبردی دشمن بخصوص هواپیما‌های جنگنده، بمب‌افکن‌های رادار گریز و موشک‌های کروز از اهداف بنیادین وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح می‌باشد.

سامانه سلاح باور ۳۷۳ یک سیستم پدافند هوایی برد و ارتفاع بلند است که قابلیت مقابله با اهداف هواپیما‌های شکاری و پنهان‌کار، هواپیما‌های راهبردی و بمب‌افکن‌ها، هواپیما‌های بدون سرنشین، موشک‌های کروز، موشک ضدرادار و موشک‌های بالستیک، هواپیما‌های جنگ الکترونیک خاص و هواپیما‌های شناسایی، انواع هلی‌کوپتر‌ها و موارد مشابه را دارا می‌باشد.

سرعت در عملیات، سهولت در آماده‌سازی و نگهداری، حداقل بودن تجهیزات جانبی، بالا بودن عمر انبارداری و ضریب ایمنی اپراتوری، مطابقت با تکنولوژی روز دنیا و امکان جایگزینی و تأمین لوازم یدکی و ... از ویژگی‌ها و نکات قابل توجه و مهم سامانه سلاح پدافند هوایی باور ۳۷۳ است.

سامانه بومی پدافند باور ۳۷۳ رونمایی شد

قابلیت عملیاتی این سامانه با بهره‌گیری از تکنیک‌های مناسب و پروتکل‌های امن بین رادارها، اهداف و موشک‌ها و همچنین بکارگیری یک جستجوگر رادیویی بسیار پیشرفته و به روز، به نحو مطلوبی ارتقاء یافته است.

این سامانه می‌تواند همزمان تعداد ۳۰۰ هدف را شناسایی و تعداد ۶۰ هدف را ردگیری نموده و با ۶ هدف به طور همزمان درگیر شود.

در مسیر طراحی و دستیابی به این سامانه سلاح، فناوری‌های بسیاری مانند فناوری موشک عمود پرتاب، فناوری چرخش موشک به سمت هدف جهت پوشش ۳۶۰ درجه جغرافیای تهدید و ... احصاء و به صورت عملیاتی بکار گرفته شده است.

شایان ذکر است این سامانه با وجود توانمندی‌های بیش از سامانه مشابه خارجی، با هزینه‌ی بسیار کمتر از نمونه‌های مشابه خارجی تولید شده است.

انتهای پیام/

سامانه «باور373» چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۸۴
در انتظار بررسی: ۰
علی اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
تا زمانی که نیت نیروی های نظامی با ایمان ما یاری دین خدا باشد دست خدا یاری گر شماست و هر قصدی برای طراحی و ساخت سلاح پیشرفته و متناسب شرایط روز دنیا را داشته باشید، خداوند هم شما را کمک می کند. سربازان میهن اسلامی ایران پیروز و سر بلند باشید.
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
خسته نباشید دلاوران غیور امیدوارم که بتونید سامانه ای بسازید که از S400بزنه جلو و همین طور بتونیم در سالهای اینده پدافند لیزری بسازیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
امیدوارم درهمه تکنولوژی هاسرآمددنیابشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
درود بر شیران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
درود بر ارتش ج. ا. ا.
عسکری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
به کوری چشم دشمنان داخلی وخارجی
کلیه عزیزان زیر بیرق ولات هر روز .هرروز قوی تر بکور چشم همه .که دوست ندارن ایران قدرت مند استکبار ستیز را ببینن
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
احسنت دلاوران
محسن نصیروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
سلام.ما باید باور داشته باشیم که می توانیم،وقتی ما به توانمندی های داخلی خود باور داشته باشیم و چشم امید از بیگانگان برداریم میتوانیم با توکل بر خدا و توانمندی های داخلی خود چیزی درست کنیم که کشورهای بیگانه جرات چپ نگاه کردن به کشورمان را نداشته باشند،سامانه سلاح باور ۳۷۳ یک سیستم پدافند هوایی برد و ارتفاع بلند است که قابلیت مقابله با اهداف هواپیما‌های شکاری و پنهان‌کار، هواپیما‌های راهبردی و بمب‌افکن‌ها، هواپیما‌های بدون سرنشین، موشک‌های کروز، موشک ضدرادار و موشک‌های بالستیک، هواپیما‌های جنگ الکترونیک خاص و هواپیما‌های شناسایی، انواع هلی‌کوپتر‌ها و موارد مشابه را دارا می‌باشد ومی‌تواند همزمان تعداد ۳۰۰ هدف را شناسایی و تعداد ۶۰ هدف را ردگیری نموده و با ۶ هدف به طور همزمان درگیر شود،در مسیر طراحی این سامانه دفاعی پدافندی، فناوری‌های بسیاری مانند فناوری موشک عمود پرتاب، فناوری چرخش موشک به سمت هدف جهت پوشش ۳۶۰ درجه جغرافیای تهدید و ... استفاده شده است،شاید بتوان گفت این سامانه چیزی مابین اس300 و اس400 هست.محسن نصیروند.با احترام*
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
سلام وخسته نباشیدبه برادران سپاه دمتون گرم خداقوتتون بده انشالله به کوری چشمه دوشمنان کشورمان ماپیروزیم آمریکاکه هیچی پدرشم حریفه مانیست
مسلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
سلام مقایسه ای از این موشک با موشکهای روسی بگذارید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
سلام بر دیران سلام بر رهبر معظم سلام امام خنینی سلام بر ایران زنده باد رهبر زنده باد ایران درود بر ایران
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
خداقوت دلاوران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
درود بر ایران . سپاه .ارتش . بسیج
محسن نصیروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
سلام.ما باید باور داشته باشیم که می توانیم میتونیم با توکل بر خدا و توانمندی های داخلیمون چیزی درست کنیم که کشورای بیگانه از ترسش جرات چپ نگاه کردن به کمشورمون رو نداشته باشن کاش خودرو سازهای داخلیمون از مهندسای قسمت دفاعی یاد بگیرن و درجا نزنند،البته اگر خودروسازی را تحویل صنایع دفاعی دهند قطعا هم پیشرفت صورت می گیره و هم قیمت ها حداقل به یک پنجم کاهش پیدا می کند باتشکر***.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
خدارو صدهزار مرتبه شکر.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
احسنت
محمد مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
خدا قوت بر تمامی نیروهای مسلح عزیز کشورمان که عزت ایران و ایرانی را مرهون روحیه ایمان و سلحشوری این عزیزان هستیم ، جزاکم الله خیرا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
درود
ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
مرگ بر امریکا
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
با سلام باور واقعا اسم با مسمایی باید درکنار تمام تولیدات ایرانی یک خود باوری هم باشد ما میتوانیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
فقط میتونم بگم ایول درود ماشاءالله احسنت بارک الله به این همه تلاش و توان و کاردانی و شجاعت و غیور مردان عرصه ی جهاد و خودکفایی تجهیزات دفاعی و نظامی به نظر من این تلاشها در دنیا بی نظیر است کشوری با این همه مشکلات و دشمنی ها بتونه اینجوری سر پای خودش بایسته و با توکل بر خدای خودش و با نیروهای دلسوز وطن عزیزمان به انواع سامانه ها دست پیدا کنه من به عنوان یه ایرانی کشورم رو دوست دارم و در عمق جانم به کشورم عشق میورزم تا کور شود هر آنکس که نتوان دید ان شاءالله
بهرام
|
Germany
|
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
به حق قسم که
ایران پدر علم دنیاست
درود بر شرفتان دلاوران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
ایول
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
خداقوت چشم دشمن کورماشاله به اقتدارجوانانهای کشورم انشااله درهمه صحنه هاپیروزیم مرگ برآمریکاواسرائیل غاصب چشم ترامپ ونتاهوکورکورافتخارمیکنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
خسته نباشید دمتون گرم چشم دشمنارو درآوردین
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
منتظرلحظه ای هستیم که ازطریق همین باشگاه خبرنگان خبرالحاق زیردریاییهای پیشرفته ومرگباراقیانوس پیمای ایران باپیشرانه اتمی به سپاه وارتش اعلام وبدون امکان شناسایی ورهگیری به سمت سواحل آمریکاوانگلیس اقدام به کف نشینی چندهفته ای دراعماق آبهای ساحلی دشمنان کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
درود بر نیروهاح مسلح ج.ا.ایران
مهدی
|
Netherlands
|
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
دم بروبچه های سپاه ناجا ارتش دکل همه مردای ایران زمین گرم
برزو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
با جهادی بودن و انقلابی بودن چه کارهای می شود کرد پس یاد بگیرید درود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
نوم خدا ایول دارید بسازید به کوری چشم دشمنامون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
خداروشکر جون خداروشکر ای جونم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
افرین مردم ایران را شاد کردید و دولت امریکا را نا امید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
باید اس 400 بخریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
دیدن اینا واقعا کیف داره . ولی گرونی داره بیداد میکنه . بیایید به فکر مردم باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
ای کاش یه کارشناس تجهیزات نظامی وموشک یک مقایسه ای بین این موشک با اس300واس400روسیه انجام میداد تا ما قابلیتهای این دستاورد را بهتر متوجه میشدیم.
اما چون من خودم از بچه های جنگ هستم این را درک میکنم که بالاخره حرکت باید از یکجا شروع میشد که شد.حالا اگر ایرادی هم در این اسلحه باشه به همت جوانان وطن رفع خواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
الحمدالله ‌‌مولامون علی یارتون حق نگهدارتون .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
به امید داشتن برترین و قدرتمندترین و هوشمندترین و تیز بینترین پدافند جهان در ایران و بنام جمهوری اسلامی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
همین سیستم برای ترکوندن هواپیماهای اسرائیلی کافیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
خدا قوت. اگه بشه ارتقا داد سامانه رو و شلیک ها نیز بصورت سرد باشد به نظرم بهتر میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
درود خدابرایران عزیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
لطفا حتما سامانه بومیکنترل قیمت مسکن را هم راه اندازی بفرمایید! با تشکر
ساسان اقتداری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
داداشای گلم باور ۳۷۳ واس ماس یعنی کلش واس ماس .به کوری چشم دشمنان ایران اسلامی.
Ahmad
|
Belgium
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
ان شاا... بزودی از موشک ضد ماهواره و بالستیک رو نمایی شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
بسیار عالی
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
از اسمش معلومه باور 373 چیزی بین s300 و s400 روسی بسیار پیشرفته و مدرن حتی در سامانه های جنگ الکترونیکی .افرین ایرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
خداقوت
کرلر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
درودبردستان توانای جوانان پارس وبه کوری چشم دشمنان داخلی واستکبار تروریست جهانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
خداقوت ، کار بزرگی انجام دادید
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
درود بر سربازان وطنم
قلمراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
پراید شده ۵۰۰ میلیون ریال
پاسخ ها
جلیل
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
اون روبروازدولت محترم که نتیجه انتخاب خودمردم مطالبه کن بزرگوار.کشورکه نمیتونه لنگ بمونه واسه دولت.سپاه وارتش وکسانی وواقعاسربازگمنام واقعی امام زمان عج هستنددارن پله های ترقی رویکی یکی طی ودنیابه ستوه اومده ازاین اقتدارصنعت نظامی وپیشرفت آن چه ربطی به پرایدداره؟!
bm
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
قویترین سامانه دفاع موشکی حال حاظر در دنیا می‌باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
خدا رو شکر که اختیار صنایع نظامی در دستان ولی ام مسلمین حضرت آقا قرار دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
الله اکبر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
حتما برای مقابله با موشکهای هسته ای و شیمیایی و میکروبی هم هست.
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
واقعا" برای کشور ما باعث تاسف هست که با این پیشرفتها در ضمینه الکترونیک ما هنوز فاقد یک ابر شرکتی مثل اپل و هواوی هستیم و هنوز موبیل را وارد می کنیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
اونا شرکتهای خصوصی اند نه دولتی و نظامی !!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
زمانی شرکت پارس یک شرکت پیشرو بود انا با خصوصی‌سازی نابودش کردن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
پدافند هم پدافند خودمان،پدافند خودکفا ،پدافند مستقل ،پدافند خود باور ،پدافند تیز بین ،پدافند شجاع ،پدافند قهرمان و بی نظیر در کل کره زمین.
بختیاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
با وجود نقطه زنی دقیق موشکهای کشور بزرگ و عزیزمان، برد پدافند را به هزاران کیلومتر هم برسانید،بسیار بسیار کار بزرگ و سختی است ولی یقینا، به هوش و توان ایرانیان همه سدهای ناتوانی شکسته خواهد شد و مرزهای دانش، گسترده تر خواهد گردید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
بسیار امید بخش و غرور آفرین است. با وجود همه تحریم های ظالمانه آمریکا ونوکران اروپایی وحاکمان بی عقل کشورهای حاشیه خلیج همیشه فارس و. .. یک تودهنی بزرگ به دشمنان است. خدا شکر ودست همه غیور مردان ارتشی وسپاهی را می بوسیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
یه مقایسه بذارید از این سامانه و سایر سامانه های ایرانی با سامانه های s300 تا 500 روسی.
بدونیم چند چندیم !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
پدافند ما از بهترینهای جهان است بدون شک و تردید.
یک هم وطن ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
اصلا مشابه اس ۳۰۰ نیست و کپی از پدافند دیگری نیست، سامانه های پدافندی روسی مث اس ۳۰۰ و ... کلد لانچ هستند و شما اگه پرتاب اینو دیده باشید متوجه میشید که این سامانه هات لانچ است و اصلا کپی شده نیست، پس الکی ارزش کار کارکنان خدوم وزارت دفاع رو پایین نیارید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
ماشاءالله به غیرت شما دلیرمردان که به ندای رهبر لبیک گفتید
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
اسمشو واقعا درست گذاشتن
وقتی ما به توانمندی های داخلیمون باور داشته باشیم و چشم امید از بیگانگان برداریم میتونیم با توکل بر خدا و توانمندی های داخلیمون همچین چیزی درست کنیم که کشورای بیگانه از ترسش جرات چپ نگاه کردن به کمشورمون رو نداشته باشن کاش خودرو سازهای داخلیمون از مهندسای قسمت رزمی یااااااااد بگیرن که ملتو به این دردسر انداختن!!!!!
علی میر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
درود بر ایران اسلامی و مردم پشت کار دار ایرانی در سپاه و ارتش که با همکاری هم سامانه رو ساختن و من با توجه به دانش نظامی که دارم و مطلاعات زیادی که در این زمینه دارم . این سامانه بعد از اس 400 روسی با اختلاف ناچیز قوی ترین سامانه دنیا است و پاتریوت و تاد آمریکایی و سامانه جدید ساخت اسرائیل که بدون شک در اعلام مشخصاتی که براش کردن همش دروغ گفتن و همه کارشناسان اینو میدونستن که خواست عرض اندامی خیالی مثل همون گنبد آهنین دروغین که با ساده ترین موشک های دنیا شکست میخورد . این سامانه جدیدشون هم هیچ حرفی برای گفتن در مقابل موشک ها نداره و این شاهاکار \امپراطوری اسلامی ایران بزرگ / واقعا پر ابهت است به لطف خدا نمیزاره هیچ پرنده ای و موشکی از خاک ایران عبور بکنه و ای کاش شرکت های دیگه ما در تمام زمینه ها به این اندازه تلاش کنن که مانند نیروهای نظامی ما چیزهایی بسازن که کل دنیا خواهن خرید اون باشند و من مطمعنم بعد از 15 ماه دیگر که تحریم های تسلیحاتی ایران در سال 2020 تمام بشه ایران به یک صادر کننده بزرگ در تسلیحات نظامی در جهان تبدیل خواهد شد . چون قیمت کالاهای ما بسیار ارزانتر از رقبا و بسیار بهتر عمل میکنن .
یا علی مدد
سید رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
به لطف الهی ؛ ما می توانیم !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
ما توانستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
دم بچه های ارتش و صنایع دفاع گرم
محمد315
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
سلام
آقای روحانی یه کم از اینا یاد بگیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
واقعا افرین به نیروی نظامی و جوان های کشور خودمون که نشون دادن ایران تا چه اندازه قدرتمند است و همین طور مثل بقیه کشورهای صاحب تولید انواع پدافند ها میتونه هر روز سامانه های خودش رو بروز کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
خدا دلیر مردان مرزبان هوایی و زمینی و دریایی ایران را حفظ کند و همیشه در سایه امام زمان علیه السلام به ایران و اسلام واین مردم مظلوم ایران خدمت کنند
جیر جیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
حتما آقای روحانی میخوان بگن حمایت های ایشون بوده که سامانه بومی پدافند باور ۳۷۳ ساخته شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
خداوقوت پرسنل ارتش بازم مثل همیشه بی سروصداکاراتون انجام میدیددرآینده نزدیک انشاالله شاهدساقط شدن پهپادهاوهواپیماجاسوسی آمریکاباشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
کپی ازاس۳۰۰..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
اس 300 پرتابگر سرد است ولی باور از پرتابگر گرم استفاده شده درضم سیلو موشکی اش شبیهه پاتریوت امریکاست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
ببخشید اگر هم کپی باشه، کپی کارت ملی که نیست تو پنج ثانیه آماده بشه، خیلی ناراحتی یه کپی هم شما برا ما بگیر!!!
bm
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
اس ۳۰۰ را میزاره جیبش،،،
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
واقعا که
تلاش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
الان اس 300 در اختیار ما است لذا تکنولوژی اون برای ما قابل وصوله ولی چرا اس 300 بسازیم خوب اس 500 واس 1000 بسازیم ماکه یادگرفتیم پس آنچه نیازمون هست بسازیم.متناسب با تهدید ها ی مقابلمان که حتما تهدیدهای فراتر از جو ومافوق صوت مطرح هست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
در طول تاریخ اروپا از ایران عقب بود و آمربکایی وجود نداشت. سلسله های خائن قاجار و .... این پیشرفت را به پسرفت تبدیل کردند. حالا جوانان غیور و بلند همت ارتش و سپاه و وزارت دفاع دارند در بعد نظامی جبران می کنند. شما چرا ناراحتی هموطن ظاهری؟؟؟
هادی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
توبلدی بسازاگه مال آمریکای حقیربودتوغربزده الان طوری بوق وکرنامیکردی میگفتی فلان وفلان بروباباااوطن فروش ناراحتی بمیر.آمریکا وغربزده هاازماعصبانی هستندپس ازاین عصبانیت بمیرید.سپاه وارتش مقتدرایستادن زیریک پرچم واحدورهبری مقتدروفرزانه امام خامنه ای
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
یکم سواد بالا ببر بعدا نظر بده
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر