کد خبر: ۷۰۴۴۷۲۸
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹

تک رقمی شدن نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری به ۱۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری تا پایان برنامه ششم توسعه نیاز دارد.

نیاز به ۱۱۰ هزار میلیارد ریال جهت کاهش نرخ بیکاری چهارمحال‌و‌بختیاریبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، طهمورث الیاسی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری در شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد اظهار داشت: تک رقمی شدن نرخ بیکاری استان، به ۱۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری تا پایان برنامه ششم توسعه نیاز دارد.

او گفت: پارسال نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری از ۲۰ و هفت دهم به ۱۷ و چهار دهم درصد رسیده که سه و سه دهم درصد کاهش داشته است.

الیاسی افزود: بهار امسال نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری شش و یک دهم درصد کاهش داشته، اما همچنان در صدر رتبه بیکاری کشور قرار داریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود یک هزار و ۵۱۳ طرح نیمه تمام در این استان گفت: برای تکمیل و بهره برداری از این طرح ها، حداقل ۴۲ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

او ادامه داد: پارسال یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی، یک هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال از اسناد خزانه، ۳ هزار و ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و همچنین اعتبارات مطلوبی از منابع بازآفرینی حوزه پایدار شهری، استفاده از پسآب فاضلاب در شهر‌ها و شهرک‌های صنعتی، طرح‌های آبرسانی، گازرسانی به واحد‌های تولیدی، ساماندهی مطالبات شهرداری‌ها و ایجاد نیروگاه‌های پاک و تجدیدپذیر در چهارمحال و بختیاری جذب و هزینه شد.

الیاسی افزود: تأمین آب آشامیدنی از منابع پایدار، حمایت از طرح‌های دانش بنیان و تقویت بنیه اجتماعی اقتصادی چهارمحال و بختیاری باید جزو اولویت‌های مسئولان باشد.

او اضافه کرد: پارسال ۱۰۰ درصد اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و ۱۲۰ درصد درآمد‌های مالیاتی چهارمحال و بختیاری محقق شد.

انتهای پیام/ز

تکمیل طرح های نیمه تمام چهارمحال و بختیاری ۴۲ هزار میلیارد ریال نیاز دارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر