کد خبر: ۷۰۴۵۰۶۶
گروه : اقتصادی » مسكن
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱

در طرح ملی مسکن متقاضیان می‌توانند زمین‌های خود را برای ساخت ارائه دهند و تسهیلات ۷۵ میلیون تومانی دریافت کنند.

آخرین جزئیات از ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های کشور با اولویت شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر / ساخت ۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شهر‌های استان تهرانبه گزارش خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، طرح  اقدام ملی مسکن به عنوان مهم‌ترین طرح مسکنی وزارت راه و شهرسازی چند ماهی است که مطرح شده و مقرر شد در این طرح ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب باز آفرینی شهری و مسکن روستایی و شهری ساخته شود.

بنیاد مسکن هم به عنوان مهم‌ترین ستون بخش مسکن در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر و روستا‌ها قرار است  مسئولیت ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی را بر عهده بگیرد. در همین رابطه با اباذر جابری مدیر کل مرکز برنامه ریزی و تحقیقات مسکن بنیاد مسکن گفت و گو انجام شده که به شرح زیر است.
 
اباذر جابری مدیرکل برنامه‌ریزی و تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن در چند ماه گذشته از طرف وزارت راه و شهرسازی آغاز شده است، گفت: مقرر شده در قالب این طرح ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های مختلف ساخته شود و سهمیه بنیاد مسکن برای ساخت این واحد‌ها ۱۰۰ هزار واحد مسکونی است.

او ادامه داد: مقرر شده این ۱۰۰ هزار واحد مسکونی با اولویت شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ساخته شود و در این طرح تمامی شاخص‌ها و سهمیه شهر‌ها مشخص شده است.

مدیرکل برنامه‌ریزی و تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن بیان کرد: در ارزیابی‌های صورت گرفته تمامی شهر‌ها از لحاظ کمی و کیفی بررسی شده و تا به امروز یک هزار و ۲۲۵ شهر برای ساخت این واحد‌ها مشخص شده و به بنیاد مسکن ابلاغ شده است.

جابری بیان کرد: این طرح قرار است در سطح ملی و کشوری ساخته شود به همین دلیل ۳۱ استان کشور در این طرح مشخص شده و تسهیلات مورد نیاز برای اجرای این طرح هم ارزیابی شده است.

او با بیان اینکه ساخت این واحد‌ها برای متقاضیانی که تا به امروز واحد مسکونی نداشته‌اند در نظر گرفته شده است، گفت: یکی از اولویت‌های اجرای این طرح مربوط به متقاضیانی است که دارای زمین هستند به طوری که این طرح در قالب ارایه تسهیلات بانکی به خود مالکان به اجرا در خواهد می‌آید.

اعطای تسهیلات ۷۵ میلیون تومانی برای ساخت مسکن در طرح اقدام ملی

مدیرکل برنامه‌ریزی و تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن بیان کرد: در اجرای این طرح متقاضیان می‌توانند زمین‌های خود را برای ساخت این واحد‌ها در اختیار مجریان این طرح قرار دهند و تسهیلات ۷۵ میلیون تومانی دریافت کنند.

جابری با بیان اینکه در اجرای این طرح متقاضیان باید ۳ شرط لازم را داشته باشند، گفت: متقاضی باید فاقد مسکن و سرپرست خانوار باشد و ۵ سال اخیر در شهر مورد تقاضا سکونت داشته باشد در این صورت می‌تواند در این طرح ثبت نام کند البته اولویت پرداخت تسهیلات با افرادی است که دارای زمین باشند.

او با اشاره به اینکه هم‌اکنون سهمیه و تعداد متقاضیان به دولت اعلام شده و در خصوص متقاضیان فاقد زمین و مسکن، وزارت راه و شهرسازی باید از طریق سازمان ملی و زمین و مسکن اراضی مورد نیاز را در اختیار بنیاد مسکن قرار دهد.

مدیرکل برنامه‌ریزی و تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن به تفاوت این طرح با طرح مسکن مهر اشاره کرد و گفت: در این طرح تمامی واحد‌ها در قالب مشارکت متقاضیان و سازندگان در زمین‌های واقع در محدوده شهر‌ها با امکانات زیرساختی و روبنایی ساخته می‌شود در نتیجه سعی بر این شده است که مشکلاتی که در برخی از پروژه‌های مسکن مهر برای متقاضیان ایجاد شده بود در این طرح برطرف شود.


بیشتر بخوانید: آغاز ثبت نام طرح ملی مسکن از شهریور امسال


جابری با بیان اینکه متوسط تسهیلات پرداختی ۷۵ میلیون تومان است گفت: پرداخت این تسهیلات متناسب با موقعیت و محل پروژه تغییر می‌کند و ما سقف تسهیلات در نظر گرفته را ۱۰۰ میلیون تومان برآورد کرده‌ایم که ممکن است در برخی از پروژه‌ها کمتر از ۷۵ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند و در برخی از پروژه‌ها تا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

او با اشاره به اینکه سود سالانه این تسهیلات ۱۸ درصد و در طول ۲ سال دوره ساخت متناسب با پیشرفت فیزیکی و در ۴ مرحله به متقاضیان پرداخت می‌شود، گفت: پس از اتمام پروژه و در قالب فروش اقساطی بازپرداخت این تسهیلات آغاز می‌شود و مدت بازپرداخت این تسهیلات هم ۱۰ سال است.

ساخت ۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شهرستان های استان تهران

مدیرکل برنامه‌ریزی و تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن با اشاره به اینکه سهمیه استان تهران ۸ هزار و ۵۰۰ واحد در نظر گرفته شده است، گفت: در این طرح سهمیه شهر‌ها با اولویت شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر را متناسب با متقاضیان آن‌ها در نظر گرفته‌ایم.

جابری با اشاره به اینکه متقاضیان می‌توانند از طریق سامانه آباد بنیاد مسکن در این طرح ثبت نام کنند گفت: ثبت نام از ابتدای شهریور ماه آغاز می‌شود و اولین استان در نظر گرفته شده به صورت پایلوت هم استان کرمان است و سایر استان‌ها هم به صورت مرحله‌ای می‌توانند در این طرح ثبت نام کنند. برآورد‌های اولیه برای اراضی در نظر گرفته شده این طرح مشخص شده، اما نیاز کامل اراضی هنوز مشخص نشده است.

او با اشاره به اینکه این طرح بر اساس تقاضا محور برنامه‌ریزی شده است، گفت: بر اساس تعداد متقاضیان واجد شرایط ثبت نام شده سهمیه هر استان مجددا بررسی و تصحیح می شود تا بر اساس آن نسبت به تعیین میزان اراضی مورد نیاز و تسهیلات اقدام شود.

مدیرکل برنامه‌ریزی و تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن با اشاره به اینکه اجرای طرح ملی مسکن می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی در بهبود وضعیت بازار مسکن در کشور داشته باشد، گفت: ۴۰۰ هزار واحد مسکونی نیاز یک ساله بازار مسکن را تأمین می‌کند در نتیجه با ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا بخش زیادی از مشکل کمبود مسکن در کشور برطرف می‌شود.

شروع ثبت‌نام طرح ملی مسکن از شهریورماه/کرمان اولین شهری است که میزبان طرح ملی مسکن خواهد بود

حق‌شناس معاون بنیاد مسکن چندی پیش گفت: سامانه طرح ملی مسکن مراحل پایانی را طی می‌کند و قرار است طرح ملی مسکن اوایل شهریورماه یعنی یکی دو هفته دیگر به صورت آزمایشی در کرمان آغاز شود. طرح ملی مسکن بعد از ۱۰ روز از تاریخ اجرای آزمایشی قرار است به دیگر استان‌های کشور برسد.

وی افزود: مراحل ثبت‌نام طرح ملی مسکن به این شکل است که بعد از ثبت‌نام اولیه متقاضیان، فرآیند پایش افراد کمتر از یک ماه طول خواهد کشید. با این تفاسیر ثبت‌نام طرح ملی مسکن طبق برنامه‌ریزی قرار است از شهریورماه شروع شده و در مهرماه تکمیل شود.

چطور در طرح ملی مسکن ثبت‌نام کنیم؟

حق‌شناس تصریح کرد: متقاضیان طرح ملی مسکن به دو دسته تقسیم شده‌اند. اگر می‌خواهید در این طرح ثبت‌نام کنید بستگی به این دارد که خودتان زمین برای ساخت و ساز دارید یا نه. اگر زمین خالی داشته باشید و بخواهید خانه خود را در آن بسازید، بنیاد مسکن به شما تسهیلات ساخت و مجوز برای ساخت خانه می‌دهد. حالت دیگر وقتی است که شما زمین برای ساخت و ساز ندارید، در چنین حالتی بنیاد ملی مسکن، زمین مورد نیاز را از اراضی دولتی که در اختیار طرح ملی مسکن قرار گرفته تامین می‌کند.

شرایط تسهیلات طرح ملی مسکن چگونه است؟

حق‌شناس اظهار کرد: کسانی که در طرح ملی مسکن ثبت‌نام کنند، باید همان اول کار یک هزینه جزئی پرداخت کنند. بعد از نهایی شدن ثبت‌نام، متقاضیان طرح ملی مسکن باید مبلغی بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان در بانک مسکن سپرده‌گذاری کنند تا بتوانند از تسهیلات ۷۵ تا ۱۰۰ میلیونی استفاده کنند. البته آنطور که معاون بنیاد مسکن می‌گوید، دهک‌های اول و دوم یعنی اقشار کم‌درآمد که شامل افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی هستند، نیازی به سپرده‌گذاری اولیه برای دریافت تسهیلات مسکن ۷۵ تا ۱۰۰ میلیونی ندارند.

وی ادامه داد: تسهیلات طرح ملی مسکن در قالب تسهیلات خرید و هم در قالب تسهیلات ساخت پرداخت می‌شود. آن‌هایی که خودشان زمین دارند می‌توانند به صورت انفرادی تسهیلات بگیرند و شروع به ساخت خانه کنند. آنطور که معاون بنیاد مسکن می‌گوید، تسهیلات ساخت در زمین‌های دولتی که به طرح ملی مسکن سپرده شده، در اختیار انبوه‌سازان دارای صلاحیت قرار می‌گیرد.


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۱۴۹
در انتظار بررسی: ۰
۱۲*۳۱۳
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
بهترین راه خانه دار شدن همون مسکن مهر بود
ما زمینمون کجا بود
اسکوئی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
به بهانه خانه دارکردن مردم و.... خون مردم رومی خورندوطرح میدهند.
احسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
سلام
۲۵۰۰۰۰۰تومان حقوق میگیرم ،مستاجرم هستم،یک میلیون اجاره میدم،از آقای رئیس جمهور سوال میکنم آیا با این پول میشه هزینه های زندگی را دادو صاحب خونه شد ، به جرات می توانم بگویم در بخش مسکن وضعیت افراد تحت پوشش کمیته امداد بهتر از وضعیت ما معلماست
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
کی پول داره. این یک طرح بسیار مزخرف است. زمین باشه شما هم 50 داشته باشی یک روستا میری زندگی میکنی.
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
بدترين طرح ممکن همون مسکن مهر چش بود مگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
با سلام .اگه میشه .یه برنامه ای برای مستاجر ها پیاده کنید مثلا یه وامی بدید تا بتونن خونه جدیدی اجاره کنن
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
واقعا اینا فکر میکنن همچین طرحایی میدن یا نه و واسه خنده این طرحها رو میدن.آخه مگه مردم چقد درآمد دارن که بخان ماهی یک و نیم قسط بدن.کسی که سی چهل میلیون پول داشته باشه اون رو واسه رهن خونه نیاز داره و چطوری میتونه سپرده ش کنه.پنجاه میلیون سپرده کنی.پنجاه میلیونم پول رهن داشته باشی زمین هم داشته باشی.خب این آدم اون صد میلیون رو و سی صد میلیون فروش زمین رو میره خودش یه خونه میخره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
واقعا که
علی. صادقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
با تمام این طرح های که میذارید پولدارها و بانکها رو بیشتر صاحبخانه میکنید ویلاهای مسکن مهرو چه کسانی خریدن اینها را هم براخودشون می‌سازند و خوبهاشو برای بچه هاشون ثبت نام میکنند
احمد کاشفی بیرجندی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
سلام وخدا قوت
ما تا کی باید کار کنیم و زحمت بکشیم که نتوانیم برای آسایش خانواده ام دارای خونه باشیم ولی آقایان.... با چه پولی واز کجا باید مبلغ یکی از خونه هاش 400میلیارد تومان باشه به قول مهران مدیری خدا رو شکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
اين طرح هيچ دردي نميخوره اگه نميدونيد چيکار کنيد فراخوان بديد مردم ايده بدن ايده برتر را انتخاب کنيد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
با درود به همه هم دردان عزیز
من هم 10 ساله ازدواج با 2 تا بچه مستاجرم
لطفا گول این طرح را نخورید مسکن از طرف بانکدارها گرون شده و دلال باز ها بیخیال این طرح بشین پولتون را بزارید بانک سودش را بگبرید
نخرید تا افت کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
دولت بايد برا مردم نيازمند مسکن رايگان بسازه کشور ما کشور فقير که نيست
اسد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
طرحی است که با همت و تدبیر مطرح شده است
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
۱۰۰ میلیون وام میدید اونم با چه شرایطی
ماهی ۱/۸۰۰/۰۰۰ قسط باید داد تا ده سال
کلا ۲۱۶ میلیون پس میگیرید.

کدوم شهر با ۲۰۰ میلیون میشه صاحب خونه مناسبی شد .

کلا الان حباب دلار و طلا کم شده ، ولی حباب قیمت مسکن خیلی خیلی زیاده .

اون موقع که دلار ۱۵ بود و سکه هم ۵ تومن تو یه محله خونه متری ۶ تومن میفروختن
الان که دلار شده ۱۱/۵ سکه هم شده ۴/۱۵۰ همون خونه رو قیمت گذاشتن متری ۹/۵ میلیون

به نظر من خونه نخرید تا همچنان پاینتر بیاد قیمت خونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
وای چه طرح بدی واقعا خسته نباشید لااقل خاستین تصمیمی بگیرین یکم روش فکر کنین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
جایه تآسف داره
زهرا
|
Netherlands
|
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
سلام واقعا برای این طرح دادنتون متاسفم.من یکسال تمام سی میلیون بانک مسکن گذاشتم امسال که امتیازش کامل شده حتی تو روستا هم نمیتونم خونه بخرم چه برسه به شهرم...ای وای به روزگار ما دهه شصتی ها کجا خیر دیدیم
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
قشنگ معلومه دولت نمیخواد برا مسکن پولی هزینه کنه
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
خدا کنه این دو سال هم زودتری بگذره و از دست این دولت نا کارآمد نجات پیدا کنیم ....
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
اصلا طرح خوبي نيست خيليم مسخره و بدرد نخوره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
ملت پول داشته باشن خودشون ميسازن ديگه چه کاريه به شما زحمت بديم
پژمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
سلام واقعااین وجدان کجاس که صداش درنمیاد.من ۵۰ بدم بانک درعوضش ۷۵ میگیرم که۲۵درواقعا گرفتم که اونم پول زمین محاسبه میشه واقعا که ۲هیچ‌به نفع شما بازی تمام میشه ...شما بازگشت سرمایه آنی داشتین هماینکه امکان دلتی که سهم مردم بوده نقدکردین....تورا به خدابسه مافقیرنشین ها به این که هستیم راضیم پس حداقلش این دولتم بیادیکباربراهمیشه عدالت انجام بده هرکس‌واقعا خونه نداره خونه دارکنه تاحداقلش این کهپولدار ازدست مستجر راحت بشن دیگه رهن های کلان ازمن کارگرنگیرن....یاعلی ازتومدد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
دولت اشراف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
منم موافقم
ناشناس
|
India
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
اگه ما زمین وپنجاه میلیون داشته باشیم واقعاَ فکر میکنند مردم مثل خودشون پول دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
دراصل 43 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آمده است:
براي تامين استقلال اقتصادي جامعه و ريشه كن كردن فقر و محروميت و برآوردن نيازهاي انسان در جريان رشد، با حفظ آزادگي او، اقتصاد جمهوري اسلامي ايران بر اساس ضوابط زير استوار مي شود: 1 - تامين نيازهاي اساسي: مسكن، خوراك، پوشاك، بهداشت، درمان، آموزش و پرورش و امكانات لازم براي تشكيل خانواده براي همه . 2 - تامين شرايط و امكانات كار براي همه به منظور رسيدن به اشتغال كامل و قرار دادن وسائل كار در اختيار همه كساني كه قادر به كار هستند ولي وسائل كار ندارند، در شكل تعاوني، از راه وام بدون بهره يا هر راه مشروع ديگر كه نه به تمركز و تداول ثروت در دست افراد و گروههاي خاص منتهي شود و نه دولت را به صورت يك كارفرماي بزرگ مطلق درآورد. اين اقدام بايد با رعايت ضرورتهاي حاكم بر برنامه ريزي عمومي اقتصاد كشور در هر يك از مراحل رشد صورت گيرد. 3 - تنظيم برنامه اقتصادي كشور به صورتي كه شكل و محتوا و ساعات كار چنان باشد كه هر فرد علاوه بر تلاش شغلي ، فرصت و توان كافي براي خودسازي معنوي، سياسي و اجتماعي و شركت فعال در رهبري كشور و افزايش مهارت و ابتكار داشته باشد. 4 - رعايت آزادي انتخاب شغل ، و عدم اجبار افراد به كاري معين و جلوگيري از بهره كشي از كار ديگري . 5 - منع اضرار به غير و انحصار و احتكار و ربا و ديگر معاملات باطل و حرام.و...!!
رازی
|
Romania
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
واقعاًاگر زمین داشته باشیم و پول ۳۰ یا ۵۰ ملیون هم میداشتیم دیگه دیوانه که نیستیم از دولت وام بگییریم ..واقعا خجالت داره
نادر بابایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
عجب صبری داری خدا
ناشناس
|
Ukraine
|
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
اخی ... نمیدونم طرح دیگه از بی طرحی که بهتره ه ه ه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
کسانی را که درد ومشکلات مردم را میبینند و کاری از دستشون هم بر می آید اما نه تنها مشکل گشا نمیشوند بلکه از وضعیت مردم گرفتار هم می بینند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
واقعا که، اگه مردم زمین داشتن و 50 تومن هم داشتن، خوب منت شما رو نمیخاستن
محمد رضا نوری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
ما سه خانواده زمین تحویل گرفتیم در زاهدان از یکی از طرح‌های مسکن مهر که با هم بسازیم و خونه دار شویم الان حدود ده سال گذشته ولی یک ریال برای ساخت به ما نمیدن، هرجایی مراجعه میکنیم میگن زمین دادیم خودتون بسازین از کجا حتی سند درستی نداره که برای ساخت وام بگیریم تکلیف ما چی میشه
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
هرکس زمین داشته باشه و پول خودش میسازه بجای قسط ماهانه هم پسنداز میکنه باقبشو میسازه واقعا جای تاسف داره
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
سلام شما رو اول به خدا دوم به قرآن قسم میدم به شهرداری کاشان بگید پول من بچه یتیم رو بده الان ۶ ماهه حقوقم رو ندادن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
باز نزدیک انتخاباته و از این طرح ها زیاده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
گفت آخه هر آدم بیسوادی میدونه که این طرح مسخره ای هست عملی نیست استقبالم نمیشه ... وام ۷۵ میلون ... سود ۱۸ درصد... بازپرداخت ۱۰ ساله ... مگه میشه .
مختارشهرستانی از بوشهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
این طرحها مخصوص ادمهای پول داره من بیست و چهارساله کار میکنم الان هم 54 سالمه توخونه کرایه نشینی میشینم یکریال هم پول ندارم سه تا دانشجودارم بعداز 14 سال کار درنیروگاه هسته ای بوشهر بدون هیچ دلیل محکمه پسندی اخراجم کردن دراین سن کجا بهم کار میدن، انوقت امثال من چگونه میتونن صاحب خونه شوند نه بااین طرح ونه باهیچ طرح دیگری این هم تواین مملکت که فقط پودارا میتونن نفس بکشن نه مردم کارگرامثال من
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
بسه دیگه توروخدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
واقعا،عجب طرحی اخه من یک کارگرحقوق بگیرم ۱۵ساله زمین دارم اگربناس ۳۰میلیون و ۵۰میلیون اول سپرده بانک بذارم بعدشم با ۱۸درصد اولان اگراین پولو داشتم زمین که دارم خودم بی محنت میساختم بابا این طرحها بازماله دلالهاست هرچی انبوه سازی ارخدرو گرفته تا بسازبفورش مسکن پای دلالهاو پولدارهامیادوسط ماقشرکارگرهیچ سودی نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
گرنه ۷۵ میلیون دستمزد کارگر و بنام نمیشه
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
سپرده بذار سود وام هم ۵۰درصد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
وام 18 درصد به چه دردي ميخوره اخه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
عزیز من این زمینای دولتی حق همه مردم
راست میگین خونه بسازین بدین با قیمتی عادلانه به اجاره کسانیکه بدون مسکن و بی خانه ان
محمد
|
Canada
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
با ۷۵ ملیون بهت ماشین نمیدن چه برسه خونه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
اقای روحانی وضعيت مسکن مردم واقعا اسفناکه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
بانک مسکن هم اگه پول بزاری بهت وام میده دیگه زمین هم که خودمون داریم میریم میسازیم مثلا این چه طرحیه ؟ که کلی هم توضیح و تفسیر کردین تور و خدا یه دردی از مشکلات مردم حل کنید من که الان 12 سال میشه زمین دارم ولی نمیتونم بسازم خیلی گرون شده همه چی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
اینا همش یه مشت حرف هستن وگرنه زندگی اقشار کم درآمد واقعا داغون یه فکر درست و حسابی برای آنها بکنید
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
لطفا از طریق اداره مسکن و شهر سازی به مردم زمین به نرخ دولتی بدین تا ما بی خانمان بتونیم توی این دولت یه سهمیه ای گیرمون بیاد نه پنجاه سال بگزره شاید بتونیم زمین بخریم و بعد تا پنجاه سال بعد بتونیم بسازیمش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
چشمم آب نميخوره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
دیشب خونه یکی از آشناها بودیم یه مجرد تو خونه داشت بنده خدا عمل باز قلب کرده بود میگف حقوق یک و خورده ایم کفاف دکترا و همین داروهایی که هر روزی کیفیتش تغییر میکنه و یگیش گیر نمیاد هم نمیده میگف یکی دو شب پیش پول نون هم نداشتیم و نون خشکه های چند روز قبل رو خیس کرده و خوردیم
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
این همه درد سر و تبلیغات برای وام 18 درصد؟
بانک ملی براحتی 50 میلیون وام 18 درصد میده. بانک‌های دیگه وام‌های بهتر هم دارند.
تنها طرحی مورد پذیرش از دولت شناسایی دقیق اقشار نیازمند مسکن و اعطای وام 100 میلیون به بالا بدون سود و یا نهایتا 4 درصد سود بانکی با باز پرداخت 20 ساله به بالا است. شاید با این حقوق ها بتونند قسط بدهند.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
این طرح فقط برای بساز بفروش هاست.
زمین داشته باشند به اسم ملت به کام اونها بهشون وام دولتی میدن برای ساخت و ساز.
هر کی هم باهاشون مشارکت کنه اخر سر از طرح بیرون میندازن و خودشون خونه ساخته شده رو برمیدارن.
زنهار ملت که کلاه سرتون نره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
خدایا خودت کمک کن
هوشنگ
|
Belgium
|
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
زمین باشه هرکسی میتونی براخودش ویلا بسازه دوما ۵۰ تومان داشته باشیم خودمون بلدیم بسازیم سوما وامتون باید بدون ضامن وسند وسود فقط باسفته باشه
ضامن ازکجا
زمین کجا
۵۰ تومان کجا
کارگر بیکار با چند نفر ایال ازکجا بیاره
واقعا ک
بابا ماداریم از گرسنگی میمیریم
نورالدین سلیمانزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
آیا‌ آنهایی که زمبن دارند پروانه دا،ند متتظر وام هستند به آنها وارم تعلق میگیرد و درصد وام چقدر ایت
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
ای خدا خودت دریاب مارو پول نداریم که تحت پوشش هم که نیستیم
قزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
من حساب کردم قسطش میشه ۱۱۲۵۰۰۰۰تومن و کلش ۱۳۵۰۰۰۰۰۰ ما درآمدمان ماهی به ۸۰۰تومن هم نمیرسه
ناشناس
|
Turkey
|
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
با این پول میش خونه دار بشی تکلیف ما که بازنشست هستیم چی با حوق 1600خونه داری میشیم خواب دیدن خیر باش
mosafer
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
حدود دو سالپیش مسکن یکم سپرده کردم و یکسال هست موعد وامم رسیده ولی این پول دیگه ارزشی نداشت.
دیروز رفتم انصراف دادم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
همون مسکن مهر بهترين طرح بود بخدا
حسیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
الی برکت الله
گاناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
از سال ۸۹ مسکن مهر پرند یه واحد گرفتم هنوز تحویل ندادن. تورو خدا فریب نخورید
ناشناس
|
India
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
۷۰ میدهند ۱۴۰ میگیرن
علب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
ربا حرامه......حرام....سنت الهی تغییر نمیکنه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
واقعا خنده داره30 الی 50 میلیون تومان داشتم خودم شروع میکردم خونم رو کم کم ساختن بفرض اینکه این مبلغ دارم بیام سپرده بذارم مگه میشه با این قیمت های بالای مصالح ساختمانی با 75 میلیون خونه ساخت
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
همش همه چی مال پولدارها ومقامدارها وآقاها وآقازاده ها درجامعه هست وبس. عیالوارها وخانواده های پرجمعیت وبیکار وکم درآمد و بیخونه ها وفقرای واقعی وگرفتارها دختر وپسردارهای پشت بخت مانده وبدون حقوق ها وبدون مقام ها و اوناییکه واقعآ زیرنظر ارگان خاصی نیستند همچنان دست از پادرازترند وشامل هیچ قانون وتوجه ومنفعتی درکشور نیستند.خداکنه حضرت مهدی بیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
بی انصافا مگه با ۷۵میلیون یا ۱۰۰ تومن میشه خونه ساخت؟
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
اینم مثل طرح مسکن یکم و مسکن اجتماعی فایده ای نداره وام ۱۸ درصد یه وقت به دولت فشار نیاد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
تورا بقران به دردهایی مردم اضافه تر نکنید یعنی هرقت صحبت می کنند این وزیر مسکن ومعاونش موهایی تنم سیخ میشن چون تا حالا به نفع مردم کار نکردند خدا پدرمادرت بیامرزد یا رو بدبخت بیچاره با ماهی یک میلیون پانصد اون هم چند ماهی یکبار بهش میدنش کامل هم نه اون وقت میخاد این را صاحب خونه کنید با وام18درصد مردم را ثروتمند مثل خودتان فرض کردید شما ها و فرزندانتان دارید ماها که نداریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
بی انصافا اگه میخواهید دردی از مردم دوا کنید پس سود ۱۸ درصد که باید وامی گرفت تا سودش رو داد برای چیه مگه میشه کسایی که در کاخ زندگی میکنند وضعیت ما را بفهمند فقط دارید درد مردم رو تازه میکنید من جوون با حقوق ۲تومن چطور میتونم هم خرج زندگیمو بدم هم وام رو با سود نجومی رو بدم دارن تمام سعیشون رو میکنن تا مردم تحت فشار بیشتری قرار بگیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
نزول خواریه محاربه با خدا و پیامبر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
متاسفانه ایران تنها کشوری است که ملت اش در آرزوی یک سرپناه و چار دیواری است .
هزار بار متاسفم که جوانان و مجردهای 35 و 40 ساله به خاطر نداشتن مسکن نمی توانند ازدواج کنند.
در کجای دنیا این گونه است . چرا ؟
چه کاری بهتر از این است که به تشکیل زندگی جوانان کمک شود. در حالی که قانون اساسی صراحتا دولت را موظف به تامین مسکن و خوراک و پوشاک و... مردم نموده است. چرا در این کشور به قانون عمل نمی شود. چرا مسئولان ملت را تحت فشار می گذارند؟ چرا در کشوری مثل ایران ملت باید در طول عمر خود همه اش غصه نون شب و سرپناه را بخورند ؟ هر چقدر می دویم تا سرپناهی درست شود یک شبه کاری می کنید که صفر شویم . عمر ما به سر آمد و یک سرپناه سر نگرفت.
این چه زندگی سیاهی است که به ملت تحمیل کرده اید ؟ چرا کسی از خدا نمی ترسد و با زندگی مردم بازی می شود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
شش ماه بانک رسالت سپرده گذاری کنید دو درصد وام بگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
بی‌فایده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
مسکن که زیاده اجاره بها حساب و کتابی نداره چون مردم مجبورن سرپناه بگیرن صاحب خونه ها هم اکثراً انصافی ندارن و هر چی دلشون میخواد نرخ میذارن دولت هم که خدا رو شکر تماشاچی و مدیرای نجومیش هم ذینفع!!! با این حساب دهها میلیون مسکن دیگه هم بسازن دلالا پولاشون زیادین و اونجا میخوابونن و هر وقت عشقشون کشید یه عالمه گرونتر میذارن تو دیوار
اگه در دولت عزمی ایجاد میشد و کرایه ها سالانه مثل سایر چیزها ۱۰ درصد حق اضافه کردن را داشتن و مالیات بر مالکان دهها خانه بسته میشد. خود بخود این حرص و طمع میشکست و مثل سایر کشورای دنیا اوضاع آرام میگرفت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
قربون صبرت خداااااااااا من که زمین ندارم پول ندارم با دو تا بچه وقتی این ماشین گرونا رو میبینم هر کدومش پول ده تا خونه است من فقط یه متور دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
دولت کی به فکربدبخت بیچاره هابوده که حالاباشه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
ده ساله که ازدواج کردم و با دوتا بچه هنوز نتونستیم زمین بخریم.میدونم که وقتی هم که بریم واسه ثبت نام مطمئنن افرادی که دو سه تا خونه هم دارن ثبت نام میکنن و بی عدالتی دوباره کاری میکنه که همون پولدارها پولدار تر بشن. یعنی وقتی همه جا پارتی و پارتی بازیه خب نمیشه کاری کرد که حق به حق دار برسه دیگه.
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
زمین‌داشته‌باشی‌۵۰سرمایه‌گذاری‌دربانک‌‌به‌علت‌اینکه‌تصمیم‌گیران‌وتصمیم‌سازان‌با‌حقوق‌ومزایای‌دریافتی‌خود‌جلسه‌تشکیل‌وفکر‌میکنن
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
سلام تنها راه برای حل مشکلات و ازدواج سر و سامان دادن به مسکن هست با قانون خیلی راحت میشود جلوی دلالی و سودهای رانتی و هماهنگ زمینداران را گرفت سرمایه به سمت تولید خواهد رفت مسکن باید برای رفع نیاز تهیه شود نه سود طرف راحت زمین میخره بعد چند سال چند برابر میفروشه هیچ جای دنیا اینجور نیست برای چی بره دنبال تولید بیچاره اونهایی که ندارن ‌برانامه را جوری بریزند که تولید اول با سود باشه و معاملات بعدی سود چندانی نداشته باشه اینجور سرمایه به سمت تولید خ‌واهد رفت متاسفانه اینها خودشون ذینفع هستن برای همین اقدامی نمیکنن هر چی وام بیشتر بشه قیمت هم بالاتر میره و اقساط و بدبختی مردم بیشتر
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
اون موقع من داداش و خواهرم بیکار بودن هر دوشون مسکن مهر ثبت نام کردن الانم تو خونشونن والا ما نفهمیدیم اینا چطور خونه دار شدن نه به کسی مقروض شدن نه فشاری بهشون اومد
رفیعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
چقد به فکر مردم هستند این مسئولان دلسوز
سود وام ۱۸ درصد!
سپرده ۵۰ میلیونی!
سند ملک در رهن بانک!
ضامن با واهی کسر از حقوق!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
سلام تو را به خدا بساط نزول را از این مملکت جمع کنید. همه چیز درست من یشود
پاسخ ها
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
موافقم باهات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
اگر به فکر اقشار کم درآمد هستین چرا میگید 50میلیون باید در بانک مسکن سپرده گذاری کنند مگر اقشار کم درآمد پول دارن بدن به شما؟
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
آقا۸۰درصدمردم درآمدزیر۲میلیون دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
مگه میشه طرف صاحب زمین سند دار باشه بعد سرپرست خانوار فاقد مسکن باشه
خوب اگه زمین داشتم میفروختم خونه میخریدم دیگه
این دیگه چه طرحیه؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
والا همینو.بگو .طرح برای دلال ها ا هست تا فقرا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
میگم من که سنم بالاست هیچوقت هم زمین یا خونه نداشتم توی شیراز زندگی میکنم ان شالله کی به امثال من این وامها یا خونه ها تعلق میگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
به این دولت هیچ امیدی نیست میگن انتقاد سازنده دولت راه خودش رامیرود خداکند زودتر تمام شود
رسول از اصفهان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
ما چند وقتی هست اخبار حوزه مسکن رو پیگیری میکنیم امیدواریم این طرح دیگه مثل طرحهای قبلی نباشه درضمن تکلیف ما که مسکن یکم سپرده کردیم و امتیاز وام هم داریم با این تورم نتونستیم خونه بخریم چی میشه مسولان واقعا پاسخگو باشند
سعید
|
United States
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
دوستان دولتی انگار کلمه وام را درست نفهمیده اند وام یعنی کمک یعنی من هیچی ندارم یک حقوق ثابت دارم الان میخوام خونه یا چیزی بخرم مثلا ۱۰ میلیون تومن و مبلغ ۵۰۰ هزارتومن قسط بدم سند و ضامن و غیره هم ندارم اینکه زمین بیار پولتو بذار بانک شش ماه دیگه وام بگیر سفته بده چک بده همه کاسبی و این مشکل مسکن رو حل نمیکنه
محمد جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
۱۸ درصد سود یعنی چه .کدام بی خانمان کم درامد میتونه ۷۵ م وام بگیره حساب کنید ماهی چقدر میشه وپس از سالیان سه برابر برگردونه تازه قیمت تمام شده چقدره . در هر نوع عقود بانکی در جمهوری اسلامی هیچ وقت بانک متضرر نمیشه اونیکه تا گوش سرش کلاه میره وام گیرنده است . دولت عزیز دست شما درد نکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
منبعی برای اختلاصی دیگر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
این وام بالا ۱۲۰ میلیون تومان فقط سود بایستی متقاضی بده بانک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
این طرح ناموفقه چرا چون با وام ۱۸ درصد سود دولت میخواد مردم و مددجو را خانه دار کنه.پس اگر قرار باشه کسی سپرده گذاری کنه و وام ۱۸ درصد بگیره خودش اقدام میکنه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
من نمیدونم چه کسایی این حساب و کتابا رو میکنن چند ساله تو کرمون وام شصت تومنی هم نوبتمون شده هر چی هم میشد فروختیم نمیشه خونه بخریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
وام ۱۸درصد ک همه بانکا التماس میکنن اینهمه سپرده هم نمیخاد یه جا هم میدن دیگه چهار قسطم نی برید
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
خونه اونایی ک فرسودس و داره رو سرشون خراب میشه چی. بنظرتون 75ملیون فقط هزینه تخریب و گرفتن پروانه کسب نیس.؟ . با این شرایط خوب و ارزونی شدید عجب تصمیم بکرو بجایی گرفتن.. ارزو بدلمون مونده 500000تومن توحسابمون باشه برا خدایی نکرده دردی و درمونی.. شماها دیگه کی هستین
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
برو بابا دلت خوشه ، باز تو خونه داری حالا فرسوده باشه ، تازه اگه فرسودست معلوم توی محله ی قدیمیه و الان بالای پونصد میلیون کم کمش قیمت ملکته . من مستاجرم بیست ساله که مستاجرم تازه مستاجر همین خونه های فرسوده هم بودم ،و امثال من هم کم نیستند ، حالا شما واجب تری یا امثال من و کسانی که از من شرایطشون بدتره ؟ گرچه این طرح هم بدرد نمیخوره برای اینکه گرونه و اقساطش هم زیاده و مدت بازپرداختش هم خیلی کمه فقط ده ساله . دولت باید مسکن اجاره ای بسازد فقط همین و صاحب مسکن دولت باشه و یا شرکتهای خصوصی تحت نظارت دولت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
سلام خدمت خدمت گزاران عزیز ایران ممنون میشم مردومو از این که بدبخت هستند بیچاره تر نکنید.فقط به فکر جیبتان باشید با تشکرخیلی زیاد........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
50تومن سپرده بذار....زمینم از خودت باشه.....دولتم وام میده با سود 18 درصد....مشکل مسکن الحمدلله حل شد....دولت مردان خسته نباشید....علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
این طرحتون هم ما مستاجرهای بدبخت و گرفتار رو صاحب خونه نمیکنه لطفا این مبلغ پول پیشی هم که با بدبختی داریم رو هم به باد فنا ندید ممنون که به فکر ما عزیزان هستید خدا قوت دمتون گرم
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
سلام‌فقت‌حرف‌حرف‌
ایزانلو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
پولا رو برای سیل زدگان وآوارگان خرج کنید
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر