کد خبر: ۷۰۴۵۳۶۹
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷
طی پیامی به مناسبت روز پزشک؛

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح گفت: طبیبان از پرچمداران نام‌آور نوآوری و پیشرفت دانش محسوب شده اند.

سرلشکر باقری: طبیبان همواره در تاریخ الهام بخش تمدن اسلامی پرچمداران پیشرفت دانش هستندبه گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سرلشکر محمد باقری روز پنجشنبه در این پیام تصریح کرد: یکم شهریورماه زادروز حکیم و طبیب نامدار ایرانی، ابوعلی سینا به عنوان روز پزشک و پنجم شهریورماه زادروز دانشمند شهیر ایرانی زکریا رازی و روز داروساز نامیده شده است. این روز‌ها و مناسبت‌ها بر جامعه فرزانه و خدوم پزشکی ایران اسلامی به ویژه بر طبیبان و داروسازان ارجمند و پرتلاش عرصه سلامت نیرو‌های مسلح مبارک باد.

در پیام رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح عنوان شده است: در تاریخ الهام بخش تمدن اسلامی و در پیشینه علمی این بوم کهنسال و سرافراز، همواره طبیبان از پرچمداران نام‌آور نوآوری و پیشرفت دانش محسوب شده و علاوه بر آن با امتزاج طب حکمت و اخلاق، ستارگان پرفروغ خدمتگذاری بی‌منت و عالمانه در رفع آلام ابناء بشر و جامعه بوده‌اند. این انتخاب آگاهانه و مشی اخلاقی یکی از مولفه‌های مهم در توسعه آرامش، تاب‌آوری و زیست متعالی مردمان این سرزمین در امتداد همه عصر‌ها بوده است.


بیشتر بخوانید: تحولات اخیر کشمیر برای جمهوری اسلامی ایران و کشور‌های اسلامی نگران‌کننده است


سرلشکر باقری در این پیام، ایام پرفضیلت عید سعید غدیرخم، موهبت بی‌نظیر توحیدی در معرفی امیرعدالت و عرفان حضرت امام علی (ع) به راهبری و هدایت مسلمانان، هنگامه اکمال دین و رسالت پیامبر گرامی اسلام (ص) را تبریک گفت و از خدمات بی‌شائبه و تلاش‌های ارزنده پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان در حفظ و ارتقاء سلامت کارکنان خدوم نیرو‌های مسلح به خانواده‌های معزز آنان و به ویژه نقش‌آفرینی جهادی خانواده بهداشت و درمان نظامی در عرصه خدمات مردم یاری و کمک به حادثه دیدگان سیل، در فروردین ماه امسال صمیمانه قدردانی کرد.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح در این پیام توجه مدیران و کارکنان خدوم و ارجمند عرصه بهداشت و درمان نیرو‌های مسلح را به نکاتی جلب کرد؛ از جمله اینکه، حضور مخلصانه تیم‌های اضطراری پزشکی در سال‌های حماسه دفاع مقدس و خدمات گسترده آن و بیمارستان‌های صحرایی و پست‌های اورژانس، فصلی درخشان در صحیفه افتخارات جامعه پزشکی کشور است این پیشینه نورانی به غایت ارزشمند و الهام‌بخش است. شایسته است سپیدپوشان متعهد عرصه سلامت، این افتخار بزرگ را پاس بدارند و اداره بهداشت، امداد و درمان ستادکل و سازمان‌های نیرو‌های مسلح، بازخوانی این نقش و خدمات ارزنده و همچنین معرفی و انتقال مواریث و تجارب گرانسنگ علمی و تخصصی را به نسل جوان پزشکان و پرستاران نیرو‌های مسلح مورد اهتمام قرار دهند.

سرلشکر باقری در این پیام به نکات دیگری اشاره کرد و یادآور شد: انتظار است ارتقاء ظرفیت‌های علمی و تخصصی و آمادگی مراکز درمانی در پاسخگویی به نیاز‌های ماموریتی و عملیاتی نیرو‌های مسلح مورد اهتمام مستمر مسئولین حوزه سیاستگذاری، راهبری، مدیران و کارکنان پرتلاش بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیرو‌های مسلح قرار داشته باشد.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح افزود: معرفی الگوی برتر مبتنی بر ارزش‌های دینی و اخلاقی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مطابق با آخرین استاندارد‌های علمی و تخصصی، رسالت جدی نظام سلامت نیرو‌های مسلح محسوب می‌شود. برخورد مشفقانه و طبیبانه با بیماران، تکریم و تامین رضایتمندی آن‌ها و رعایت انطباق فعالیت‌های پزشکی و پیراپزشکی با موازین شرع مقدس اسلام و التزام به بایسته‌های اقتصاد مقاومتی در اداره مراکز درمانی از پیامد‌های این رویکرد جهادی خواهد بود.

انتهای پیام/

پیام سرلشکر باقری به مناسبت روز پزشک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر