کد خبر: ۷۰۴۵۵۸۴
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

نامنویسی زائران اربعین از ساعت ۱۰ صبح امروز جمعه اول شهریور در سامانه سماح آغاز شده.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، جانشین کمیته اعزام ستاد اربعین حسینی مازندران گفت: ثبت‌نام زائران اربعین از ساعت ۱۰ صبح امروز جمعه یکم شهریور ماه در سامانه سماح به آدرس samah.haj.ir آغاز شد.

جعفری با بیان اینکه زائران برای ثبت‌نام لزومی به مراجعه حضوری به دفاتر زیارتی ندارند، افزود: افرادی که دسترسی به اینترنت و برای ثبت‌نام به دفاتر مراجعه کند ۲۵۰هزار ریال به‌صورت الکترونیک و از طریق درگاه پرداخت الکترونیک سامانه سماح باید پرداخت کنند.

او ادامه داد: دریافت هرگونه وجه خارج از نرخ مصوب توسط کارگزاران چه به صورت نقد و یا از طریق دستگاه کارت‌خوان دفتر زیارتی ممنوع بوده و با متخلفان برخورد خواهد شد.

جانشین کمیته اعزام ستاد اربعین حسینی مازندران گفت: زائران از ۱۹ شهریور ماه (۱۰ محرم ۱۴۴۱) تا هفتم آبان ماه (۳۰ صفر ۱۴۴۱) بدون نیاز به گرفتن روادید و به شرط ثبت‌نام در سامانه سماح همراه با گذرنامه معتبر برای زیارت اربعین وارد کشورعراق می‌شوند و مدت اقامت در خاک عراق یک ماه از تاریخ ورود است.

جعفری با بیان اینکه سامانه سماح قابلیت ثبت‌نام گروهی را دارد، افزود: با توجه به ماهیت سفر اربعین زائران تشرف خود را همراه با یک سرگروه آشنا به کشور عراق برنامه‌ریزی کنند.

جانشین کمیته اعزام ستاد اربعین حسینی مازندران ادامه داد: تجربه سال‌های گذشته نشان داده است زائرانی که در سامانه سماح ثبت‌نام نکرده بودند در هنگام بروز حوادث دچار مشکلات و گرفتاری‌های بسیاری شدند.

جعفری گفت: دفاتر زیارتی با توجه به لغو روادید در ایام اربعین، صرفاً عملیات ثبت‌نام را انجام می‌دهند و عملیات دریافت و ارسال گذرنامه به شرکت‌های مرکزی حذف شده است.

او با بیان اینکه داشتن بیمه نامه برای تمامی زائران اربعین ضروری است، گفت: باوجود افزایش هزینه‌های ارزی با پیگیری‌ها سازمان حج و زیارت حق بیمه زائران نه تنها افزایشی نداشته بلکه تعهدات شرکت بیمه‌گر نیز نسبت به سال‌های قبل افزایش یافته است.
۵۱ هزار مازندرانی پارسال به اربعین اعزام شدند.


انتهای پیام/آ

 

آغاز نام نویسی پیاده روی اربعین

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر