کد خبر: ۷۰۴۶۹۰۹
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
معاون مدیرکل اوقاف استان سمنان خبر داد؛

حجت‌الاسلام روح‌الله عرفانی گفت: تاکنون ۹۸۴ مسجد در سامانه جامع بانک اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه ثبت و ساماندهی شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، حجت‌الاسلام روح‌الله عرفانی معاون مدیرکل اوقاف استان سمنان در نشستی در جمع خبرنگاران گفت: در راستای ساماندهی مساجد و امنا اوقاف کشور سامانه‌ای را طراحی کرده که در آن اطلاعات مساجد ثبت می‌شود که در این حوزه یکی از ملاک‌های امتیازدهی در بحث عمران و آبادی مساجد است.

او افزود: تلاش برای جذب مردم و افزایش اقبال جوانان و افزایش شمار مخاطبان در مسجد در زمره دیگر شاخص‌هایی است که در ساماندهی مساجد در سامانه کشوری لحاظ می‌شود که به حمد الله تاکنون ۹۸۴ مسجد استان سمنان در این سامانه ثبت اطلاعات شده‌اند.

معاون مدیرکل اوقاف استان سمنان گفت: افزایش بینش دینی نمازگزاران در مساجد است که منجر به عملکرد مثبت اجتماعی در خدمات‌دهی به مخاطبان اعم از زنان و مردان و نوجوانان و جوانان با تمام افکار و عقاید شده باشد نیز یکی دیگر از ملاک‌های شاخص‌سازی مساجد در طرح ساماندهی است.

عرفانی با بیان اینکه عمران و آبادانی و ایجاد زیرساخت‌ها در مساجد، یکی از اقدامات مورد تأکید اوقاف و هیئت‌امنای مساجد با کمک مردم ولایتمدار است، تاکید کرد: در بحث عمران و آبادی مساجد باید به توسعه ابعاد فرهنگی، قرآنی و دینی نمازگزاران و مؤمنان نیز توجه شود و این مهم نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

او ابراز داشت: مساجد می‌بایست آباد کننده آخرت نمازگزاران باشند نه اینکه فقط مردم و نمازگزاران، آباد کردن ظاهر مساجد را در اولویت امور خویش قرار دهند و از آبادانی سرای ابدی خود باز کنند.

انتهای پیام / م

ضرورت ارتقاع مساجد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر