کد خبر: ۷۰۴۷۰۷۸
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر:

معتمدی با تاکید بر اهمیت حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم گفت: در حوزه مدیریت نسبت به معیارهای جهانی عقب هستیم.

در حوزه مدیریت نسبت به معیارهای جهانی عقب هستیمبه گزارش  خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر در مراسم امضای تفاهم نامه طرح مشترک مدرسه کسب کار بین این دانشگاه و مسئولان اتاق بازرگانی تهران که در ساختمان این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: تاسیس طرح مدرسه مشترک کسب و کار چند هدف اصلی را دنبال می‌کند که یکی از آن‌ها تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم است.

او ادامه داد: یکی از ویژگی‌های دانشگاه‌های نسل سوم ارتباط آن با صنعت و تمام افرادی است که آمادگی آموزش دادن به هر کسی را دارد و  این موضوع  به معنای آن نیست که ضوابطی وجود نداشته باشد بلکه هر کسی که خلاقیت و پتانسیل این ارتباط را دار،  می‌تواند به این دانشگاه ورود کند.

معتمدی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیر کبیر اقدامات زیادی برای تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم انجام داده است، گفت:  از جمله این اقدامات می‌توان به بازنگری در عملکرد و برنامه‌های دانشگاه اشاره کرد که  اعمال این تغییرات کار دشواری بود و از این مرحله عبور کردیم و یک قدم برای تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم نزدیک‌تر هستیم.

او اظهار کرد: یکی از برنامه‌هایی که پیش رو داریم کمک به کارآفرینی دانشجویان است؛ ایجاد پارک علم و فناوری حرکتی به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و کار آفرینی محسوب می‌شود؛ یکی از اقدامات مهم ما مهارت افزایی است که در سطوح مختلف انجام می‌شود و شاید بالاترین سطح آن ایجاد مدارس کسب و کار باشد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر تصریح کرد: ورودی‌های کلاس مدرسه مشترک کسب و کار افراد معمولی نیستند و امیدوار هستیم با اقدامات انجام شده بتوانیم عملکرد مناسبی را در این دانشگاه شاهد باشیم؛ یکی از مهم‌ترین اقدامات مدیریت موضوع و طراحی ساختار خاصی است که بتواند به اجرای طرح مدرسه کسب و کار کمک کند.

تعامل با دانشگاه‌های دنیا برای تسریع در مدرسه کسب و کار

او ادامه داد: برای هم راستا شدن با نیاز‌های کشور شورای راهبردی طراحی شد تا از عملکرد مناسب طرح اطمینان پیدا کنیم همچنین در نظر داریم از دانشگاه‌ها و واحد‌های مشابه در سراسر دنیا استفاده کنیم؛ در حال حاضر در برخی موارد دانش کافی در کشور ما وجود ندارد و تعامل با برخی دانشگاه‌های مطرح دنیا می‌تواند به تسریع رشد مدرسه کسب و کار کمک کند.

معتمدی یادآوری کرد: حدود ۱۲ قرارداد با چند دانشگاه معتبر و فعال از سراسر دنیا، به خصوص در حوزه مدیریت، داریم و امیدوار هستیم فعالیت‌هایی شبیه به مدرسه کسب و کار در سایر دانشگاه‌های سطح کشور تکرار شود؛ با برنامه ریزی‌های انجام شده در ترم دوم سال تحصیلی آینده شاهد آغاز این فعالیت باشیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر