کد خبر: ۷۰۴۷۱۷۰
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
مدیرعامل شرکت آب منطقه لرستان:

مدیرعامل شرکت آب منطقه لرستان گفت: مهم ترین راهکار حل مشکل سیلاب ، احداث سدهای مخزنی با اهداف کنترل و مهار سیلاب ها در بالادست این شهرستان ها است.

راه مهار و کنترل سیلاب لرستان ساخت سدهای مخزنی استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، رضا میرزایی مدیرعامل شرکت آب منطقه لرستان امروز شنبه در سخنانی گفت: اگر در حوضه آبریز کشکان سد بزرگی وجود داشت، آن همه سیلاب و رسوب وارد شهر‌های پلدختر، معمولان و روستا‌های تابعه نمی‌شد.

او با بیان اینکه سیل خیز‌ترین سرشاخه کرخه، رودخانه کشکان است، گفت: شهرستان پلدختر به لحاظ قرارگیری در خروجی رودخانه کشکان، سیل خیز‌ترین شهرستان لرستان محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه لرستان اظهار داشت: برخی‌ها سیل را هم سیاسی کردند و با پخش شایعات در بین مردم، علت وقوع سیلاب در پلدختر و معمولان باز کردن دریچه سد در بالادست (سد ایوشان) عنوان کردند، در صورتی که در بالادست رودخانه کشکان اصلا سد بزرگی وجود ندارد.

میرزایی افزود: اگر ما در بالادست سد بزرگی می‌داشتیم، می‌توانستیم این همه رواناب و سیلاب را در مخزن آن سد نگهداری کرده و از وقوع سیل جلوگیری می‌کردیم، بنابراین علت اصلی تولید این همه سیلاب، نبود سد در بالادست بوده است.

او تصریح کرد: تنها با ساماندهی، لایروبی و ساخت دیواره حفاظتی نمی‌توان مشکل سیلاب شهر‌های پلدختر، معمولان، خرم آباد و چگنی را حل کرد، بلکه مهم‌ترین راهکار، احداث سد‌های مخزنی با اهداف کنترل و مهار سیلاب‌ها در بالادست این شهرستان‌ها است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه لرستان با تاکید بر این که راه علاج و مهار و کنترل سیلاب استان لرستان، ساخت سد‌های مخزنی است، گفت: در جریان بازدید مقام عالی وزارت از مناطق سیلزده لرستان، ایشان بر ساخت سد‌های مخزنی با اهداف کنترل و مهار سیلاب نیز تاکید داشتند و این موضوع توسط استاندار و مجمع نمایندگان استان با محوریت شرکت آب منطقه‌ای در دست پیگیری است.

انتهای پیام/ب

صحبت های مدیرعامل شرکت آب منطقه لرستان  درباره مهار و کنترل سیلاب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر