کد خبر: ۷۰۴۷۲۲۹
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۴
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

بی‌مدیریتی در نحوه توزیع کالاهای اساسی به هیچ عنوان قابل گذشت نیست/ اختصاص ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به تأمین کالاهای ضروریعضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: منابع مالی و اعتباراتی که در ابتدای امسال توسط مجلس برای تأمین کالا‌های اساسی در نظر گرفته شد اموال مردم و بیت‌المال بود بنابراین بی‌مدیریتی در نحوه توزیع آن به هیچ عنوان قابل گذشت نیست.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، سیدکاظم دلخوش عضو کمیسیون اقتصادی مجلس صبح امروز در جمع خبرنگاران با انتقاد شدید از نحوه عملکرد دولت در موضوع هزینه‌کرد ۱۴ میلیارد دلاری که برای تأمین کالا‌های اساسی در نظر گرفته شده بود اظهار داشت: مجلس برای جبران ناعدالتی‌های پیش‌آمده ۲۰۰ هزار میلیارد تومان دیگر برای این کار اختصاص داد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس برخورد با مفاسد اقتصادی که در کشور اتفاق می‌افتد را لازم و ضروری خواند و عنوان کرد: این عمل کاری خوب و به‌جا است، اما سودی به حال مردم ندارد و به عقیده بنده در درجه نخست باید جرم‌هایی که در حیف و میل ۱۴ میلیارد دلار اعتبار تأمین کالا‌های اساسی اتفاق افتاده مورد پیگیری قرار گیرد.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس برخورد با عوامل فساد را به صورت ریشه‌ای مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: منابع مالی و اعتباراتی که در ابتدای امسال توسط مجلس برای تأمین کالا‌های اساسی در نظر گرفته شد اموال مردم و بیت‌المال بود بنابراین بی‌مدیریتی در نحوه توزیع آن به هیچ عنوان قابل گذشت نیست.

دلخوش با بیان اینکه بسیاری از اقشار ضعیف و کم‌درآمد جامعه از محل اعتبارات ۱۴ میلیارد دلاری تأمین کالا‌های اساسی انتفاع چندانی نبرده‌اند اظهار داشت: دولت باید یک ساز و کار مشخصی را برای توزیع اقلام ضروری در جامعه پیاده می‌کرد به طوری‌که یک روستایی ساکن در مناطق محروم کشور نیز از آن بهره‌مند شود.

او توزیع ناعادلانه و خارج از برنامه کالا‌های اساسی در سطح کشور توسط دولت را مورد انتقاد قرار داد و خاطرنشان کرد: نحوه توزیع کالا‌ها و اقلامی که با ارز یارانه‌ای تأمین شده بودند به هیچ عنوان مورد رضایت مجلس نیست و نمایندگان انتظار دارد دولت در این زمینه دقت نظر بیشتری به خرج دهد و از بی‌برنامه‌گی خارج شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس برخورد قاطع قوه قضائیه با سوء استفاده کنندگان و اخلال‌گران بازار را امری ضروری خواند و تصریح کرد: به غیر از دولت که در بسیاری از بخش‌ها تاکنون عملکرد درستی نداشته است به اعتقاد بنده مجلس امروز نیز یکی از ضعیف‌ترین مجالسی است که در سال‌های اخیر بر روی کار آمده است.

انتهای پیام/ ب

صحبت های عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره تأمین کالاهای ضروری

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر