کد خبر: ۷۰۴۷۶۶۹
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
استاندار قم عنوان کرد؛

سرمست گفت:به دنبال تکمیل فرودگاه هستیم، ولی با توجه به شرایطی که وجود دارد مشکلات حقوقی رغبتی برای مشارکت در آن ندارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،بهرام سرمست استاندارقم گفت: استان قم یک استان زیارتی و گردشگری تعریف‌شده است، ولی در کنار آن بخش صنعت نیز دارای جایگاه خوبی در استان است.

استاندار قم بیان کرد:در ابتدای سال از طریق کارگروه‌هایی که داشتیم برنامه‌های توسعه و رونق تولید استان تدوین شد و تلاش می‌شود تا به مرحله اجرا برسد.

او افزود: قم دارای توانمندی‌های بسیار خوبی در زمینهٔ کشاورزی است و علی‌رغم اینکه اقلیم استان خشک است، ولی این استان توانایی کشت محصولات مختلف و همچنین دامپروری را دارد.

استاندارقم با اشاره به برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و رونق تولید در قم تصریح کرد:الگوی توسعه و بسته‌های سرمایه‌گذاری همچنان که در استاندارد‌های ملی شناخته‌شده در قم موردتوجه نبوده است،اگر بسته‌های سرمایه‌گذاری و اولویت‌های آن موردتوجه نباشد دعوت از سرمایه‌گذاران معنا و مفهومی ندارد.

سرمست افزود:از چند ماه قبل کارگروه‌های همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و رونق تولید شکل گرفت و همچنین در این زمینه از سرمایه‌گذاران دعوت می‌شود تا در استان اقدام به سرمایه‌گذاری کنند و اواخر آبان ماه این همایش برگزار می‌شود.

استاندار قم بیان کرد:ایام هفته رابین حوزه‌های مختلف عمرانی و سیاسی و اقتصادی تقسیم کردیم و همه دستگاه‌های اجرایی که در ذیل معاونت سیاسی هستند واحد‌های دانشگاهی و انتظامی مورد بازدید قرارگرفته و کارگروه‌های مربوط به آن‌ها تشکیل می‌شود.

سرمست تصریح کرد:روز‌های سه‌شنبه جلسات اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود، موضوع تولید برای ما بسیار مهم است و در تعطیلات نوروزی از واحد‌های تولیدی بازدید کرده و مشکلات آن‌ها از نزدیک رصد می‌شود.

او با تأکید بر اینکه فرودگاه برای قم یک ضرورت است، تصریح کرد: به دنبال تکمیل فرودگاه هستیم، ولی با توجه به شرایطی که وجود دارد مشکلات حقوقی رغبتی برای مشارکت در آن ندارد.

سرمست عنوان کرد:یکی از شبهاتی که مطرح است مجوز‌های احداث فرودگاه به‌صورت قانونی از مراجع ذیربط اخذ نشده و تلاش می‌شود این موضوع به سرانجام برسد و بر اساس مجوز‌هایی که از وزارت راه و شهرسازی اخذ می‌شود فرودگاه قم را ادامه می‌دهیم.

او با اشاره به مشکلات واحد‌های تولیدی استان افزود:شناسایی واحد‌های تولیدی که با مشکل روبرو و از چرخه تولید خارج‌شده مورد تأکید است تا با حمایت از آن ظرفیت اشتغال افزایش پیدا کند.

سرمست تصریح کرد:نرخ تورم در استان قم ۲۲/۳ است و مردم دارای مشکلات زیاد وتحت فشار هستند، تلاش می‌شود کنترل قابل قبولی برای بازار داشته باشیم و معاون اقتصادی استانداری به‌صورت مستقیم نرخ اجناس را پیگیری و نظارت می‌کند.

او بیان کرد: استان قم ازنظر قیمت اجناس نسبت به استان‌های هم‌جوار پایین‌تر است و این موضوع به خاطر کنترل و نظارت‌هایی است که وجود دارد.

استاندار قم با بیان اینکه ۴۷ حزب در استان قم فعالیت می‌کند، یادآورشد: در خانه احزاب جلسات مستمر دارند که مشی ما در راستای حمایت از احزاب و همچنین دوری از مجادلات مورد تأکید است.

انتهای پیام/ح

راه‌اندازی فرودگاه قم را دنبال می‌کنیم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر