کد خبر: ۷۰۴۷۷۲۴
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
مدیر کل آموزش و پرورش اردبیل خبر داد؛

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: ۲۲ مدرسه بازسازی شده مهر ماه سالجاری در اردبیل تحویل داده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، احمد ناصری، مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در راستای توسعه فضای آموزشی و بازسازی مدارس استان اردبیل، ۲۲ مدرسه در مهرماه سالجاری تحویل داده خواهد شد.

او اظهار داشت: با توجه به اینکه یک پنجم جمعیت استان اردبیل را دانش آموزان تشکیل می‌دهند آموزش این قشر در مقابله با بلایای طبیعی باید در اولویت برنامه‌های کارگروه مدیریت بحران استان قرار گیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه ۳۵درصد مدارس کشور نیازمند تعمیر و بازسازی هستند، تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه اعتبارات لازم از محل صندوق توسعه ملی برای بازسازی مدارس کشور اختصاص یافته است.

ناصری با تاکید بر لزوم آموزش تمامی دانش آموزان استان، گفت: با توجه به آسیب پذیر بودن مناطق روستایی آموزش دانش آموزان در این مناطق باید در اولویت قرار گیرد.

سید غلامحسن خلیلی موسوی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان اردبیل نیز با اشاره به آموزش گروه‌های عملیاتی و دانش آموزان در مدارس، اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید در مناطق با جمعیت بالای ۵ هزار نفر دانش آموزان در ۲۰مدرسه و در مناطق با جمعیت کمتر از ۵ هزار نفر ۱۰ آموزشگاه تحت آموزش پیگیری از بلایای طبیعی قرار خواهند گرفت.

او از برگزاری مانور سراسری زلزله در ۹ آذرماه سالجاری در مدارس استان خبر داد و گفت: قبل از برگزاری مانور آموزش‌های لازم به دانش آموزان داده می‌شود.

حسین برزگر، معاون پشتیبانی اداره کل آموزش وپرورش استان اردبیل نیز از آمادگی و همکاری این معاونت مبنی بربرگزاری هرچه شایسته‌تر مانور زلزله و ایمنی در مدارس سراسر این استان خبر داد.

پرویز اصغری، مدیر سازمان دانش آموزی استان اردبیل هم با اشاره به اجرای موفقیت آمیز مانور سراسری زلزله و ایمنی در سال‌های گذشته در مدارس سراسر استان اظهارکرد: با عنایت به اینکه برگزاری مانور سراسری زلزله وایمنی در مدارس به سازمان دانش آموزی استان واگذارگردیده است، از تمامی دستگاه‌های مشارکت کننده در اجرای مانورانتظار میرود همچون سنوات گذشته با سازمان دانش آموزی و ادارات آموزش وپرورش مناطق ونواحی ۱۹گانه استان ارتباط تنگاتنگ داشته باشند تا امسال نیز شاهد برگزاری هرچه بهتر ومطلوبتر آموزش مقابله با زلزله وحوادث وبلایای طبیعی ونیز مانور زلزله وایمنی درسطح مدارس استان بوده باشیم.

انتهای پیام/ح

برگزاری مانور سراسری زلزله در ۹ آذرماه سالجاری در مدارس اردبیل

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر