کد خبر: ۷۰۴۸۳۰۲
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸

جانشین مدیریت سازمان حج و زیارت سیستان و بلوچستان گفت: ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین از روز جمعه در سیستان و بلوچستان شروع شده و تا نیمه دوم مهر ماه ادامه دارد.

ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین در سیستان و بلوچستان آغاز شدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،  محمدتقی سرحدی جانشین مدیریت سازمان حج و زیارت سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ثبت‌نام زائرینی که قصد پیاده‌روی به‌سوی کربلای معلی در اربعین حسینی (ع) را دارند از روز جمعه یکم شهریور ماه در سیستان و بلوچستان شروع شده و تقریباً تا نیمه دوم مهرماه ادامه دارد.

جانشین مدیریت سازمان حج و زیارت سیستان و بلوچستان گفت: تنها راه تشرف به عتبات عالیات در اربعین برای زائرین پیاده ثبت‌نام در سامانه سماح است از این رو متقاضیان می‌توانند جهت ثبت‌نام به سامانه www.samah.haj.ir مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه سامانه سماح به‌صورت شبانه‌روزی برای ثبت‌نام زائرین اربعین درحال فعالیت است تصریح کرد: متقاضیان حضور در مراسم اربعین باید اطلاعات خود را که شامل کدملی، شماره گذرنامه و شماره تلفن همراه است در این سامانه ثبت کنند.

او افزود: مبلغ ثبت‌نام برای هر نفر ۲۵ هزار تومان در نظر گرفته شده که برای پیاده‌روی اربعین حسینی امسال نیاز به ویزا نیست و تنها گذرنامه برای خروج از مرز کافی است.

سرحدی عنوان کرد: سال گذشته ۷ هزار و ۶۴۷ نفر از سیستان و بلوچستان به عتبات عالیات در اربعین اعزام شدند و با توجه به اینکه امسال برای تشرف نیاز به ویزا نیست پیش‌بینی می‌شود این آمار افزایش پیدا کند.

جانشین مدیریت سازمان حج و زیارت سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته شهرستان زاهدان بیشترین آمار ثبت‌نام‌شدگان استان برای این سفر معنوی را به خود اختصاص داده بود همچنین سراوان تنها شهرستان استان بود که از آن هیچ ثبت‌نامی برای پیاده‌روی اربعین گزارش نشده بود.

او  با اشاره به اینکه سال گذشته برای زائرین پیاده‌روی اربعین سیستان و بلوچستان مرز خروجی شلمچه در نظر گرفته شده بود افزود: تاکنون مرز خروجی برای این استان اعلام نشده است، اما احتمال اینکه امسال هم مانند سال‌های گذشته مرز خروجی زائران پیاده‌روی اربعین شلمچه در نظر گرفته شده باشد زیاد است.

انتهای پیام/ع

سامانه سماح به‌صورت شبانه‌روزی برای ثبت‌نام زائرین اربعین درحال فعالیت است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر