کد خبر: ۷۰۴۸۴۱۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
مدیر انجمن سینمای جوانان قم عنوان کرد؛

ابوذر با اشاره به اجرای طرح سینما خاطره به‌عنوان یکی از بخش‌های جنبی جشنواره فیلم کودک و نوجوان کشور، از اکران برخی از فیلم‌های این جشنواره در روستا‌های استان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،رضا ابوذر مدیر انجمن سینمای جوانان قم گفت: ۶ فیلم سینمایی خاطره‌انگیز حوزه کودک و نوجوانان توسط کارشناسان سینمایی انتخاب و توسط سینما سیار و در قالب طرح سینما خاطره در روستا‌های کم برخوردار استان اکران شد.

مدیر انجمن سینمای جوانان قم بابیان اینکه این طرح موجب عدالت اجتماعی، ارتقای سطح فرهنگی و دسترسی کودکان مناطق محروم به سینما می‌شود افزود: این طرح اقدامی مهم و بزرگ در حوزه سینمایی که با توجه به استقبال زیاد از آن در تلاش هستیم تا این طرح در طول سال استمرار داشته باشد.

ابوذر بابیان اینکه تاکنون فیلم‌های کودک و نوجوان در ۴ روستا‌های قم اکران شده است ادامه داد: زمان اجرای این طرح که از ۳۰ مردادماه آغازشده تا چهارم شهریورماه جاری است.

مدیر انجمن سینمای جوانان قم تصریح کرد: با اکران فیلم‌های به‌روز سینما کودک و نوجوان در قالب این طرح می‌توان علاوه بر ارتقای سطح فرهنگ روستا‌ها در غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان مناطق کم برخوردار نیز کمک بسیاری کرد.

او، استمرار اجرای این طرح را منوط به همراهی مسئولان روستا‌ها دانست و افزود: مساجد، مدارس و پارک‌ها ازجمله مکان‌هایی است که امکان حضور سینما سیار و اکران فیلم‌های سینمایی وجود دارد.

هم‌اکنون سینمای ونوس با ۳۰۰ صندلی، سینمای تربیت با ۵۰۰ صندلی، سینمای آیه با ۱۴۰ صندلی، سینمای آوینه با ۲۲۰ صندلی و سینمای شهر آفتاب با ۶۲۰ صندلی و سینمای کودک وابسته به کانون پروش فکری کودک و نوجوان با ۲۰۰ صندلی، ۶ سینمای فعال استان قم هستند.

استان قم دارای یک شهرستان و پنج شهر است که به‌جز شهر قم هیچ‌یک از شهر‌های تابعه استان دارای سالن سینمایی نیست.

انتهای پیام/ح

فیلم‌های کودک و نوجوان در روستا‌های قم اکران شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر