کد خبر: ۷۰۴۸۴۹۲
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
مدیر کل تنظیم بازار وزارت صمت خبر داد؛

کلامی گفت: دفتر امور خدمات بازرگانی مکلف است اقدامات لازم برای توزیع محصولات تولید شده با ارز ۴۲۰۰ تومان در شبکه تحت نظارت اجرایی نماید.

توزیع دفترچه‌های دانش‌آموزی با ارز ۴۲۰۰ تومانیبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا کلامی مدیر کل دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار گفت: مقرر شده است میزان کاغذ وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی که در اختیار کارخانجات تولیدکننده دفاتر دانش آموزی است، احصا شود.

وی تاکید کرد: دفتر امور خدمات بازرگانی مکلف است اقدامات لازم برای توزیع محصولات تولید شده با ارز ۴۲۰۰ تومان در شبکه تحت نظارت اجرایی نماید.

به گفته وی شبکه تحت نظارت شامل نمایشگاه‌های بازگشایی مدارس، فروشگاه‌های زنجیره ای، صنوف منتخب و ... است.

وی در پاسخ به این سوال که چه تصمیماتی برای برگزاری نمایشگاه‌های ویژه در آستانه بازگشایی مدارس اتخاذ شده است؟ گفت: موضوع برگزاری نمایشگاه‌های بازگشایی مدارس با محوریت اتاق اصناف پیگیری می‌شود.


بیشتر بخوانید: قیمت انواع دفترچه‌ دانش آموزی


وی گفت: آنچه اهمیت دارد این است که نمایشگاه‌ها تنها با هدف سودآوری برگزار نمی‌شوند و اقدامات لازم از سوی استانداران و سایر دستگاه‌های ذیربط برای در اختیار قرار دادن جایگاه‌های رایگان و فراهم کردن شرایط برگزاری نمایشگاه پیگیری می‌شود.

کلامی در خصوص نحوه قیمت گذاری دفترچه‌های دانش آموزش نیز گفت: مسئولیت قیمت گذاری دفاتر دانش آموزی تولیدی با کاغذ وارداتی ارز ۴۲۰۰ تومانی بر عهده سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است.

این مقام مسئول ادامه داد: طبق پیش بینی‌های صورت گرفته سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان لازم است ضمن بازرسی موجودی احصاء شده، نسبت به قیمت گذاری برای محصولات تولید شده با ارز ۴۲۰۰ تومان اقدام کند. تولیدکنندگان نیز مکلف هستند نسبت به درج قیمت بر روی محصولات خود اقدام کنند.

انتهای پیام/

نحوه قیمت گذاری دفترچه‌های دانش آموزش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر