کد خبر: ۷۰۴۸۶۱۰
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۸

علیرضا فیروزجا (سوپر استاد بزرگ شطرنج ایران) به همراه مهرداد پهلوان زاده با وزیر ورزش دیدار کردند.

به گزارش  گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از فدراسیون شطرنج، علیرضا فیروزجا (سوپر استاد بزرگ شطرنج ایران) امروز به همراه مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج در وزارت ورزش و جوانان با مسعود سطلانی فر وزیر ورزش و جوانان دیدار کردند.

در این دیدار وزیر ورزش و جوانان ضمن تبریک بابت موفقیت فیروزجا بابت کسب عنوان سوپر استاد بزرگ شطرنج، اظهار داشت: در چند سال اخیر فعالیت‌های خوبی در فدراسیون شطرنج صورت گرفته و ماحصل آن نیز عناوین مهمی، چون قهرمانی در جام ملت‌های آسیا و قهرمانی مقصودلو در جوانان جهان بود. امید می‌رود این مسیر پشرفت کماکان ادامه داشته باشد تا در آینده‌ای نزدیک یکی از ستاره‌های شطرنج ایران، عنوان قهرمانی جهان در رده بزرگسالان را بدست آورد.


بیشتر بخوانید: نماینده شطرنج ایران عنوان سومی مسابقات مالزی را کسب کرد


در این دیدار سلطانی فر در خصوص علیرضا فیروزجا نیز عنوان داشت: فیروزجا در این سن و سال کم یکی از بزرگان تاریخ شطرنج ایران شده است. او با استعداد فراوانش می‌تواند در سال‌های آینده در جمع بزرگان شطرنج جهان قرار گیرد. وزارت ورزش و فدراسیون شطرنج تلاش می‌کنند تمام امکانات از جمله یک مربی با دانش را در اختیار او قرار دهد تا سطح فنی فیروزجا روز به روز بالاتر برود.

وزیر ورزش در پایان خاطرنشان کرد: خبر خوشحال کننده برای شطرنج ایران، لژیونر شدن نوجوان با استعدادی، چون فیروزجا است. از کمیته ملی المپیک و فدراسیون شطرنج می‌خواهم قرارداد باشگاه فرانسوی با فیروزجا را به دقت مورد بررسی قرار دهند تا اجحافی در حق شطرنج باز جوان کشورمان صورت نپذیرد.


بیشتر بخوانید: مقصودلو قهرمان برق آسای ابوظبی شد


در این نشست پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج و علیرضا فیروزجا نیز گزارشی از آخرین وضعیت شطرنج ایران را خدمت وزیر ورزش و جوانان ارائه کردند.

انتهای پیام/

آخرین اخبار از شطرنج ایران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر