کد خبر: ۷۰۴۸۷۱۲
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۶

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: کرمانشاهیان خیر با تاسی به امیرالمومنین علی (ع) از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۵۵ میلیارد و ۴۱۱ میلیون تومان به نیازمندان انفاق کردند.

کرمانشاهیان خیر بیش از ۵۵ میلیارد و ۴۱۱ میلیون تومان به نیازمندان انفاق کردندبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،محسن رخصی، با اشاره به اینکه روز بیست و چهارم ذی الحجه مصادف با روز خاتم بخشی امیرالمومنین علی (ع) در کمیته امداد به نام روز انفاق نام گذاری شده است، گفت: در این روز بزرگ حضرت علی (ع) انگشتری خود را در نماز به نیازمندی اهدا و به مصداق همین انفاق خداوند آیه۵۵ سوره مبارکه مائده را نازل می‌کند.

رخصی افزود: مولای متقیان حضرت علی (ع) در زندگی با برکت خود همواره تجلی‌گر و مظهر انفاق و سخاوت بودند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در آموزه‌های دین مبین اسلام و اندیشه و بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز انفاق از شروط ایمان برشمرده شده است، بیان کرد: امسال کرمانشاهیان نیز با تاسی به امیرالمومنین علی (ع) بیش از ۵۵ میلیارد و ۴۱۱ میلیون تومان به نیازمندان انفاق کردند.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه تاکید کرد: هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از این انفاقات در قالب اکرام ایتام و محسنین، چهارده میلیارد و ۴۲۵ میلیون تومان درقالب کمک به نیازمندان شناسایی شده در مراکز نیکوکاری، ۱۶ میلیارد و ۶۸۶ میلیون تومان زکات و باقی این انفاقات در قالب صدقات، نذورات، اطعام نیازمندان و قربانی اهدا شده است.

محسن رخصی با تاکید بر اینکه تمامی انفاقات و نذورات مردمی براساس نیت خیران به نیازمندان و افراد مستحق اهدا می‌شود، تصریح کرد: مردم خیر استان کرمانشاه می‌توانند انفاقات خود را با مراجعه به سایت الکترونیکی emdad.ir و یا دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری به دست نیازمندان برسانند.

انتهای  پیام/ز

 

انفاق  ۵۵ میلیارد تومانی  کرمانشاهیان 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر