کد خبر: ۷۰۵۰۸۳۱
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵

استاندارفارس گفت: کانون پرورش فکری باید در استان فارس تقویت شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایت الله رحیمی در دیدار دکتر فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان این که استان فارس دارای پنج میلیون نفر جمعیت است و تعداد زیادی از کودکان، متقاضی استفاده از خدمات کانون هستند، اظهارداشت: فارس دارای ۲۹ شهرستان، ۱۱۰ شهر و چهار هزار و ۵۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت است که نیازمند ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی هستند.

او ادامه داد: فضای مجازی بخشی از نیاز‌های امروز جامعه را پوشش می‌دهد و اگر به صورت برنامه ریزی شده از این فناوری بهره برداری کنیم می‌توانیم با پشت سر گذاشتن فاصله‌های جغرافیایی، بخشی از خدمات مورد نیاز کودکان و نوجوانان را به آنان ارائه کنیم.

رحیمی با اشاره به ظرفیت‌های علمی و فرهنگی استان فارس و و جود دانشگاه‌های متعدد در این استان که می‌توانند در زمینه تولید محتوا پشتیبانی‌های ارزشمندی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان داشته باشند، گفت: فارس پایتخت فرهنگی ایران به شمار می‌رود و انتظار می‌رود تولید محتوای فرهنگی در آن در بالاترین سطح صورت گیرد.

استاندار فارس با تاکید بر این که اقدامات خوبی در این استان در راستای تقویت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صورت گرفته است، افزود: ایجاد کانون‌های سیار در شهر‌ها و روستا‌ها می‌تواند بخشی از فضا‌هایی که امکان حضور فیزیکی و دائمی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وجود ندارد را پوشش دهد.

رحیمی با بیان این که اگر سرمایه گذاری بیشتری در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صورت گیرد به نتایج و اهداف خوبی دست پیدا خواهیم کرد، گفت: تقویت حوزه پرورش و آموزش تاثیرگذاری فراوانی در روند رشد کودکان که سرمایه‌های آینده کشور دارند خواهد داشت.

او با اشاره به این که مشغله‌های فراوان والدین در شرایط امروز جامعه ایجاب می‌کند که نهاد‌های خدماتی فرهنگی بتوانند به صورت تخصصی برای خدمات را به کودکان و نوجوانان ارائه کنند، اظهارداشت: حمایت و پشتیبانی مادی و معنوی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌تواند نتایج ارزشمندی را برای آینده جامعه به دنبال داشته باشد.

او به ارتباط و علاقه خود به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دوران تحصیل در مدرسه اشاره کرد و گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از مراکزی است که دانش آموزان نسبت به آن علاقه و اشتیاق نشان می‌دهند و می‌تواند تاثیرات بسیار خوبی در روحیه و آینده آنان داشته باشد؛ در این زمینه کودکان روستایی در اولویت قرار دارند.
انتهای پیام/م

دیدار استاندارفارس با مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر