کد خبر: ۷۰۵۱۴۵۶
گروه : مهاباد » مهاباد
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۷

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد گفت: ۶ واحد صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری ۲۲ میلیارد تومانی در شهرستان مهاباد در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

صادق قادری رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، گفت: با توجه به نامگذاری سال ۹۸ به سال رونق تولید از طرف مقام معظم رهبری، یکی از اهداف اصلی سازمان صنعت، معدن و تجارت رونق تولید و هموار نمودن راه برای تولید کنندگان می‌باشد و در این راستا و به مناسبت هفته مبارک دولت ۶ واحد صنعتی و معدنی در شهرستان مهاباد به بهره‌برداری خواهد رسید.

او افزود: این طرح‌ها با سرمایه گذاری ۲۲ میلیارد تومانی بخش خصوصی بوده که با پرداخت تسهیلات کمکی به میزان ۷ میلیارد و دویست میلیون تومانی برای ۱۱۹ نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی ایجاد کرده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد بیان کرد: در شهرستان مهاباد از ابتدای سال تا کنون ۲ واحد تولیدی به همت صاحبان این واحد‌ها و رفع بخشی از مشکلات و ارائه تسهیلات لازم به چرخه تولید بازگشته اند و امید است با برنامه ریزی مدون تا پایان سال واحد‌های راکد دیگر نیز که قابلیت فعال سازی دارن به چرخه تولید و اشتغال زایی بازگردانده شوند.

قادری با اشاره به اینکه شهرستان مهاباد از نظر روند سرمایه گذاری در شرایط مطلوب و مناسبی قرار دارد افزود: هم اکنون از مجموع مجوز‌های صادره در سنوات قبل و سال جاری ۱۵ طرح در حال اجرا و اضافه شدن به چرخه تولید می‌باشد، این طرح‌ها دارای پیشرفت مناسبی می‌باشند و بخشی از این طرح‌ها در سالجاری و بخشی دیگر در سال ۹۹ به بهره‌بردای خواهند رسید که با افتتاح و راه اندازی این واحد‌ها پیش بینی میشود که ۱۲۲ میلیارد تومان به سرمایه گذاری شهرستان اضافه و باعث اشتغال زایی برای ۵۴۵ نفر شود.

او با بیان اینکه در سال جاری و در راستای سیاست‌های رونق تولید و کمک به طرح‌های نیمه تمام و احیا واحد‌های تولیدی ۶۷۲ میلیارد تومان منابع مالی برای استان و شهرستان‌ها اختصاص یافته است افزود: ۵۴ واحد راکد و ۶۵ طرح صنعتی با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، با تزریق تسهیلات لازم و برنامه ریزی انجام گرفته می‌توانند به چرخه تولید بازگشته و موجبات اشتغال را در سطح استان و شهرستان فراهم نمایند.

قادری در ادامه در خصوص تسهیلات پرداختی سال ۹۷ اضافه کرد: آمار تسهیلات پرداخت شده سال ۹۷ در محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی ۳۲ طرح در بخش صنعت، معدن و اصناف با اعتبار ۲۱ میلیارد ۴۸۰ میلیون تومان که برای ۶۲۴ نفر ایجاد یا تثبیت اشتغال شده، در بخش اشتغال فراگیر مجموعا ۴ طرح با ۶ میلیارد و یک صد میلیون تومان تسهیلات که برای ۵۹ نفر اشتغال فراهم شده است، از محل تسهیلات رونق تولید از شروع طرح مجموعا ۸ طرح به ارزش ۶ میلیارد و نهصد میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در سال ۹۷ تعداد ۴۱ فقره مجوز سرمایه گذاری صادر شده است و در ۵ ماه اول سالجاری تا کنون ۱۴ مجوز سرمایه گذاری دیگر نیز صادره شده که امید است در آینده نزدیک با اجرای این طرح‌ها شاهد توسعه اقتصادی در شهرستان باشیم.

انتهای پیام/ج

بهره برداری از واحدهای صنعتی و معدنی مهاباد در هفته دولت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر