کد خبر: ۷۰۵۲۱۴۱
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان از افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های آبخیزداری در شهرستان ازنا خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان از افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های آبخیزداری در شهرستان ازنا خبر داد.

همزمان با هفته دولت و با حضور ثمینی معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان، محمدی نژاد فرماندار شهرستان ازنا، نعمتی مدیر کل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری، نجفی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان، بخشدار، مدیران شهرستانی و اهالی منطقه، ۲ بند سنگی ملاتی در حوزه آبخیز خسرومیره شهرستان ازنا افتتاح و ۱ بندخاکی نیز در همان منطقه کلنگ زنی شد.

در این راستا مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان گفت: ۲ بند سنگی ملاتی در حوزه آبخیز خسرومیره با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۴۳۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.

شیرزادنجفی با اشاره به اینکه اعتبار این پروژه از محل صندوق توسعه ملی تامین شده است خاطرنشان کرد: ارتفاع این بند ۷ متر، طول تاج ۷۵ متر و حجم مخزن آبگیری ۱۱۰ هزار متر مکعب است.

وی به دیگر پروژه گریزی زد و تصریح نمود: ۱ بند خاکی نیز در همان حوزه با حجم آبگیری ۴۳۰ هزار مترمکعب، ارتفاع ۱۵ متر، طول تاج ۱۰۰ متر و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هم کلنگ زنی شد.

نجفی اعتبار تامین شده این پروژه را نیز صندوق توسعه ملی دانست و اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح‌ها کنترل سیلاب‌های بالادست روستای خسرو میره، تقویت آب‌های زیرزمینی، اخذ رسوب و... بوده است.

گفتنی است که افتتاح و کلنگ زنی این پروژه‌ها باعث شور، شعف و شادی روستانشینان و اهالی منطقه گردید.


انتهای پیام/ب

پروژه‌های آبخیزداری درشهرستان ازنا افتتاح شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر