کد خبر: ۷۰۵۳۴۴۵
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
وزیر کشور:

وزیر کشور با تاکید بر مشارکت مردم در همه بخش‌های کشور گفت: مردم باید در همه امور به صورت مستقیم و غیرمستقیم وارد شوند.

 مردم باید در همه امور وارد شوندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ، رحمانی فضلی وزیر کشور امروز در یادواره شهدای دولت در تبریز با بیان اینکه صاحبان اصلی حکومت و انقلاب مردم اند افزود: اگر دولتی مبتنی بر رای و اعتماد مردم داشته باشیم همه مشکلات کشور حل می‌شود.

او با اشاره به ایستادگی ملت در مقابل فشار‌های بین المللی و پافشاری بر آرمان‌های والای خود در چهل سال گذشته خاطرنشان کرد: همه باید به دنبال کارآمدی و رضایتمندی مردم باشند.

وزیر کشور تصریح کرد: امروزه روند گسترش انقلاب اسلامی و الگو‌های رفتاری ما در حوزه مقاومت و ظلم ستیزی در همه کشور‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و ما باید در سایر بخش‌ها نیز برای جهان الگوسازی کنیم.

او افزود: رسالت ما بسترسازی و زمینه سازی برای تحقق عدالت جهانی است و باید با تلاش و کوشش و توکل بر خدا این مسیر را طی کنیم.

رحمانی فضلی همچنین علت عقب افتادگی تاریخی کشورمان را شکل نگرفتن واقعی دولت‌ها و اختلاف بین ملت‌ها و دولت‌ها دانست.

او در همین زمینه با تقسیم تاریخ ایران به سه مقطع قبل از مشروطیت، مشروطیت و انقلاب اسلامی افزود: در دو مقطع قبل از انقلاب دولت به معنای واقعی بر اساس ادبیات سیاسی امروزی در کشور وجود نداشت، اما در سال ۵۷ امام راحل به دولت مشروعیت داد و با قانونگذاری و حضور حقیقی مردم در انتخابات، همه ارکان نظام در اختیار ملت قرار گرفت.

او افزود: قبل از انقلاب اسلامی، همیشه دولت‌ها بنا به تغییرات و تحولات منطقه‌ای دچار فروپاشی می‌شدند و از نظر سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نیز تضاد بین دولت و ملت حاکم بود و ملت‌ها هیچگاه به دولت‌ها اعتماد نداشتند.

وزیر کشور ادامه داد: با پیروزی انقلاب و با اعتمادی که مردم به امام داشتند سابقه تاریخی تضاد بین مردم و دولت رفع و به نظام مشروعیت داده شد.

او اضافه کرد: تداوم این مقبولیت و مشروعیت زمانی است که ما بتوانیم کارآمدی دولت و رضایتمندی مردم را محقق کنیم.

فضلی هفته دولت را فرصتی برای بررسی عملکردها، ارایه گزارش کار و تجدید میثاق با شهدا دانست و افزود: باید در این هفته بررسی شود که دولت در یک سال گشذشته چقدر برای تقویت مقبولیت و مشروعیت و اعتماد و سرمایه اجتماعی گام برداشته است.

وزیر کشور ادامه داد: باید نقاط ضعف، آسیب و قوت و منابع و امکانات کشور دولت را در این هفته بازنگری و خود را برای تقویت بیشتر تجهیز کنیم.

اوهمچنین آذربایجان شرقی را استانی موفق و پیشرو در همه شرایط در طول تاریخ خواند و از مسئولان این استان خواست پیشگام الگوسازی برای سایر استان‌های کشور باشد.

انتهای پیام/م

صحبت های وزیر کشور در تبریز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر