اشتغالزایی در بخش خصوصی برای دانش آموختگان کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: برنامه سازمان اشتغالزایی در بخش خصوصی کشاورزی استان برای دانش آموختگان کشاورزی است و تاسیس مراکز جهاد کشاورزی خصوصی هدف گذاری شده است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه  گفت: موانع رونق تولید در بخش کشاورزی کرمانشاه را کاهش داده ایم اقلیم های متنوع و متوسط بارندگی مطلوب و کشاورزان سختکوش فرصت مناسبی را برای توسعه کشاورزی کرمانشاه فراهم آورده است.

 حاتمی در ادامه با اشاره وضعیت فعلی کشاورزی استان گفت : کشاورزی کرمانشاه فاصله زیادی با جایگاه واقعی خود دارد و طی سنوات گذشته نتوانسته ایم از فرصت ها بخوبی استفاده نمائیم تلاش خواهیم کرد با برنامه ریزی به روز فرصت های جدیدی برای کشاورزی کرمانشاه فراهم نمائیم.

او با اشاره به مهاجرت کشاورزان سایر استانها به کرمانشاه و اجاره اراضی کشاورزی گفت: برنامه سازمان این است که در آمد حاصل از کشاورزی اقتصادی به کشاورزان استان برسد و با آموزش کشاورزی اقتصادی به بهره برداران قصد داریم مانع از رواج اجاره اراضی به کشاورزان دیگر استانها شویم

 حاتمی در ادامه با اشاره به ظرفیت کارشناسان پهنه در مراکز جهاد کشاورزی گفت؛امروز مشکلی در خصوص انتقال یافته ها به مزارع کشاورزان نداریم و مشکل اصلی این است که رهایی از کشاورزی سنتی و رفتن به سمت کشاورزی اقتصادی و در آمد زا علاوه بر عزم مسئولین نیازمند تلاش و پیگیری کشاورزان نیز هست.

او افزود: برای افزایش درآمد سرانه کشاورزان نیازمند همراهی کشاورزان با متولیان و مسئولین امر هستیم و چنانچه ارتباط چند سویه کارشناسان پهنه با مراکز تحقیقاتی و کشاورزان بخوبی عملیاتی شود قطعا رفتن به سمت کشاورزی مدرن و درآمد زا تسهیل خواهد شد.

 حاتمی سپس با اشاره به وضعیت بیکاری استان گفت؛ مهم ترین دغدغه سازمان در برنامه ۳ ساله تسهیل امر سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه کشاورزی استان و رونق صنایع تبدیلی است.

 حاتمی تسهیل امور برای سرمایه گذاران و کاهش بوروکراسی اداری را از جمله ضروریت های سازمان برای سرمایه گذاری بخش کشاورزی به حساب آورد و تاکید کرد: امروز در بحث توسعه گلخانه ها موانع پیشین برای اخذ استعلام ها تا حدودی برداشته شده و سازمان از کمترین سطوح ایجاد گلخانه ها نیز با پرداخت تسهیلات حمایت می کند.

او در ادامه با اشاره به تسهیلات اختصاصی به واحد های دامی افزود؛ استان کرمانشاه ظرفیت بسیار بالایی در دامپروری دارد و گوسفند نژاد سنجابی کرمانشاه در دنیا بی نظیر است و در این راستا توانسته ایم مرکز تحقیقات دام غرب کشور را در استان راه اندازی نمائیم و برنامه سازمان این است که نژادهای دامی پر محصول را ترویج نماید.

او گفت:می بایست منابع و تسهیلات را هدفمند توزیع نمائیم و مانع از آن شویم که این منابع بدون برنامه ریزی توزیع شود.

او در ادمه با اشاره به وضعیت بیکاری فارغ التحصیلان استان نیز گفت:برنامه سازمان اشتغالزایی در بخش خصوصی کشاورزی استان برای دانش آموختگان کشاورزی است و تاسیس مراکز جهاد کشاورزی خصوصی نیز در همین راستا هدف گذاری شده است.

انتهای  پیام/ز

 

پرداخت تسهیلات اختصاصی به واحد های دامی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار