کد خبر: ۷۰۵۴۹۴۲
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۳

مرتضی جعفری گفت: تیم ملی اسکی چمن به خاطر نبود زمان کافی برای گرفتن روادید به فینال جام جهانی اسکی اعزام نمی شود.

 مرتضی جعفری ملی پوش اسکی کشورمان در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، درباره سطح رقابت های جام جهانی اسکی بیان کرد: نفرات برتر رنکینگ جهانی دنیا  در جام جهانی به میزبانی دیزین حضور داشتند و مسابقات از سطح بالایی برخوردار بود. تمام بازیکنان تیم ملی ایران هم قوی ظاهر  شدند. اسکی ورزش لحظه هاست و کوچکترین اشتباه، اسکی باز را  از دور  رقابت خارج می‌کند و حتی باعث آسیب‌های شدید برای ورزشکار می‌شود. فینال جام جهانی در ایتالیا برگزار می‌شود و متاسفانه زمان لازم برای گرفتن روادید و کارهای مربوط به سفر را نداریم در نتیجه اعزام نمی شویم.


بیشتر بخوانید: اعزام تیم ملی اسکی چمن به فینال جام جهانی در هاله‌ای از ابهام


او گفت: قسمت نشد که طلای ۴سال پیش برایم  تکرار شود، اما تا آخرین لحظه جنگیدم و روز آخر با شکسته شدن اسکی ام از دور مسابقات خارج شدم. فکر نمی‌کنم اسکی ایران با توجه به مدال‌هایی که کسب کرد چیزی  از سایر کشور‌ها کم داشته باشد. در کل  مدال‌های کسب شده متعلق به مرتضی جعفری نبوده و کار  تیمی بوده است.

جعفری درباره شرایط پیست دیزین عنوان کرد: پیست دیزین از شرایط خوبی برخوردار است و چمن کیفیت عالی دارد. برای پیست چمن دیزین زحمات زیادی کشیده شد تا به  کیفیت خوبی برسد. زمین خوردن اسکی بازان ربطی به کیفیت چمن ندارد چرا که سرعت این رشته بالا بوده و احتمال زمین خوردن ورزشکار بالاست.

با ۲۰ صدم ثانیه مدال جهانی را از دست دادم

ملی پوش اسکی درباره رقابت های قهرمانی جهان سوئیس اظهار کرد: در  رقابت‌های قهرمانی جهان سوئیس به کسب مدال برنز خیلی نزدیک بودم و با اختلاف ۲۰ صدم ثانیه با نفر دوم مدال را از دست دادم. اگر شرایطی فراهم بود که می‌توانستم به رقابت‌های دیگری قبل از سوئیس اعزام شوم  شرایطم در قهرمانی جهان  فرق می‌کرد.


بیشتر بخوانید: عملکرد ملی پوشان در ۲ روز اول کاپ جوانان اسکی قابل قبول است


او درباره تعلق گرفتن پاداش به مدال آوران جام جهانی گفت: فدراسیون از اسکی بازان حمایت‌های لازم را می‌کند و  اطلاعی از این موضوع ندارم،  اما می‌دانم وزارت ورزش پاداشی در نظر دارد.

جعفری اظهار کرد: فدراسیون اسکی، لباس، کلاه، اسکی و همچنین لوازم یدکی اسکی بازان را تهیه کرد. تجهیزات ما به خاطر اینکه در اروپا تولید می‌شود در ایران وجود ندارد و باید به یورو تهیه شود. در طول سال، اسکی باز به دو عدد اسکی نیاز دارد که مبلغ هر اسکی ۴۰۰ یورو است. همچنین برای وسایل اسکی تولید کننده  خارجی وجود ندارد.

او در پایان عنوان کرد:  برنامه فدراسیون برای مسابقه قهرمانی جهان بوده است که  با توجه به شرایط موجود، یک اعزام بیشتر برای تیم در نظر گرفته نشده است. اگر بشود که تیم به رقابت‌های  بیشتری اعزام شود تاثیر مثبتی بر روی عملکرد ملی پوشان خواهد داشت.  


بیشتر بخوانید: یک میلیارد تومان هزینه جام جهانی اسکی


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر