کد خبر: ۷۰۵۴۹۶۹
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در گفتگو تلویزیونی درباره آخرین وضعیت تیمش و بخشیده شدن خود از سوی کمیته استیناف صحبت کرد.

به گزارش  خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: ابتدا درگذشت مهدی شادمانی (خبرنگار فقید ورزشی) را تسلیت گفته و امیدوارم در این ایام با اباعبدالله (ع) محشور شود چرا که او برای خودش و قلمش ارزش قائل بود.

قلعه نویی: اعتماد به نفس و درک بازیکنان سپاهان به ما کمک می کند/ از هیچ چیز جز خدا و اهل بیت نمی ترسم/ تیم فعلی مان تاریخ مصرف پنج ساله دارد

او درباره آخرین وضعیت تیم سپاهان و صدرنشینی این تیم در لیگ برتر اظهار داشت: در جوامع خوب دنیا، برخی مسائل مانند عدالت در قوه قضائیه، آموزش، پرورش، ورزش و بهداشت خیلی مهم است. با آموزش و پرورش می‌توان به جامعه، انسان تحویل داد. به همین دلیل در زمان حساسی قرار داریم. البته قشر افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند به واقع مظلوم هستند و باوجود زحمات شان از لحاظ اقتصادی، آنچه حق شان است به آن‌ها داده نمی‌شود. باید قدر این عزیزان را بدانیم چرا که نقش مهمی در آینده کشور دارند.

کاری که باید ۳ - ۴ سال در سپاهان انجام می‌دادیم در چند ماه انجام شد

قلعه نویی تصریح کرد: کارمان را از سال گذشته در سپاهان شروع کردیم. این باشگاه ریشه دار، فرهنگی، اخلاقی و معرفتی است. هیچ باشگاهی را پیدا نمی‌کنید که ۳ هزار ورزشکار در حوزه قهرمانی داشته باشد، اما این مهم را باشگاه سپاهان با مدیریت خوب تابش و اعضای هیئت مدیره، حمایت‌های عزیزیان و کارگران زحمتکش کارخانه فولاد مبارکه به دست آورده است. در زمان شروع کارمان در سپاهان، این تیم شرایط خوبی نداشت و به هر حال لطف خدا و اهل بیت شامل حال ما شد تا کاری که باید در ۳ -۴ سال انجام بشود در چند ماه انجام بدهیم. هرچند حرف و حدیث‌های زیادی در این مسیر ایجاد شد. سال گذشته شرایط خوبی داشتیم و حتی می‌توانستیم یک جام هم بگیریم، اما امسال به برخی دلایل شرایط مان بهتر است.

بازیکنانم به خودباوری رسیده و ارزش پیراهن سپاهان را می‌دانند

سرمربی تیم سپاهان افزود: بازیکن‌هایی مانند محمد کریمی و پیام نیازمند که سال پیش به سپاهان اضافه شدند، امسال کارایی بیشتری خواهند داشت و آن اعتماد به نفسی که در تیم به وجود آمده است به ما کمک می‌کند. بازیکنانم به مرز خودباوری رسیده اند و می‌دانند پیراهن زرد طلایی سپاهان با ارزش است. تنها باشگاه ایرانی حاضر در جام باشگاه‌های جهان، سپاهان بوده و افتخار‌های زیادی مانند ۵ قهرمانی در لیگ برتر، ۳ قهرمانی در جام حذفی و نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را دارد.

تیم امسال سپاهان از لحاظ قرارداد و شرایط سنی تاریخ مصرف ۴ - ۵ ساله دارد

او ادامه داد: اکنون به شرایط خوب رسیده ایم و بازیکنانم درک می‌کنند چه پیراهن با ارزشی تنشان است. این درک و اعتماد به نفس امسال خیلی بیشتر به ما کمک می‌کند. نقاط ضعفمان را با جذب بازیکن‌های خوب برطرف کردیم و تیمی که امسال تشکیل شده از لحاظ قراردادی و شرایط سنی، چهار تا پنج سال تاریخ مصرف دارد.

باید دستمزد داوران افزایش یابد

قلعه نویی درباره اعتراض نکردن سرمربیان به داوران گفت: داوری ما قشر مظلوم فوتبال است. فلان بازیکن یا من مربی میلیاردی قرارداد می‌بندیم، اما ببینید دستمزد داوران مان چه قدر است. اولین کار این است فدراسیون فوتبال دستمزد داوران را درست کند. پاک کردن صورت مسئله و صحبت نکردن درباره داوران کار خوبی است، اما از آن مهم‌تر باید دستمزدشان افزایش یابد تا اشتباهات داوری به کمترین حد برسد تا سیستم VAR به فوتبال مان وارد شود.

قلعه نویی: اعتماد به نفس و درک بازیکنان سپاهان به ما کمک می کند/ از هیچ چیز جز خدا و اهل بیت نمی ترسم/ تیم فعلی مان تاریخ مصرف پنج ساله دارد

زحمات یک ساله تیم و سرمربی با یک سوت از این رو به آن رو می‌شود

او افزود: ابتدا باید امکاناتی مانند VAR برای اجرای عدالت در فوتبال فراهم شود. به صورت مثال اگر در بازی منچسترسیتی و تاتنهام در لیگ قهرمانان ویدیو چک نبود، شاید سیتی به فینال می‌رفت و تاتنهام به حق خود نمی‌رسید. ما هم سال گذشته چنین اشتباهاتی داشتیم و اشتباهات داوری در ۴ بازی، سرنوشت قهرمانی را تغییر داد. اگر ویدیو چک بود، شاید سپاهان وضعیت دیگری داشت. ابتدا شرایط را برای داوران فراهم کنیم. بی شک هیچ مربی‌ای دوست ندارد برای خودش تنش درست کند و به داور اعتراض کند. وقتی ۱۰۰ هزار نفر به خودت و خانواده ات توهین کنند و حقت خورده می‌شود، مربی باید چه کاری انجام بدهد. زحمات یک ساله سرمربی و تیم با یک سوت از این رو به آن رو می‌شود.

کمیته استیناف برای اجرای عدالت از هیچ چیزی نترسید

قلعه نویی درباره احضارش به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال بیان کرد: من ۴۰ سال است در ورزش حضور دارم و قهرمانی‌های زیادی آورده ام. من و ابراهیم قاسمپور، تنها لژیونر‌هایی هستیم که خارج از ایران ۲ گانه داریم. از کمیته استیناف تشکر می‌کنم که برای اجرای عدالت از هیچ چیزی نترسید و رای خود را صادر کرد. این کمیته رای ناحق کمیته انضباطی را برگرداند. می‌توانستم در بازی با شاهین بوشهر روی نیمکت بنشینم، اما به احترام مردم بوشهر و افرادی که در هفته اول محروم بودند این کار را انجام ندادم. از کمیته استیناف ممنون هستم که عدالت را در نظر گرفت. به غیر از خدا و اهل بیت از هیچ چیزی نمی‌ترسم. یاد گرفته ام حق را بگویم حتی اگر همه علیه من بشوند.

هرجا بخواهند می‌روم و حرف می‌زنم

او ادامه داد: رای کمیته استیناف هم نشان داد تا چه اندازه علیه امیر قلعه نویی اجحاف شده است و اعضای این کمیته از اجرای عدالت نترسیدند. هر وقت هم بخواهند به کمیته انضباطی می‌روم و مشکل خاصی نیست.

نمی‌توانیم ارزش‌های برانکو را با موفق نبودنش در الاهلی عربستان انکار کنیم

قلعه نویی درباره وضعیت خطرناک برانکو ایوانکوویچ در تیم الاهلی عربستان گفت: برانکو از دوستان نزدیک من بوده و این قانون فوتبال است. نمی‌توانید بگویید ژوزه مورینیو مربی کوچکی است، اما او در منچستریونایتد موفق نبود. برانکو هم در پرسپولیس موفق عمل کرد، اما تاکنون در الاهلی موفق نبوده است، اما نمی‌توانیم ارزش هایش را انکار کنیم.

خاطرات خوبی از لحاظ فنی و اخلاقی با ابراهیمی دارم

سرمربی سپاهان درباره آخرین وضعیت مذاکرات امید ابراهیمی با این باشگاه اظهار داشت: ابراهیمی بازیکنی است که خودم از شهرداری بندرعباس به پیشنهاد قاسم سیانکی به سپاهان آوردم. پس از ۵ دقیقه تمرین با او قرارداد بستیم. امید را خیلی دوست دارم. ابراهیمی، جزو بازیکنانی است که همیشه از لحاظ فنی و اخلاقی خاطرات خوبی با او دارم برخلاف برخی بازیکنان که از آن‌ها خاطرات بدی دارم. امید، هر جا باشد برای او آرزوی موفقیت می‌کنم. دوست دارم به سپاهان بیاید و اگر هم در قطر بماند دوست دارم موفق باشد چرا که لیاقت ابراهیمی بیش از این است.


بیشتر بخوانید: سپاهان اصفهان یک - ماشین سازی تبریز صفر/ طلایی پوشان صدر نشین باقی ماندند


انتهای پیام/

اظهارات قلعه نویی در خصوص مسائل مختلف فوتبال ایران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر