کد خبر: ۷۰۵۵۹۵۹
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از صادرات اولین محموله کالای یخچالی افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار به هندوستان خبر داد.

صادرات اولین محموله کالای یخچالی افغانستان به هندوستان از بندر شهید بهشتی/قابلیت بندر چابهار برای تبدیل شدن به قطب ترانزیت کالا‌های کانتینری محور شرقبهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان  در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت: اولین محموله کالای یخچالی حامل انگور ترانزیتی افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار به بندر ناواشیوای هندوستان صادر شد.

او  با بیان این که سایت اصلی کانتینر یخچالی بندر چابهار با ظرفیت ۱۵۰ دستگاه کانتینر برای تخلیه و بارگیری کالا‌های سردخانه‌ای در دست احداث است اظهار کرد: در شرایط فعلی بندر شهید بهشتی چابهار جهت نگهداری کانتینر حامل محموله‌های سردخانه‌ای به سایت یخچالی موقت مجهز شده است و امکان نگهداری ۱۶۰ دستگاه کانتینر یخچالی در این بندر وجود دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: همچنین اولین بخش از کانتینر‌های خالی جهت محموله‌های صادراتی کشور و کالا‌های ترانزیتی سایر کشور‌ها از قبیل افغانستان، با یک فروند کشتی وارد بندر شهید بهشتی چابهار شد.

آقایی با بیان این که در آینده نزدیک بندر شهید بهشتی قطب صادرات و ترانزیت کالا‌های کانتینری محور شرق می‌شود گفت: موقعیت جغرافیایی ممتاز و زیرساخت‌های مناسب بندر چابهار و برقرار شدن سرویس منظم خطوط کشتیرانی کانتینری از جمله مزیت‌هایی است که مبادلات کالا‌های عمومی و یخچالی ترانزیتی از طریق این بندر را افزایش خواهد داد.

او ادامه داد: همچنین تعرفه‌های رقابتی نسبت به سایر بنادر و مزیت‌هایی برای صادرات کالا‌های ایرانی یا محموله‌های ترانزیتی، به ویژه کالا‌های افغانستان به مقصد هندوستان از طریق بندر چابهار ایجاد شده است.

انتهای پیام/ع

پهلوگیری کشتی حامل کانتینرهای خالی در چابهار

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر