کد خبر: ۷۰۵۷۱۶۰
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام خبر داد;

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: با افرادی که اقدام به حمل فرآورده های جنگلی به نقاط دیگر کنند برخورد می شود.

مموعیت حمل فرآورده های جنگلی به نقاط دیگرحجت الله فتحی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام در گفت و گو باخبر نگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ،گفت :برداشت بیش از سطح خودمصرفی از فرآورده های جنگل های ایلام همچنین حمل فرآورده های جنگلی به نقاط دیگر ممنوع است.

فتحی عنوان کرد: اکنون که فصل برداشت و مصرف میوه وحشی درخت بنه با نام محلی ونوشک یا پسته وحشی آغاز شده بهره برداران باید در میزان و چگونگی برداشت این محصول دقت داشته باشند.

او افزود: بهره برداران در حد متعارف و مصرف خانوار خود از این میوه برداشت و نیز از شکستن و آسیب رساندن به شاخ و برگ و ساقه درختان خودداری کنند.

فتحی اظهار کرد: میوه درخت بنه جزء فرآورده های جنگلی مجاز برداشت مشروط است که بهره برداران باید در قبال برداشت این محصول علاوه بر پرداخت حقوق بهره های مالکانه به دولت طرح ها و تعهدات اجرایی و احیای در بافت جنگل ها نیز داشته  باشند.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان عنوان کرد: بهره برداران که بیشتر افراد روستایی و حاشیه نشینان جنگل ها هستند برای استفاده و بهره برداری از اقلام فرعی اراضی جنگلی همچون چوب و میوه های درختان باید از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مجوز داشته باشند.

فتحی ادامه داد: انتقال و یا قاچاق میوه و فرآورده های فرعی جنگلی چون میوه بنه به نقاط دیگر ممنوع بوده و حمل این محصولات جنگلی نیازمند مجوز بوده و خارج از دریافت مجوز با افرادی که اقدام به حمل فرآورده های جنگلی به نقاط دیگر کنند برخورد می شود.

او با بیان اینکه فرآورده های جنگلی ایلام همچون بنه (ونوشک) محلی برای مصرف و درآمدهای اقتصادی عده ای از مردم و بهره برداران است، از همه کسانیکه برای برداشت این محصولات به جنگل ها می روند خواست از آسیب رساندن به درختان و میوه های نارس خودداری کنند.

 

انتهای پیام/با

ممنوع شدن برداشت بیش از حدمصرف فراورده های جنگلی در ایلام

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
مصیبت قطع جنگل
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر